Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Haber ve Etkinlikler

 1. Malzemeden çalan mimarlar,mühendisler, tehlikeli bir durumdaki binaya kalınabilir raporu veren sözde uzmanlar vb. .... gibiler yüzünden Japonya'dan Türkiye'ye gelen iyilik meleği Atsushi Miyazaki hayatını kaybetti. Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum.

  *Bu olayı ailesine nasıl açıklayacak türkiye merak ediyorum. Nasıl inansınlar normal şartlarda yıkıma sebebiyet vermeyecek bir depremin insanın ölümüne sebep olduğuna.

  Haber:
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19204832.asp
  Japon doktor enkazdan kurtarıldı hastanede öldü

  VAN’da meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Bayram Oteli enkazı altından 13 saat sonra sağ olarak çıkarılan Japon kurtarma ekibinin doktoruna, 25 dakika kalp mesajı yapıldı. Tüm çabalara rağmen Atsushi Miyazaki kurtarılamadı.

  Van’da 23 Ekim’de meydana gelen Richter ölçeğine göre 7.2 büyüklüğündeki depremin vurduğu Erciş İlçesi ve köylerinde arama-kurtarma görevi için gelen Japon Association for Aid and Relief (AAR) adlı yardım organizasyonunda görevli Yumeka Ota, Miyuki Konnai ve Atsushi Miyazaki’den, Yumeka Ota kısa süre önce ülkesine döndü. Çalışmalara bir süre daha devam etme kararı alan AAR ekibindeki Miyuki Konnai ve Atsushi Miyazaki Van’da Bayram Oteli’ne yerleşti. Dün akşam meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depreme, yıkılan otelde yakalan Japon ekibindeki Miyuki Konnai, yaklaşık 5.5 saat sonra açılan tünelle sağ çıkarıldı. Sürdürülen arama-kurtarma çalışmalarında 13 saat sonra Japon ekibindeki Atsushi Miyazaki’ye de ulaşıldı. Çalışmalar sonunda ağır yaralı halde çıkarılan Atsushi Miyazaki’ye sağlık ekiplerce serum takıldı, yaklaşık 25 dakika kalp masajı yapıldı. Atsushi Miyazaki, daha sonra ambulansla Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesindeki sahra hastanesine kaldırıldı. Buradaki tedaviye olumsuz yanıt veren Atsushi Miyazaki tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

  http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/11/10/vanda-japon-mucizesi
  Van'da Japon mucizesi

  Yıkılan Bayram Otel'in enkazından yaralı kurtarılan kadının, 3 kişilik Japon yardım ekibi ile Van'a gelen Miyuki Konnai olduğu öğrenildi.
  Van'da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Bayram Otel'in enkazından yaralı kurtarılan kadının, Japon yardım ekibinden Miyuki Konnai olduğu öğrenildi.
  an merkez ile depremin en çok hasar verdiği Erciş ilçesi ve köylerde çalışma yürüten Japon Association for Aid and Relief (AAR) adlı yardım organizasyonunda görev yapan Yumeka Ota, Miyuki Konnai ve Atsushi Miyazaki, 28 Ekim'den bu yana Van'da bulunuyordu.

  Kentte satın aldıkları kurbanlık hayvanları, kesim evinde kestiren Japon yardım ekibi poşetlere koydukları etleri Akköprü Mahallesi'nde evlerinde ve çadırlarda yaşayan depremzedelere dağıtmıştı.

  Japon yardım ekibinden Yumeka Ota ülkesine dönerken Miyuki Konnai ve Atsushi Miyazaki'nin Van'da kaldığı, Bayram Otel'e yerleştiği öğrenildi. Dün 5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan otelin enkazından yaklaşık 5,5 saat sonra kurtarılan Japon kadının Miyuki Konnai olduğu ve İpekyolu Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı bildirildi.

  Japon doktor kurtarılamadı

  Japon doktor Atsushi Miyazaki, Bayram Otel enkazından yaklaşık 13 saat sonra çıkarıldı ancak hayata tutunamadı.

  Bayram Oteli enkazından yaklaşık 13 saat sonra Japon yardım organizasyonundan Atsushi Miyazaki'ye ulaşıldı. Enkazdan çıkarılan Miyazaki hastaneye kaldırıldı ancak burada hayatını kaybetti.

  http://gundem.milliyet.com.tr/japonya-dan-geldi-enkaz-altinda-kaldi/gundem/gundemdetay/10.11.2011/1461159/default.htm
  Japonya'dan geldi enkaz altında kaldı

  Depremde yıkılan Bayram Otel'in enkazında 7 ayrı bölümde kurtarma çalışmaları devam ediyor. Otel girişinin arka kısmında olduğu bildirilen bölümden Japon olduğu bildirilen bir kadın yaklaşık 5,5 saat sonra yaralı olarak çıkarıldı. Hastaneye kaldırılan Japon kadının bilincinin yerinde olduğu belirtildi.

  Ekipler, Japonya uyruklu kadının çıkarıldığı yerin yakınında başkalarının da olma ihtimali üzerine çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırdı.
  Yaralı kurtarılan kadının, 3 kişilik Japon yardım ekibi ile Van'a gelen Miyuki Konnai olduğu öğrenildi.
  Japon Association for Aid and Relief (AAR) adlı yardım organizasyonunda görev yapan Yumeka Ota, Miyuki Konnai ve Atsushi Miyazaki, 28 Ekim'den bu yana Van'da bulunuyordu. Kentte satın aldıkları kurbanlık hayvanları, kesim evinde kestiren Japon yardım ekibi poşetlere koydukları etleri Akköprü Mahallesi'nde evlerinde ve çadırlarda yaşayan depremzedelere dağıtmıştı.
  Japon yardım ekibinden Yumeka Ota ülkesine dönerken Miyuki Konnai ve Atsushi Miyazaki'nin Van'da kaldığı, Bayram Otel'e yerleştiği öğrenildi. Dün 5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan otelin enkazından yaklaşık 5,5 saat sonra kurtarılan Japon kadının Miyuki Konnai olduğu ve İpekyolu Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı bildirildi.

  Miyuki resimler ve video
  http://www.sabah.com.tr/multimedya/galeri/turkiye/vanda-japon-mucizesi?albumId=38423

  http://webtv.sabah.com.tr/webtv/videoizle/yardim-icin-gelen-japon-doktor-yarali-olarak-kurtarildi

  http://webtv.hurriyet.com.tr/2/24163/0/1/japon-turist-5-5-saat-sonra-kurtarildi.aspx
  JAPON KADIN 5.5 SAAT SONRA KURTARILDI
  Van'da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan Bayram Otel'in enkazından yaklaşık 5,5 saat Japon olduğu bildirilen bir kadın yaralı kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan Japon kadının bilincinin yerinde olduğu belirtildi. Ekipler, Japonya uyruklu kadının çıkarıldığı yerin yakınında başkalarının da olma ihtimali üzerine çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırdı. Kurtarılan kadının, Japon yardım ekibinden Miyuki Konnai olduğu öğrenildi. Japon Association for Aid and Relief (AAR) adlı yardım organizasyonunda görev yapan Yumeka Ota, Miyuki Konnai ve Atsushi Miyazaki, 28 Ekim'den bu yana Van'da bulunuyordu. Kentte satın aldıkları kurbanlık hayvanları, kesim evinde kestiren Japon yardım ekibi poşetlere koydukları etleri Akköprü Mahallesi'nde evlerinde ve çadırlarda yaşayan depremzedelere dağıtmıştı. DHA

  8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS