Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya Diğer / Çeşitli Yardım Konuları

1. User has not uploaded an avatar

metexx
    Üye

selam arkadaşlar site ye yeni üye oldum. ve sizlere birkaç sorum var .yaşım 30 erzurumluyum ,şu anda izmirde yaşıyorum.mesleğim tekstil konfeksiyon bayan erkek giyiminde pantolon elbise spor ceket ve birçok üründe dikiş elemanı olarak çalıştım ve bayan erkek elbise ve birçok giyimde tasarım yapıyorum. japonyada tekstil dikim ve tasarım üzerinde çalışabileceğim bir iş bulabilirmiyim.

ingilizce biliyorum birazda japonca biliyorum.

japonyada tokyo ve osaka da japon kız arkadaşlarım var japonya ya gitmek sürekli kalmak ve orada çalışmak istiyorum.japonya ya hemen gelebilirim fakat benim için önemli olan sürekli kalabilmek ve orada çalışabilmek.japonyada elbise fiyatları kaç dolar bayan veya erkek giyim. ayrıca japonlar giyim için ne kadar modayı takip ediyor. tekstil konfeksiyon dikim,satış veya moda tasarım ile ilgili japonyada türk veya japon arkadaşlarınız var mı eğer bu konlar ile ilgililenen arkadaşlarınız var ise lütfen bana mesaj yazabilirmisiniz.

e mail adresim :

msn adrsim:

adres veya e mail adreslerini yazabilirmisiniz.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

surekli kalmak istiyorsan kesinlikle evlenmen gerek.japonlar modayi yakindan takip ederler ve alisverisi cok severler.fiyatlari sormussun.tr deki ile ayni diyebilirim.en ucuz fiyatlar 10 ytl den baslayip 100 ytl ye kadar gider

3. User has not uploaded an avatar

metexx
    Üye

unforgiven verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim

4. User has not uploaded an avatar

doganakman
    Üye

merhaba!!! dogan ben!!!

japonyada yasayan bir sevgilim var ve 8 aydır internet üzerinden görüşmekteyiz!!!
    ingilizce biliyorum ve az cok anlasabiliyoruz.. temmuz ayının başında hiroşimaya gelmek istiyorum!!! düşüncem 2 ay orada kalıp yasam tarzını görmek ve 2 ay içinde az cok japonca konusabılıyorsam ve iş potansiyeli bulabileceksem kız arkadasımla evlenip orada kalmak....

bana nasıl yardımcı olabilirsin???
    hiroşimada iş bulabilirmiyim??? yasam tarzı nasıl???
    japoncayı ögrenenilirmiyim?? farklı ırktan olan insanlara bakış acıları nasıl??

ekonomisi nasıl?? kazandıgım parayla rahat bir yasam surebilirmiyim??

su an japonya hakkında tek bildiğim 3 ay vize muafiyeti
    örneğin osakaya ucakla indiğimde kız arkadasım beni karsılamassa ne yaparım hiçbir fikrim yok???,

bana yardımcı olursan cok sevinirim... çünkü yardımına ihtiyacım var ...

tesekkurler dogan

5. AiSeRu

AiSeRu
    Üye

bence tekstilden ote terzilik yapsan daha ok kazanirsin:)) bir pantalonu ornegin 3 bin yene aliyorsak tamirati,paca kisaltma isleri en az 1.500 yenden basliyor bagzende nerdese pantolon fiyatini buluyor..bence satmaktansa terzilik en karlisi:)) kucuk bir dukkanla az masrafla ve esinin yardimiyla devletten izin aldiktan sonra ciddi bir gelirin olur..gecenlerde bir terzinin fiyat listesini gordum..bir pantolonu 15 bin yene etegi 15 bin yene bayan uzun elbise 30 bin yene diktigini gordum sok oldum.carsida 1.000 yene bile buldugumuz seyleri 15-30 bin yen vermek cok luks bize gore..

6. metexx
    AiSeRu'nun dedigi gibi terzilik iyi para getirebilir. Ayrica Japonya'da moda cok onemlidir. Markalar pahalidir ve kapis kapis gider. Japonlar moda ve markali elbiselere deli gibi para harcar. Ama Japon modasi kesinlikle Turkiye'deki modaya benzemiyor.

doganakman
    Bence de 2 ay bir gez, emin ol. Japonya'ya alisamayip sonunda geri donen cok Turk var. 8 ay once tanistim demissin. Eger bir sorun yoksa, zaten kiz arkadasin evlenelim diye tutturmaya baslamistir veya seninle Japonya'da gorustukten sonra baslayacaktir. Benim bugune kadar Japon kiz arkadaslarimin hepsi daha ilk 3 ayda bana evlenme teklif etmislerdi. Japonya'da vize sorunlarini cozmek icin evlenmek en kolay yol. Is bulma kolay mi sorusundan once, elinden ne is gelir onu soylemelisin. Orada burada vasifsiz islerde part time calisarak da para kazanabilirsin ama esinle beraber anca karninizi doyurup yeter. Cocuk filan olursa sikinti cekersiniz. Ekonomisi cok iyi sayilmaz. Cinin gelismesiyle biraz iyilesir gibi oldu ama ilerisi cok aydinlik degil. Nufusun yaslanip calisabilecek kisi sayisinin azalmasi yuzunden ileride ekonomisi bence oldukca kotuye gidecek. Japoncayi konsuma olarak ogrenebilirsin, kolay bir dil sayilir. Ama yazmasini da ogrenmek istersen kastirir. Okumasi da oldukca vakit aldirir. Yabancilara karsi ise saygililar genelde ama mesafe koyarlar. Cok kapali bir toplum. Bulundugun yere de bagli olarak, kendini kabul ettirmen icin cok ugrasman gerekebilir.

7. User has not uploaded an avatar

comez
    Üye

bende metex gıbı japonya hakkında fazla bıse bılmıyorum benım asıl merak ettıgım gıdersem pırt tıme fılan ısı kolay bulabılırmıyım sonucta ıngılızcemde cok kuvvetlı degıl ve bu 3 ay lık vıze sanırım 6 aya cıktı yanılıyormuyum bıde normalde vıze almadan dırek gıdılıyormus ama havalimanında kalıcı gelmedını anlamak ıcın sorular soruluyor ve gıdıs donus bıletın olup olmadına yeterlı paran varmı onlara bakılıyormus dıye duydum ben orda 1 yıl kadar kalmak ıstıyorum ee 6 ayda bır turkıye ye gelemıceme gore 6 ayda bır cıne yada yakın bı ulkeye gırıs cıkıs yapsam olurmu ve part tıme calısmak ıcın herhangı bı yerden ızın almak gerekırmı?

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  8. User has not uploaded an avatar

tori
    Üye

Selam comez bu 6 aylik vize yi nereden duydun ? boyle birsey yok turist vizeleri sadece 3 aydir .Ve japonya bu tip seylerde biraz tutucudur ayrica evet part time calisabilirsin ama sigortali degil bunun icin calisma vizesini alman gerekli ama sana bir oneride bulunabilirim ogrenci olarak gel japonyaya o zaman part time calismana izin veriyorlar zaten ogrencilerin fultime calismalari yasak denetleniyor ve vizenide bir yil uzatma imkanin var sana tavsiyem bunu arastir ,Giyim ve tekstil burada turkiyeden biraz farkli evet modayi takip ediyorlar ama modayi tamamen kendi tarzlarinda takip ediyorlar gitti gidiyor koma bir gir orada japon sitili giysiler satiliyor oradan biraz modellere bak ama sunu da belirtmeliyim ki burada giysilerin %70 si cinde yapiliyor daha uyguna cikmasi amacli ama piyasa fiyatlari biraz yuksek turkiye ile ayni diyebiliriz... Bana sormak istedigin bir sey var sa sorabilirsin yardimci olmaya calisirim hersey gonlunce olsun .

9. User has not uploaded an avatar

tori
    Üye

Sunu belirmek isterim yazdigim meil hem comez icin hemde metexx icin karisiklik olmasin saygilar .

10. User has not uploaded an avatar

umaym
    Üye

merhaba ben japon ya da calışmak istiyorum suan kontrol şirketinde tekniker im dünyaca ünlü bir şirket japon ya da nasıl bir iş bulabilrim yardım cı olursanız sevinirim

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS