Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

1. Bu siteyi dün buldum ve çok hoşuma gitti.
    http://japaneseclass.jp/

*Üye olmanız gerekmektedir. Üyelik ücretsiz.

Site japonca bilmeyi bir oyuna dönüştürmüş. Sitede japonca üzerine grammer dersi yok (ben bulamadım), onun yerine kelime ve kanji dersleri var. Bu bölümlerdeki kelime ve kanjileri çalıştıktan sonra test bölmünden kendizi test ediyorsunuz. Doğru cevapladığınız her soru için bir puan alıyorsunuz. Bu puan test'e göre değişiyor; hiragana testinde her doğru cevaptan +2 puan alırken kanjide +7 puan alabiliyorsunuz. Puan aldıkça level'iniz artıyor. Level 5'e ulaşınca bu sefer metin okuma bölmüne geçebiliyorsunuz. Aldığınız puana göre site kullanıcıları içinde bir sıraya yerleştiriliyorsunuz.

Ben şu an ilk 5000'in içindeyim :) , gelin kapışalım :)).
    Şu an için hedefim ilk 500'e girebilmek :)

Sitenin diğer güzel yanları:
    -Site türkçe dil desteği veriyor(ama daha tam gelişmemiş). Sitede arama bölümünün yanında "Language" yazan yere tıklayarak site dilini türkçe seçebilirsiniz. Menüler türkçe oluyor. Kelimelerin türkçe anlamlarını görebiliyorsunuz ama bazı kelimelerin türkçe anlamları yok, böyle bir durumda eğer isterseniz kelimenin türkçesini biliyorsanız siteye çevirisiniz ekleyerek onlara yardımcı olabiliyorsunuz.

-Trends bölmünde japonyada ne gibi şeylerin şu an popüler olduğunu veya nelerin popülerliğini kaybettiğini görebiirsiniz.

-Forum bölmünde diğer üyeler ile konuşabilir arkadaş listenize ekleyebilirsiniz

-"Notes" bölmünde kendi kanji veya kelime listenizi yapabilir arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. ilk 4000'e girdim :)

3. Level 2 oldum. Git gide kazıklaşıyor :))

4. User has not uploaded an avatar

gokcerozay
    Üye

japoncayı latin alfabesiyle öğrenmeye çalışıorum,yani romaji;ama testler bu alfabeyle değil değilmi yani arabayı ;kuruma diye işaretleyebileceğim testler yokmu?

5. romaji yok ama, ama kanjilerin yanında hiraganaları çıkıyor testlerde , hiragana ve katakana yı öğrenip testleri çalışabilirsin, onları öğrenmek çok kolay maximum 2 gününü alır. sonra testlerde verilen kanji ve kelime testlerinde hiragana-katakana okuyup hapsini çözebilirsin.

*test bölmünde yok ama öğrenme bölmünde kelimeleri romajileri ile öğrenebilirsin.

6. User has not uploaded an avatar

gokcerozay
    Üye

teşekkürler..

7. ilk 2050'ye girdim :) (sıralamadaki tam yerim: 2038)

8. Level 3 - Rank 1448
    yok mu başka oynayan (hile yapmadan tabii), yoksa tek rakibim *"Türk Hava Yolları" mı :)

*Bilmeyenler için: Eskiden Murat-131 vb arabaların arkasında yazan özlü söz. :)

9. User has not uploaded an avatar

senbonzakura
    Üye

Güzele benziyor :D

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS