Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

bLackem
    Üye

Merhabalar,

Ben forumunuzu uzan zamandır takip ediyorum ama hiç üye olmayı düşünmemiştim.:) Size bir kaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

Not:Forumda bu bilgiler felan var demeyin.İnanın bu konuyu açmadan önce 15 20 konuya baktım aradığım bilgilere ulaşamadım.

1-Arkadaşlar ben şuan lise son sınıf öğrencisiyim(geçtim.)17 yaşındayım ve ocağın 4 nde 18 ime giricem üniversiteyi japonyada okumak istiyorum.Ve şuan bilgisayar bölümü okuyorum.Japonyada üniversiteler var mı ? varsada orda okumam benim için yararlı olur mu ?

2-Arkadaşlar bu pasaport vize işlemleri hakkında hiç ama hiç bi bilgim yok.2.Sorum Pasaport için ne gibi evraklar gerekli ? nereye başvurmalıyım ? neler yapmalıyım ? Kısaca şu pasaport almayı biraz açıklarsanız minnettar kalırım.

3-Ben Japonyaya gitmeyi düşünüyorum.Ama forumda okuduğum bazı konularda Japonyaya girmeden önce sorgu polisleri(adını tam bilmiyorum.) bi tekim sorular soruyormuş ne için geldiniz ? v.b Orda tatil yapıp dönceğimi ispatlamak için ne gibi evraklar yanımda getirmeliyim ?

4-Son sorum ilk olarak japonyada tatil yapıcam.Eğer bana uygun bi yer gibi gelirse ordan hayatımın sonuna kadar kalmak istiyorum.Bunun için çalışma vizesi oturma vizesi v.b vizeler gerekiyormuş bu vizeleri almak için ne gibi evraklar gerekli kısaca ne yapmalıyım ?

Yukardaki sorularımı cevaplarsanız çok ama çok minnettar kalıcam.Şimdiden cavaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.

İyi forumlar..

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. 3 ve 4'ün cevapları forumda var, 2'nin cevabı farklı başlıklar altında kısmen bulunuyor. Arama kısmında "pasaport" diye aratırsan okuduklarından fikir edinebilirsin. Forumda daha önce bu linkte verilmişti yanılmıyorsam http://www.tr.emb-japan.go.jp. bu siteyi incele. Şu an için sadece 1. sorunun cevabı yok

3. User has not uploaded an avatar

bLackem
    Üye

Bana o konuların linklerini yazarsanız sevinirim.Ben aradım ama bulamadım.

4. User has not uploaded an avatar

beyceli43
    Üye

merhaba arkadasim yasin genc daha okulunda var guzel dusunuyosun taktir ettim. ama bilman gereken seylerde var japonya senin tvde yada sinemada izledigin gibi eglenceli bi yer deil burda okuyabilmen icin biraz varlikli olman gerek birde akraban arkadasin vs gibi insanlarin burda hic yoksa gelmeni tavsiye etmem parklarda yatma. davulun sesi uzaktan hos gelir hayallerini koreltmek istemem ama iyice arastir once saygilar..

5. User has not uploaded an avatar

bLackem
    Üye

cevaplar için teşekkürler..

2 sorum daha olacaktı..Başka konu açmak istemedim bu başlık altından yazayim dedim. :)

Öncellikle şunları söylemek istiyorum.

Bir arkadaşımla beraber japonyaya gelmeye karar verdik.Kendisi psikolog 1-2 seneye okulu bitcek..O bana bir kaç soru sordu bende gelip size sormak istedim. :)

1)Psikologlara japonyada iş var mı? Yani işsiz kalırmı?

2)Japonyada çok fazla pis işlere bulaşmış insanlar varmı?

Yukardaki 2 sorumuda cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

6. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

acikcasi japonya turkiyedeki hicbir universiteyi tanimiyor.
    arkadasin japonyada master yaparsa is bulma sansi olabilir.
    2. sorunu biraz daha acarsan iyi olur. yeterince anlasilir degil

7. User has not uploaded an avatar

bLackem
    Üye

Pis işler derken uyuşturucu satışı hırsızlık daha çok varda söylersem belki ayıba kaçabilir kısacası çok fazla bu kötü işlere bulaşmış insan var mı?

Son olarak iş bulma şansı olabilir derken?Çok düşük bi ihtimal mi yani japonyada mastır yapmazsa bulması çok mu zor sizde bunu biraz açarsanız sevinirim. :) Ayrıca psikolog arkadaşım japoncayı arkadaşım çok iyi biliyor..Buda bi etken olabilir diye yazmak istedim.

Cevap için şimdiden çok teşekkür ederim.. ;)

8. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

suc orani abd ve turkiye ye oranla daha dusuk. neticede silah poslisten baska hic kimsede bulunmaz. ulkedeki uyusturucu ve fuhus isi tamamen yakuzanin kontrolundedir. yakuza nin ne oldugunu bilmiyorsan google dan bak
    japon univ lerinden mezun olmayan birisine pek fazla is sansi yok.
    arkadasinin japonyada calisabilmesi icin oncelikle japon univ.den birinden denklik almasi gerek. sonucta tip alaninda calisacagi icin bunun sartlari agir. japonca seviyesi ise cok ama cok ilerde olmasi gerek.yani kisacasi arkadasinin tip alaninda japonyada calisabilmesi icin japon univ. lerinden birini bitirmesi gerek.

9. User has not uploaded an avatar

bLackem
    Üye

Anladım..Kısacası japonyada mastır yapsa bi iş imkanı bulur diyorsunuz..Ama anlamadığım konu japonyada hiç okumamış yabancı insanlar bile çalışıyor..Arkadaşım o kadar üni. bitircek..%1 bile mi iş bulma şansı yok? Kısacası japonyada mastır yapmayan japonyada çalışamaz mı yani? K.bakmayın çalışamaz dediniz ama ginede hala nasıl olur diye tereddüteyim..Cevabın için ayrıca çok çok teşekkür ederim. :)

10. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

senin bahsettigin meslek tibbi bir meslek. o kadar hafine alinacak bir olay degil. dunyanin neresine giderse gitsin siki tutulmak zorunda. muhendis,asci, vs olsa denklik aramayabilirler ama is tibbi olunca degisiyor tabi. buirada calisan yabanci bir disciden oyle duymustum. dolayisiyla haklilar.baska bir ulkede ne sekilde,kac yil,ne kalitede okumus, mezun olmus bir doktora nasil guvenilebilirki??
    ben sahsen guvenmem.

11. User has not uploaded an avatar

bLackem
    Üye

Anladım. :)

Peki mastır yaptı diyelim..Ozaman iş bulma şansı olur dimi?Japonyada psikolog sayısı az mı çok mu? buda büyük bi etken diye düşünüyorum..Eğer az psikolog varsa bulma şansı daha yüksek..yukarda sorduğum 2 soruyuda cevaplarsanız sevinirim..

12. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

sansi olur diye dusunuyorum
    tip alanindan mezun olmus birisinin issiz kalacagina pek ihtimal vermiyorum

13. User has not uploaded an avatar

bLackem
    Üye

Beni bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim.Şuan akşımda başka bi soru işareti kalmadı.:) İlerde olursa bu konu altından yazarım. :)Tekrar tekrar teşekkür eder,iyi forumlar dilerim..

14. User has not uploaded an avatar

echo
    Üye

blackem snairim bilgidsayar okuyorsun..o halde azda olsa ingilizcen vardir....internet japonyadaki universiteleri bulup onlarla yazisabilirsin..1.agizdan bilgi en iyi bilgidir...sonucta insalar burda sana yardimci olmaya calisir ama kizma ama bos sorular sormussun...ve hepsinin cevabida var internette

pasaport icin basbakanlik istesinin resmi sitesine bakmak yerine neden burada sordun ..ornek olarak dedim....
    unforgiven gayet samimi bir sekilde yardimci olmaya calismis ama sen bence kendine yardimci olmaya calismamissin.....
    ben ehliyet icin arastirdim..2 hafta japon sayfalarina baktim uzerine onlarca telefon konusmasi (kurslarla) yapildi...ve sonuc alamayinca burada konu acip sordum...

sana tafsiyem once universitelerle yazis....bilgi al...hala aklinda soru isareti kalirsa sor....
    umarim alinmassin cevabima

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS