Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. User has not uploaded an avatar

bayycene
    Üye

ben birdaha ki sene üniversiteyi bitiriyorum. japonya ya hayranlık duyuyorum ve hayatımın birkaç senesini orada gecirmek istiyorum bunun içinde tek yolum orada çalısmak. japonya da nasıl çalısılır , oraya nasıl gidilir ve orada nasıl birkaçsene yaşanılır? sorularım saçma olabilir kusura bakmayın çünkü bu konularda hiç bir bilgiye sahip değilim. şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

bahriyeturan
    Üye

ben de üniversiteyi bitiriyorum seneye ve gtmek istiyorum japonyaya.ben de bilgi almak istiyorum bilen arkadaşlar paylaşırlarsa bizimle çok sevinirim.

3. User has not uploaded an avatar

bayycene
    Üye

bahriye bizden başka alakalı insan yok gibi bu konuda bizde alakalı oldugumuzla kalacaz burada öyle gözüküyor.sana iyi şanslar bir bilgi alırsam yazarım buraya...

4. User has not uploaded an avatar

keskin
    Üye

Elbette başarılı olmalı,bir buluş yapmalısınız,ülkenin dilini öğrenmelisiniz,kendi işinizde başarılı olup,japonların ilgisini çekmelisiniz.Daha da öemlisi,kararlı olmalısınız.

5. User has not uploaded an avatar

keskin
    Üye

Bildiğim bir kaç şey daha var ki ;1500 ytl gibi bir miktarla Tokyo'ya çok rahat ,bir aylık vergileri dahil gidiş dönüş bileti alabilirsiniz.Kalacak yeriniz yoksa İslam kültür merkezlerine giderek oradaki Türk arkadaşlarla tanışarak yardım alabilirsiniz.Oraya gitmek o kadar gözde büyütülecek şey değil,asıl büyütülecek mesele; onlar gibi yaşayabilmek,sonra oraya gitmek.Çünkü eminim ki,tersi durumda köyden metropole giden insanlar gibi orada ağzınızı kapatamazsınız şaşırmaktan.

6. User has not uploaded an avatar

gogozuzu
    Üye

Merhaba, ben Gönül. Erciyes Üniversitesi iktisat bölümünden Yeni mezun oldum. Kendimi ifade edebilecek kadar ingilizceye sahibim. Açıkçası kendimi geliştirmek ve farklı kültür görmek maksadıyla en büyük idealim olan Japonya'da yaşamak ve çalışmak için bana yol göstermenizi istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

7. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

japonla evlenmen lazim

8. User has not uploaded an avatar

istanbullu
    Üye

ben bugun japonyada yaşamaya karar versem nasıl ve nerde iş bulurum lütfen yardımcı olurmusunuz?..

9. User has not uploaded an avatar

bahadirkolerkilic
    Üye

istanbullu sana cok kolay bi cevap veriyim...agzinla kus tutsanda calisamazsin burda hic bir sey turkler icin kolay degil ben tokyo da ginza da yasiyorum eger bir gun japonyaya gelmeyi dusunursen yaninda cok saglam para olsun burdaki insanlar kapali ve sen yabancisin en az 2 yil hic bir sey yapamazsin japoncayi konusman okuman ve birazda olsa yazman lazimkiiii oda cok zor bence ulkende kal ve rahat rahat nefes al

10. User has not uploaded an avatar

zekeriyaorman
    Üye

arkadaslar japonyaya sorunsuz girebilmek için ne yapmalıyım ve iş sahasının çok olguğu şehirleri hangileridir yardımcı olusanız sevinirim ilgilenenlere çok teşşekkür ederim saygılar.

11. pinguman

pinguman
    Üye

merhabalar,
    ben mesut osakada yasiyorum.Japonyaya geleli 5ay oldu.
    Ben burada uzun sura yasayan arkadaslardan is konusunda bilgi almak istiyorum.

Gorus ve deneyimlerini paylasacak arkadaslara simdiden tesekkur ederim.Herkesin Bayramini kutlar hayirli bayramlar dilerim.

12. User has not uploaded an avatar

kursat2306
    Üye

Arkadaşlar merhabalar.Ben istanbuldan kürşat.İtalat ve ihracat alanlarında çalışan şirketler için potansiyel ülkelerin pazarlarını araştırmaktayım.Japonya daki tarım ürümleri hakkında bir çalışma yapıyorum.Eyer bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.Msn adresim Eklerseniz yada email atarsanız çok memnun olurum.Görüşmek üzere.

13. User has not uploaded an avatar

bahadirkolerkilic
    Üye

pinguman mesut merhaba kardesim..biseyi merak ediyorum evlendinmi ne yaptin bunlari yaz bende sana biseyler soyleyebileyim ben tokyoda yasiyorum mesajini bekliyorum

14. User has not uploaded an avatar

Anonim
    Kayıtlı değil

Bende Çok Merak gelmek istiyorum Japonyaya, ne iş olsa yaparım yani :F

15. pinguman

pinguman
    Üye

merhaba bahadir kardes cevap gec oldu biraz kusura bakma.evet evliyim haigusha vize aldim.
    su an part time calisiyorum ama shain eleman olarak is ariyorum.istersen msn adresimi vereyim.
    saygilarimla gorusuruz..

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS