Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

erdikaya
    Üye

arkadaşlar ben japonya ya gitmek cok istiyorum nasıl olacak bu? bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.simdiden tesekkür ederim.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

mottoyukkuri
    Üye

nasıl gidiceğine dair yol bulursan bana da haber ver:)

3. User has not uploaded an avatar

zynep
    Üye

http://www.tr.emb-japan.go.jp/

belki biliyosunuzdur da
    ben yine de yazayım
    burada vize için ya da burs almak için şartlar var
    belki uyar şartlarınız
    ve gidebilirsiniz

4. User has not uploaded an avatar

karanfil
    Üye

BAKIN ARKADŞLAR BEN ÇOK UGRAŞTIM GİTMENİN ENGELİ YOK VİZE İSTEMİYORLAR SADECE 3 AYLIK TATİL DİYE GİDİYOSUN BEN GİDECEKTİM AMA NASİP OLMADI İNŞALLAH FIRSATINI BULUNCA GİDECEM DEDİGİM GİBİ YETERKİ NİYETLEN

5. User has not uploaded an avatar

karanfil
    Üye

ARKAŞLAR BİR ŞEY UNUTTUM SADECE PASAPORT GEREKLİ TAVSİYE EDERİM GİTMENİZİ SORUNLARINIZI VE GÖRÜŞÜNÜZÜ DEGERLENDİRİN

6. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

karanfil; vize yok diye kimseyi yanıltmayın , evet sizin kaynaklar türk dışişleri ve japon elçiliği vize yok derler ama işin aslı öyle değil , doğrudur vize yok ama yerine landing permit var :) ve almasıda öyle kolay değil , gecerli sebebiniz yoksa havalanından aynen gönderilirsin ,

7. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

vize uygulamiyorun anlami vizeyi konsolosluktan almiyorsunuz.japonyaya indiginizde gocmenlik burosu immigration ekipleri sizi uzun bir sorguya aliyorlar.neden geldin,nerede kalacaksin,kac paran var,ne zaman doneceksin,donmeni gerektiren nedenlerin vs...
    eger karadenizli iseniz vize alma ihtimaliniz sadece yuzde bir.hele ordulu iseniz bence vize ihtimali bile yok.ilk geldigimde vize alabilmek icin tam 2 saat pazarlik yapmistim.2 saat beni araliksiz sorguladilar.turklerin ulkedeki cikardigi olaylar yuzunden artik eskisi gibi giris kolay degil.en kolay vize alma sekli size japonyada yasayan bir japon vatandasinin havaalaninda bulunup kefil olmasidir.bu durumda gecmisinizde herhangi bir sinirdisi,suz vb olaylar olmadiysa ve geri doneceginizi inandirici bir sekilde ispatlarsaniz vizeyi kesin alirsiniz.

8. User has not uploaded an avatar

Shinju
    Üye

japonca öğren

9. User has not uploaded an avatar

sakura
    Üye

Ben artık rahatça girebilirim havaalanında en iyi 3-4 arkadaşım karşılayacak beni:D

10. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Turkiyede calistigina dair belgeler kartvizit falan goster.bu inandirici olur.ve yaninda bol miktar para bulundur.japonlar parayi gorduklerinde herseyi tersine dondurebilir.burada sadece paranin sozu gecer :)))

11. User has not uploaded an avatar

marrow
    Üye

meraba arkadaşlar foruma yeni üye oldum ben de bu yaz kısmetse japonyaya gitmeyi planlıyorum aranızda orada bulunmuş, beni bir kaç konuda bilgilendirebilicek olan var mı acaba yardımcı olursanız çok sevinirim :)

12. User has not uploaded an avatar

Tolgaa
    Üye

Mrblar adım Tolga.Yeni üye oldum.İstanbulluyum.lise mezunuyum.Türkçeyle birlikte 4 dil biliyorum.(mükemmelleştirmeye çalışıyorum )19 yaşındayım.1 ekimde japonca öğrenmeye başlıyacam.Japonyada iş arıyorum yardım edebileceklerden yardım bekliyorum.

13. User has not uploaded an avatar

Schwanzerberg
    Üye

Tolga,her başlığın altına aynı mesajı yazacağına forumda biraz arama yap,eski mesajları oku bir..Hem Japonya'da işlerin nasıl
    olduğu hakkında genel bir bilgi edinirsin hem de başlıkların konularını çarpıtmazsın.

14. User has not uploaded an avatar

kutsal
    Üye

japonyada calısmak icin is arıyorum yardımcı olurmusunuz

15. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

burada calismak icin buradan birisi ile evli olman lazim.gordugum ulkeler arasinda vize yonunden en kati ve cimri ulke burasi...

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS