Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. serseri_asiq_50

serseri_asiq_50
    Üye

selam arkadaşlar ben türkiyedeyim japonyaya gezmeye gelicem ıphone 42 telefon istedim ordan alıp türkiyede çalıştırabilirmiyim satılan yer varmı burdaki telefonlar japon hattı ile satılıyor dedi arkadaşım türkiyede çalışmaz dedi normal hatsız türkiyede çalışan telefon alabilecegim bi yer varmı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden arigatto.... :)

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

2. el disinda telefonun makinesini satin alamazsin
    burada tum telefonlar hatti satin alan kisilerin adina kayit edilir.o yuzden japonyada telefon alabilmen icin once hat alacaksin. ayrica japon telefonlari ve elektronik esyalari japonya disinda hicbir ulkede calismaz. iphone japon urunu olmadigi icin baska ulkelerde calisabilir.
    bence sen japonya da "risaikuru" denilen 2. el magazalara bakman lazim.

3. Benim bildiğim kadarıyla 3G özelliği olan telefonlar (Android/iphone) türkiyede kullanılabiliyor. Ama telefonu türkiyede kayıt ettirmen lazım. Örneğin Turkcell hat kullanıyorsan onlara pasaportun ile gidip telefonun imei numarasını kayıt ettiriyorsun. Bu diğer ülkelerden alınan telefonlar için de geçerli. Ama unforgiven01'ın dediği gibi bazı telefonlar japonyaya özel :), yanılmıyorsam bu softbank diye bir telefon firması vardı mesela onun telefonları türkiyede çalışmıyor :). Japonyada sistem ileri olduğu için bizimkine fazla geliyor desteklemiyor. Bildiğim kadarıyla Japonyada 4G var şu an , 4G olan bir telefon alırda burda kullanmaya çalışırsan çalışmayabilir sorun çıkabilir. Biz daha 4G ye gçmedik, önümüzdeki 4-5 yıl boyunca geçeceğiz gibi görünmüyor. Benim tavsiyem Android telefon alman, Samsung veya Sony güzel. Türkiye'ye gelince kayıt ettirirsen, sonrada evde bi format atar istersen türkçe yazılımını yüklersin :)

4. serseri_asiq_50

serseri_asiq_50
    Üye

peki arkadaşlar ben hatsız normal ıphone 4s almak istiyom türkiyeye gelince çalışsın diye daha önce getirmişdim sim kart kilitli acamıyolar sadece oranın hattını kabul ediyor bana kilitsiz normal telefon lazım alabilecegim bi yer biliyormusunuz japonyada yardımcı olursanız sevinirim...

5. serseri_asiq_50

serseri_asiq_50
    Üye

sözleşme yapmadan nakit ile direk almak istiyorum heryerde çalışabilecek bi ıhpone 4s bunu satan yer varmı japonyada ..

6. burnunukaristiranadam

burnunukaristiranadam
    Üye

http://www.bwi.jp/ph/apple/iphone4s.html

Eger gelirseniz ,belki size yardimci olurlar.

7. serseri_asiq_50

serseri_asiq_50
    Üye

bu yolla alabilirmiyim türkiyede çalışırmı o zaman normal turkcell avea felan çalışırmı telefonda ..

8. Makro

Makro
    Üye

Japon telefonlarının burada çalışmamasının tek nedeni sim kart kullanmaması.Yoksa bütün telefonları kayıt ettirdikten sonra kullanılır sorun 4g ise 4g özelliğini kullanmazsın.Benim telefonda 3g var ve kullanmıyorum tercih sebebi.

9. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

neden illaki japonyadanan almak istiyorsunki
    japon telefonlarinin diger ulkelerde uyum sikintisi cikarma ihtimali var

10. unforgiven01, bende bi aralar deli gibi Japonya'daki telefonlardan almak istiyordum :) Özellikleri çok hoşuma gidiyordu. Özellikle Japon telefonlarının gelişmiş mesaj özelliklerini beğeniyordum (Gelişmiş "smile" seçenekleri vb). Bir de ben kapaklı telefonları seviyorum, karizmatik geliyor bana :) birde cebimde ekran hep lekeli oluyor, kapaklılarda böyle bir sorun olmadığı için Japonya'da da kapaklı telefonlar yaygın olduğu için oradan almak istiyordum. Sonra android telefon aldım hepsi geçti :). Android telefonlarda porgramlar ile japonyadaki telefonlar gibi gelişmiş mesaj vb. özelliklere sahip olabiliyor :). Japonya'dan telefon alma sevdam geçti :). Artık tek eksiğim kapaklı bir android telefon :)

(Şu an için Japonya'dan sadece SoftBank'ın su geçirmez telefonlarında istiyorum, Birde Mixi'ye üye olmak için japonya hatlı telefon gerekiyor. O yüzden istiyorum :) )

Alacaklara tavsiyem : http://mb.softbank.jp/en/products/htc/x06ht2.html
    ucuz ve kullanışlı
    *Iphone manyağı olmayın :) Android sürekli Iphone'u eziyor :). hele Samsung Android, oy oy oy!!! :). googleda karşılaştırmalara bakın Android-Iphone ve Samsung Galaxy S - Iphone :). Gerçi bu işin şakası zevkler ve renkler tartışılmaz ama ben sanırım 100 yılda geçse androidten vaz geçmem. *Tâ ki Iphone gelişmiş bir yazılım çıkarıncaya kadar ;)

11. burnunukaristiranadam

burnunukaristiranadam
    Üye

Bende her iki yazilimda var, bana gore birinin digerine bariz bir ustunlugu yok, ama android yazilimi bir cok farkli modelde kullanildigi icin avantajli olabilir.Her iki yazilimin bana gore en buyuk eksisi java desteginin olmammasi.

Birde benim anlamadigim sey japon sirketleri cep olayinda niye bukadar geriye dustuler, 10 yil once ki japonya icinde kullanilan teknoloji, dunyada o kadar yaygin degildi, bence buyuk bir firsati es gectiler.

12. android te java var ama , hatta kodlar java ile yazılıyor zaten :). Android google'a ait olsada java ile geliştiriliyor. Iphone'nunsa kendi yazılım kodu var.

Şimdi japonyada telefonlar nasıl bilmiyorum ama bencede es geçtiler, şu anki sahip oldukları teknoloji ile onlardan iphone'dan daha üstün bir telefon beklerdim açıkcası

13. burnunukaristiranadam

burnunukaristiranadam
    Üye

Java (chart)grafik destegi yok olacakti dogrusu, gomenne.

Her iki programdada ayni uyariyi veriyor.
    Java support must be enabled in order to display xxxcharts.You can download Java from ....

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS