Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

1. churippu

churippu
    Üye

2011 Japonca Yeterlik Sınavı Duyurusu

2011 Japonca Yeterlik Sınavı 4 Aralık 2011 'de (Pazar), Büyük Kolej'de (Bağlar Cad. No.184 Gaziosmanpaşa, Ankara) gerçekleştirilecektir.

1. Ankara'dan yapılacak başvurular için:

(1) Başvuruların yapılabileceği tarih, saat ve yer aşağıdaki gibidir:

Başvuru tarihleri: 26 Eylül 20 11 (Pazartesi) – 30 Eylül 2011 (Cuma)

Başvuru saati : Sabah 10:00 – 12:30

Öğleden sonra 13:30 – 18:00

Başvuru yeri : Türk Japon Vakfı Kültür Merkezi , Oran, Ankara.

2. Başvuru sırasında gerekli belgeler

• Sınav ücretini yatırdığınızı gösteren makbuz

• 3cm. x 3cm. ebatlarında 2 fotoğraf

3. Gerekli belgelerle birlikte gelinmesi ve form doldurulması suretiyle başvuru yapılacaktır.

4. Banka dekontu ile birlikte başvuran adayların başvuru formları kabul edilecek ve kendilerine sınav numaralarının yer alacağı Sınav Giriş Belgesi verilecektir.

2. Başvuru sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar:

(1) Başvuru formunu teslim ettikten sonra yapılacak seviye değiştirme talepleri kabul edilmeyecektir.

(2) Formun doldurulması sırasında 26 harften oluşan Latin alfabesi kullanılacak olup, Türkçe karakterler (ş, ğ, vb.) kullanılmayacaktır.

(3) Formlar tükenmez kalemle, alt kopyaya geçecek biçimde yazılmalıdır.

(4) Başvurular şahsen veya bilgilere haiz bir başka kişi tarafından yapılabilir. Başvuru formunun hatalı doldurulması durumunda düzeltme yapılamayacaktır.

(5) Sınav sonucunuz Şubat-Mart 201 2 döneminde, başvuru formunda belirttiğiniz adrese kargo ile hafta içi 09:00–17:30 saatlerinde teslim edileceğinden, uygun bir adres yazmanızı tavsiye ederiz. Başvuru formunun alt kısmında yer alan ve tarafınızca doldurulacak adres etiketi bu gönderide kullanılacaktır. Etiketteki ilgili kısma mobil ve sabit telefon numaralarının yazılması önemle rica olunur. Adres değişikliklerini tarafımıza mutlaka bildiriniz.

3. Sınav seviyelerine göre sınav ücretleri

(1) Sınav ücretleri aşağıdaki gibidir:

N 1. ve N 2. Seviyeler : 45,-TL

N 3. N4. ve N5 . Seviyeler : 40,-TL

(2) Sınav ücreti aşağıdaki banka hesap numarasına yatırılmalıdır.

GARANTİ BANKASI, TUNALI HİLMİ ŞUBESİ, ANKARA

Hesap No: 6298678

“Japonca Yeterlik Sınav Komitesi”

(3) Banka havale ücreti sınava girecek kişiye aittir.

(4) Sınav ücretini yatırmayan veya eksik yatıranlara Sınav Giriş Belgesi verilmeyecektir.

(5) Bankaya yatırılan sınav ücreti hiçbir suretle iade edilmez.

4. Sınav Tarihi ile ilgili bilgilendirme:

Sınav saati, yeri, beraberinizde getirilecek eşyalarla ilgili bilgi Sınav Giriş Belgesi'nde belirtilecektir. Ancak şimdilik sınav saati 13:30 olarak öngörülmektedir. Her düzeyin sınav süresi farklıdır.

5. Bedensel engelliler için özel önlemler:

Japonca Yeterlik Sınavı Komitesi'nden bilgi alınız.

6. Ankara dışında sınav başvurusu yapılabilecek merkezler:

• İstanbul : Boğaziçi Üniv. Fen Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü

(Japonca Kursları), tel. 0212.359 54 00/7244

• Çanakkale : Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Japonca

Öğretmenliği Anabilim Dalı, tel. 0286.213 12 26

• Kayseri : Erciyes Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Japon Dili ve

Edebiyatı Anabilim Dalı, tel. 0352.437 49 01/33506

• İzmir : JIKAD Japonya İzmir Kültürler Arası Dostluk Derneği

e-mail: [email protected]

Ayrıntılı Bilgi için:
    http://www.tr.emb-japan.go.jp/Yeterlik_Sinavi/Yeterlik_Sinavi_Tr.htm

Attachments

1. JLPT.jpg (8.9 KB, 0 downloads) 8 yıl old
    8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. *Bu seneden itibaren sınavlar artık daha zor olacakmış. Haberiniz olsun

3. churippu

churippu
    Üye

Çok çalışmak lazım

4. Kayıtların başlaması için 5 gün kaldı, aklınızda bulunsun!!!

5. yamaoka

yamaoka
    Üye

yanlış anlamayın inanın sırf merakımdan soruyorum,sınavların daha zor olacağını nasıl ve nereden öğrendiniz acaba?

6. Hocamdan

7. Sınav nasıl geçti arkadaşlar? 4. kurda kanji ve grammer bölümleri kolaydı bence ama ben şıkları kaydırdığımı son 3 dakika kala fark ettim düzeltmeye çalıştım ama ne kadar becerebildim bilmiyorum. Dinleme bölmü bana biraz zor geldi , hatta son 5 dakika benim kayış koptu , soruları falan kaçırdım şıklardan hoşuma gideni seçtim yani son 5 soru öyle gitti :) . Bu sınavda ben ya %80 85 başarılı olurum yada %10 15 ( şıkları kaydırdığım için :'( ). Bu seneki 4. seviye (eski 3) kolaydı bence (yada benim japoncamda gelişme var :) ) . Ama bir şey duydum hata bir arada bir sitede okumuştum ama o siteyi yine bulamadım. Şöyle diyordu , sınavdan geçmek için %60 başarı sağlamak lazım diyordu. Ama her 3 bölümde en az %60 olacak (kanji-okuma ve anlama - dinleme) eger birisi bile %60 nın altı olursa (mesela dinleme) sınav başarısız sayılacak. Mesela kanji %70 okuma %70 dinleme %40 ise sınavdan kalıyorsunuz. geçmeniz için dinlemede en az %60 olacak falan gibi bir yazı okumuştum ama şimdi bulamıyorum, sınavda da bu konu hakkında konuşanlar vardı. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

8. yamaoka

yamaoka
    Üye

Tam olarak şöyle oluyor her bir kısım 60'ar puan,toplamda 180 puan ediyor.Başarılı olmak için en az 95 almak gerekiyor.Ayrıca her bir bölümün kendi içinde 3'te 1'ini doğru cevaplamış olmak gerekiyor.

9. User has not uploaded an avatar

senbonzakura
    Üye

Ben N5 e girdim dün gayet kolaydı :D gerçi dinleme kısmı biraz zorladı ama kolaydı yine.

10. yamaoka

yamaoka
    Üye

Arkadaşlar sınav açıklanmış galiba, sonucunu öğrenebilen veya nasıl öğrenebileceğimiz hakkında bilgisi olan ?

11. bize martın ilk haftası yada subatın son haftası dedi , ben ayın 26 27 sine doğru açıklanacak diye duymuştum. sonuçlar eve falan yollanıyordu henuz bize gelen bir şey yok

12. yamaoka

yamaoka
    Üye

Evet arkadaşlar, sonuçlar açıklandı, elimize ulaştı. İnşallah herkesin sonucu iyidir

13. geçmişsindir umarım

14. yamaoka

yamaoka
    Üye

Maalesef geçemedim, sanırım N 3.5 diye bir seviye olsaydı geçebilirdim. N3 biraz zor geldi.

15. Ben N4 ten girmiştim, bugün öğrendim sonucumu , geçmişim :) sevindirik oldum :) . şimdi hedef N3 ama çok çalışmam lazım, çooookkkk :(

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS