Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

danielsan
    Üye

herkese merhaba,
    japonyayı gezmeyi hayal edenler için bütçeye göre osakada kalınacak yerleri listelemek istedim.

Osakada kalınca, kyoto,nara,kobe,hatta nagoyaya günübirlik gitmek kolay.gezi yapacaksınız merkezi burası seçebilirsiniz.

ekonomik olsun derseniz, shinimamiyadaki
    chuo hotel(hostel gibi olanı) 2000 Yen civarı(aya ve haftaiçi-sonuna göre değişiyor)
    hemen yanında chuo selene var, gayet temiz güzel bir oda, fakat penceresi çok küçük, fiyatı 3300Yen.

bu chuoların yanından metro geçiyor, biraz gürültü oluyor.isterseniz shinimamiyada bu fiyatlara başka yerler de var. shinimamiya evsizlerin olduğu biryer. Ama çok güvenli merak etmeyin. Sadece içiniz burkulabilir.

Biraz daha verebilecekseniz otellere, toyoko-inn ler var.
    http://www.toyoko-inn.com/eng/hotellist.html
    fiyatları 6000-7000 arası.
    ben deneme olsun diye
    http://www.superhoteljapan.com/en/photo/osaka-onsen.html
    bu otelde kaldım, güzel temiz,fiyatı da 6200Yen.

Bunlar tek kişilik fiyatlar,2kişi olunca herşey daha da uygun oluyor.

Gezmek isteyenlerin soruları varsa sorabilirler. Ben senelerce gezmek istedim,nası yapacam bilemedim. Korkacak birşey yok,sadece ii araştırıp bütçenize göre yerleri bulmak önemli.

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

Teşekkür ederim, şu zamanda en çok ihtiyacım olan şeydi :)
    Hala araştırıyorum, aslında Osaka'da kalmayı çok istiyorum ama Japonya'ya gitmişken Tokyo'da da kalmak istiyorum ama otel fiyatları gecelik 100TLden başlıyor. Osaka'da ilgimi çeken otelse Shin Osaka Station Hotel Honkan, aslında senin paylaştığın otelde güzele benziyor. Bu yüzden bir kaç soru sormak istiyorum :)
    Şehir merkezine yakın mıydı?
    Temiz miydi? (gerçi yazmışsın ama emin olmak istiyorum, bir bayan için en önemli konudur temizlik)
    Tek kişilik oda da mı kaldın?
    Verdiğin fiyatlara neler dahil?

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  3. User has not uploaded an avatar

danielsan
    Üye

slm,
    paran varsa toyoko-inlerden şaşma. birçok semtte de var.o yüzden istediğin yerde kalabilrisin..
    sitesinde fiyatlar da var. ben tek kişi kaldım.(6000-7000 yen civarı oluo)

http://www.chuogroup.jp/selene/en/index.html
    yukarda yazdığım selene çok çok temiz, içinde herşeyi olan bir hostel-otel arası biryer.
    tek sorunu yerinin osakanın en fakir yeri olması. tehlikeli değil, ama geceleri çaresiz insanları görmek biraz moral bozucu.
    selene"de oda güzel,fakat hemen arkadan tren geçiyor.ve küçük penceresi var benim ruhumu sıkmıştı.

osaka-onsen ile toyoko-inlerde kahvaltı var. ama ben sadecce çayını içebildim kahvaltının.kahvaltıda marul-havuç salatası felan yiyemedim.osaka-onsen"i boşver.
    ben oranın bir artısını görmüyorum.

tokyoda hep toyoko-inlerde kaldım. o yüzden tokyoda başka biryer bilmiyorum.
    kyotoyu sorarsan birkaç yer söyleyebilirim.

4. booking.comdan otel rezervasyonu prontotur.comdan uçak rezervasyonu yapıp tokyo turu yapmayı düşünüyorum????sizce mantıklımı...ikisinide başka yerler için kullanmıştım ama ilk defa japonya için düşünüyorum??

5. User has not uploaded an avatar

danielsan
    Üye

100kez geziye gidecek olsam, 100nu de japonyaya kullanırdım.
    japonyaya kesinlikle gidilmesi görülmesi gereken biryer.
    eğer istanbuldaysan gezilecek yerlerin broşürlerine kadar birçok broşür var.
    istediğin kadar soru sorabilirsin.
    bütçene göre en uygun seçenekleri bulmak önemli.
    tokyo muhteşem bir şehir, fakat kyoto ve narayı görmeden bir japonya gezisi yapma.
    eğer sadece birine gidecek gücün varsa, osaka,kyoto,nara,kobe"nin olduğu bölgeye(kansai) git.(hepsi birbirine çok yakın.)
    gönlünce bir tatil geçirmen dileğiyle..

6. çok teşekkrüler bilgileri için..keşke istanbulda olsam :))) ama bingölden tokyoya bayağı mesafe oluyor :)) bakalım hayılrısı artık :)) peki giderken otel havayolu hariç ne kadar para almalıyım yanıma??? ve türküyeden euro mu alıp gideyim yoksa yen alabilceğim yerler varmı ???

7. User has not uploaded an avatar

danielsan
    Üye

ben istanbulda saatlerce dolaşşıp taksimdeki bir döviz bürosundan yen bulmuştum.
    alabildiğin kadar yen al,kalanını euro götür.
    ne kadar alacağın ne kadar lüks yaşacağınla ilgili.
    mesela günde bir öğün düzgün japon yemeği 1000-1500yen arası, ama bundan daha ucuza da karnını doyurabilirsin.
    100yen civarına yarım litre meyve suyu,icetea,150-200 yene abur cubur.

sabahları sevenelevendan,walmarttan birşeyler alıp karnını doyurabilirsin.
    onun haricinde müzeler, 300,500 yen,
    osaka universal studio 6500yen gibi birşeydi.
    tokyodaki disneylandda bu civar birşeydi.
    Tokyo disneylanda gidersen "sea" tarafına gir derim.

bu arada, disneyland ya da universal studio hemen hemen tüm günlük bir aktivite.

yukarda verdiğim fiyatlara göre günde kaç japon öğünü,kaç atıştırma yapcaksın hesapla.

bir de şehir içinde günlük tren biletleri alırsan,2000yen civarı.

işte tüm bunlara göre hesapla,aklıma gelen şeyler bunlar.

8. o zaman 4 gece için 200 300 euro parayla gitmek lazım..lüks değil sadece gezi amaçlı keşif amaçlı bir tur düşünüyorum...peki havalanından şehir merkezine nasıl gideceğiz??? ayrıca şu metro bayağı paraymış 2000 yen...tek kullanımlık kart filan yokmu buradaki gibi :))

9. User has not uploaded an avatar

danielsan
    Üye

bu 2000yen günlük sınırsız için,
    metrodan gideceğin yere göre 110,160,250 veriyorsun ortalama.tabi öle mesafeler varki
    1000yen bile var.
    metroyla gideceksin.zaten herkes aynı tarafa gidiyor olacak.
    tokyo,osakada hep metro kullanabilirsin.
    kyotoda otobüsle gezmek daha güzel.

10. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

danielsan, çok teşekkür ederim ^_^
    Japon arkadaşlarım onlarda kalmamı söylediler ama böyle bir rahatsızlık veremem onlara. Benim için otel sanırım çok daha iyi, çoklu yerlerde de kalabilir ama kişilik olarak, ordakilerle en ufak bir tartışma yaşasam bile tüm tatilimi huzursuz geçirebilirim. O yüzden tek kişilik oda benim için çok daha iyi ve huzurlu.
    Birde ben, aynı otelde 10-15 kalmayı düşünüyorum ama bu da saçma olurum sanırım. En iyisi gittiğim her şehirde 1-2 gece kalmak. Tokyo ve Osaka'da da daha uzun bir süre kalabilirim.
    Pek kahvaltı yapabilen biri olmadığım içinde sorun yok sanırım. Kahve, abur cuburlar, soba, udon ve ramen bana uzun bir süre yeter ^_^

Bu arada, en azından internette güvenilebilecek bir Japonya turu yok! Büyük şirketlerde nedense böyle turlardan kaçıyorlar. Bulduğum turların süresi ise en fazla 8 gün ki dediğim gibi pek güvenilir gelmiyor bana :(

Bu arada gereksiz ve ilgisiz olucak ama, önümüzdeki hafta japonca kursuna başlıyorum, umarım ordakiler bu konuda yardımcı olur ^_^

11. User has not uploaded an avatar

danielsan
    Üye

öncelike "Lee_Hooker" : booking comdan linke bakarak birşey diyemem.sadece kaldığım yerlerle ilgili fikrim var.booking.com dan bakarken reviewlara göre karar vereceksin.

OosakiNANA
    en birinci tavsiyem,biryere uzun rezarvsyon yaptırma. memnun kalmazsan değiştirme şansın olur.

ben daha çok "Lee_Hooker" a göre cevap verdim.
    sen de gecelik kalacak yer bütçeni, görmek istediğin yerleri tam yazarsan daha detaylı yardımcı olabilirim.

kyotoda da kalmanı tavsiye ederim.bir gece de olsa nehir kenarında yürümek muhteşem.

japonyada bir de yerel turlar çok fazla. mesela kyotoya gittin,orda günlük turlar var.
    fiyatları 5000,6000 yen. olabiliyor.ben kyoto,osaka,nara oralarda kendim gezdim.japoncan varsa,eline harita alıp istediğin gibi gezebiliyorsun.(günlük tren ya da otobüs biletiyle)

okinawa,ishigaki gibi güneydeki adalarda ise kendi başıma gezeyim daha zor. oralara gitmmeyi düşünen varsa, çok çok detaylı yardımcı olabilirim.

ben senelerce hayal ettim, yapınca çok mutlu oldum, benim gibi japonya hayali olanlara gerçekten yardım etmek isterim. istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz. isteyen istanbuldaysa gelip gezilecek yerlerin broşürlerini bile alabilir,bakabilir.

OosakiNANA japonca kursundakilere de aklına gelen herşeyi sor.
    bu arada kyotoda kaldığım ryokanın linkini buldum :
    http://www.kyoto-ryokanhiraiwa.com/en/kyakusitsu.html
    fiyat JPY4,000. çok güzel biryer değil ama yeri muhteşem.şehrin içinden geçen nehrin hemen dibinde.

bir de ana tren istasyonunun orda biryer vardı adı aklıma gelirse yazarım.

12. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

danielsan, çok ama çok teşekkür ederim ^_^
    Kyoto'yu hiç düşünmüyordum ama nehir kenarında yürüyüşte kulağa çok geliyor. Yerel turlar japonca mı yoksa ingilizce mi?
    Japonca bilgim şuan için çok basit düzeyde ama kurstan sonra ne olur bilmiyorum :)
    Adalara gitmeti şuan için düşünmüyorum.
    Ülkemizdeki yurtdışı turları açısından en büyük sorun, Japonya'ya hiç tur olmaması! Phuket ve Tayland'a o kadar çok ve ucuz turlar var ama malesef ne Japonya'ya ne de Kore'ye tur yok!
    Olan turlar ya güvenilir değil ya da belli bir kişi sayısını kapsaması gerekiyor.

Bütçeme gelince sanırım kalıcak yer için (15 gün kadar)1500tl ayırabilirim. Çok mu az gelir bilmiyorum, tabi ortak banyo ve wc de istemiyorum. Görmek istediğim yerlere gelince, Osaka başta olmak üzere, Tokyo, Nagoya, Hiroshima ve Kyoto :)
    Ordaki harcamalar için de kart yeterli olur diye düşnüyorum ama bazı yerlerde okuduma göre nakit parada gerekiyormuş, acaba ne kadar yanımızda nakit olmalı biliyormusun? Tecrübeli olduğundan tüm aklımdakileri soruyorum, sorucağımda ^_^

13. User has not uploaded an avatar

danielsan
    Üye

OosakiNANA
    öncelikle kyoto"yu hiç düşünmemişsen,yeterince japonya araştırması yapmamışsın demektir.
    google kyoto yaz ve çıkan resimlere bak sadece.sonra da nara"ya bak. en orjinal yerler bunlar.
    turlar benim gördüğüm hep japonca,turlara
    okinawaya felan gidersen ihtiyaç var, diğer yerlerde kendin gezebilirsin.
    bütçen için yukarda bahsettiğim chuo selene çok uygun. osaka,nara,kobe,kyoto
    bunlar birbirine çok yakın,oteli seversen hep osakada kalıp bunları sabah gidip-akşam dönebilirsin..
    ben orjinallik açısından
    kyoto->nara->nikko diyebilirim.
    nikko tokyoya yakın biryer, günübirlik gidebilirsin. nikko-pass diye bir bilet var.
    tokyoda asakusa istasyanoundan gidilen biryer.yanlış hatırlamıyorsam, günübirlik bilet 4400yen civarındaydı.

ne kadar nakit konusunu yukarda verdiğim fiyatlara göre hesaplayacaksın.
    çok zor durumda kalırsan, kendine türkiyeden western unionla para gönderebilirsin.
    sana tavsiyem bu adı geçen yerleri bir nete yazıp resimlerine bakman.
    kyoto,nara,nikko,osaka,kobe...
    resimlerinden hangisinin ilgini daha çok çekeceğine karar vermen.

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS