Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

muratster
    Üye

japonya türklerden vize almıyor özellikle karadeniz ve dogu kökenlidegilseniz japonyaya vizesiz cok rahat gidersiniz ama şakın bengiderim oranın kosulları cokiyi orada isbulurum aklınızdan bile gecirmeyin ayrıca göcmen olarak giderim asla japonya butürbir ülke degil japonyayada yasıyan kazan türkleri hariric 1900’lerin başında Rusya’dan göç ederek değişik yollardan Japonya’ya gelen Kazan Türkleri, Japonya’ya yerleşen ilk Türk gruplarından birisi olup, 1950’li yıllarda Türk vatandaşlığına alınmışlardır. Japonya dışına göç gibi nedenlerle, bu vatandaşlarımızın sayısı giderek azalmıştır.
    kimseleri göcmen olarak almadı sayılır simdilerde ise almaz issizlıık oranı %25 lerde olan bir ülke

sunuda belirteyim türklere vize uygulamıyan gelismis tek ülke ve türklerle tek sorunsuz dost ülkede diye bilirim
    onun icin japon halkı bena yakın daha samımı daha cok saygı göstermem gereken insanlar oralak görmekteyim
    ayrıca veriler sudur Yıllar
    2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006
    Japonya’ya giriş yapan
    Türk vatandaşı sayısı

5003 4313 6566 7101 7254 7577 8849
    Belediyelerde kayıtlı Türk
    vatandaşı sayısı

1194 1424 2054 2309 2407 2275 2264

yani heryıl 9000 kisigidiyor sadece herkez dönüyor sayılır birkac kisiharic ögrenım icingidenler haric

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

muratster
    Üye

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye-Japonya_ili%C5%9Fkileri

türk japon tarihi

3. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

muratster arkadaşın söylediği bir çok konu doğru, ama karedeniz harici diğer illerden olanlar kolay gecer sözünde biraz yanılıyor , eğer doğudan yada karedenizden değilsniz geciş proğramını iyi yapmanız gerekli, yoksa sonuc hayel kırıklığı olabilir ,

4. User has not uploaded an avatar

Anonim
    Kayıtlı değil

slm nbr arkadaşlar ben samsundan furkan bende denedim ama olmadı 2005 tokyoya 2006 da osakaya gittim ikisindede olmdı nasip amaa gün gelir devran döner bekleriz hadi k.i.b byyy sayanoraa

5. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

murat bence guzel bi konuya deginmis...ben kendimi bi japonyaya atayim ben altindan kalkarim ben beceririmle olmuyo bu isler bu ulke Turk lere vize uygulamiyo tamam ama bence Turkler icin uyum saglamasi alisilmasi en zor ulkelerden birisi zaten Turk veya muslumansaniz mimlisiniz.Zaten yakinda Turkiye ye vize uygulamasi baslicak galiba

6. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

evet arkadaslarin dedigi gibi.eger karadenizli iseniz vize alma ihtimaliniz sadece yuzde bir.hele ordulu iseniz bence vize ihtimali bile yok.ilk geldigimde vize alabilmek icin tam 2 saat pazarlik yapmistim.2 saat beni araliksiz sorguladilar.turklerin ulkedeki cikardigi olaylar yuzunden artik eskisi gibi giris kolay degil.en kolay vize alma sekli size japonyada yasayan bir japon vatandasinin havaalaninda bulunup kefil olmasidir.bu durumda gecmisinizde herhangi bir sinirdisi,suz vb olaylar olmadiysa ve geri doneceginizi inandirici bir sekilde ispatlarsaniz vizeyi kesin alirsiniz.

7. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

is konusuna gelince.buraya normal yollarla ve buyuk hayallerle girip kacak olarak kalip eli bos donen yada sinirdisi edilen cok kisi var.tam tersi sansi yagver gidip yolunu bulanda var

8. User has not uploaded an avatar

zettai kareshi
    Üye

ben 2.5 senedir australiadayim...halada okuyorum....ama bi ara japonyaya gitmeyi dusnuyorum...nufusta dogum giresun ama istanbul cocuguyum...herhangi bi criminal report da yok..yani simdi ben simdi japonyaya gitmek istesem turist olarak izin vermeyecekler mi??
    fikri olan var mi??

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  9. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

ben 2.5 senedir australiadayim...halada okuyorum....nufusta dogum giresun

eger birini ziyaret edeceksen seni karsilarlarsa , yada kendin seyahat amaci ile gelirsen gelmeden once otel rezervasyonu yaptirir bir de ogrenciligini gosteren belgeyi yaninda getirirsen fazla zorlukla karsilasmasin.

ilgilenirsen ozele yaz sana faydali olacak bir link vereyim.

10. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

zettai kareshi ben senin ozeline mail attim. kontrol et lutfen. profil kisminda x mesajiniz var yaziyor.orayi tikla .

11. User has not uploaded an avatar

zettai kareshi
    Üye

kizildeniz valla bakiyorum ama hic bi iseret yok x mail diye..okuyamadim..nerden bulcam ozel meaj kutumu bilmiyorum...detay verirsen sevinirim..

12. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Burasi .Oradan gonderen uyenin baslik yazan kismina tiklayacaksin....

Good luck

Attachments

1. yoop.jpg (7.6 KB, 3 downloads) 10 yıl old
  13. User has not uploaded an avatar

zettai kareshi
    Üye

kardes ister inan ister inanma tikladigim zaman(sorry download restricted)diyo..eger bana attigin mesaj hala kayitli ise sende gonderilenlerde.... bu sayfaya (genele) copy paste yap sana zahmet...ammda zahmet actim bu ne kismetsizlik yaw...bizim gizlimiz saklimiz yok....insallah kufur etmiyosundur:))

ne zahmetliyim ama dimi??

14. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

1- Link vermistim, etik geregi genele koymayi uygun bulmadim.
    2- ozel olarak anlattigin konuya cevap verdim . prensip olarak ozelde yazilan ozelde kalir.O yuzden buraya yazamam.

3- is hayati ile ilgili soruya gelince avustralya ile ayni ortam . Kimseye pek guvenme derim.

4 vize ile ilgili soruna gelince en basiti evlilik vizesi ama ascilik belgen varsa calisma vizesi ayarlayabilirsin

5- son olarakda yerinde olsam 10 - 15 gunluk short trip yapar is imkani arastirir ve japonyanin sana gercekten uygun bir yer olup olamdigina karar veriridim demistim.

Maili illa okumak istersen Modlara yada serimu ya kontak kursan iyi olur.

15. User has not uploaded an avatar

zettai kareshi
    Üye

zaten kismetse turkiyeden sonra kisa bi trip dusunuyorum...amac kiz arkadasimi bulmak ip adresi nagano yakinalrinda tatsuno town oldugunu gosteriyo....hala bi kac esyasi var bende....cok shy....tam bi koy kizi....japonya bana sole uygun japon halkini cok sevmemin yaninda japon dramalarini da seviyorum...dersenki hayat ole degil burda diye...yeterince psikolojik savas atlatmis biri olarak australiada ...hala cok gucluyum..ama sifirdan baslamak ole kolay degil..heleki ingilizceyi cozmusken(tabi 100 percent degil)sifirdan yeni bi dil bi ulke kolay degil...tek disadvantage depremler olur..1999 da golcukte askerdim..ne sen sor ne ben solim...basimiza geleni....

sonuc olarak 1)naganoya gidilecek o kiz bulunacak.
    2)ondan sonra kalip kalmayacagim yada is imkanlarina bakarim..
    3)turkiyeden ustalik belgeside dahil bir suru belgem var...dedimya once gonlumun derdindeyim..

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS