Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

Vize sorunu

(3 posts)

Etiketler:

,
  1. User has not uploaded an avatar

nikkeidake
    Üye

Daha önce japonyada yaşamış biri olarak tekrar japonyaya gitmek istiyorum bunun için vizeyi buradaki konsolosluktan almam mümkünmü ? Bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim yada size nasıl ulaşabilirim büronuz nerde adres verirseniz yüz yüze görüşmek isterim teşekkürler.

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

daha once japonyada hangi vasifla yasadin? vizeli mi yoksa kacakmi?
    once bunu bilmemiz lazim

3. User has not uploaded an avatar

nikkeidake
    Üye

Kusura bakmayın vakitsizlikten cevaplayamadım. cevabınız için teşekkürler.siz japonya'damı yaşıyorsunuz yoksa türkiye'demi ? .Ben 1996-2006 yılları arasında kaçak olarak 10 yıl yaşadım .Biliyorum yaptığım son derece yanlıştı tabii sadece o zamanın şartlarında bunu akıllıca düşünmedim yada etrafımdaki kişilerin etkisinde kalarak düşünemedim ne desem anlamsız yanii.Araştırmalarım devam ediyor konsolosluktan bana söylenen japonya Adalet Bakanlığına dilekçe yazıp 5 yıllık ceza süremin bitip bitmediğini öğrenmem gerektiği söylendi.Eğerki Adalet Bakanlığı olumlu cevap verirse giriş yapma ihtimalim var olumsuz ise sonuç belli .Ama ben bu sefer kaçak olarak değil vizeli olarak gitmek istiyorum.Araştırmalarım bu konuda devam ediyor hatta orada çalışmış olduğum şirketle irtibata geçip istek yaptırmayı düşünüyorum buda bir vize açısından olabilir ihtimal olarak düşünüyorum.Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim....

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS