Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japon Müziği

1. Barış Manço'nun Japonya'da verdiği konseri (önce ve sonrası ile birlikte) alkislarlayasiyorum.com sitesinde "Barış Manço - Japonya Konseri (1991 - 30 dk.)" diye aratırsanız izleyebilirsiniz. Ayrıca başka benzer videolarda var onlarıda izleyebilirsiniz.

Video ile ilgili kısa bilgi : Barış Manço'nun 1991 yılında "Tokyo Soka Üniversitesi" - İkeda Konser Salonunda ki canlı performansı full olarak karşınızda. Bu konser Manço ile birlikte Soka Üniversitesi rektörü ve Soka Vakfı başkanı Daisaku İkeda'nın ellerinde bayraklarla Kara Sevda şarkısını söylemesi ve salonun coşkulu görüntüsü ile akıllara kazınmıştır. Barış Manço bu konser sonunda "barış ve kültür elçisi" plaketi | madalyası ile ödüllendirilmiştir.

*Ayrıca Barış Manço Japonya'da nasıl popüler olduğu ile alakalı 1 dakikalık video :
    http://www.uzmantv.com/baris-manco-japonyada-nasil-populer-oldu

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

elecom
    Üye

Baris Manco"yu severim , ama kac senedir burdayim bir kisinin bile adini duydugunu gormedim.Hatta Turkiyeye karsi ozel meraki olan kimselrden bile duymadim...Yani uzulerek soyluyorum ki Baris Manco populer degil ve hatta ismini bilen bile yok..Tarkan ve ilhan mansiz "i bilen cok kisiye denk geldim...Ekteki video yu izledim, sanirim baska japonya isminde bir ulkeden bahsediyor yada ben baska bir japonyada yasiyorum ...

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  3. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

bende simdiye kadar baris manco yu taniyan kimseye denk gelmedim. adini soyledigimde gulduler. cunku manco kelimesi japoncada hic ama hic iyi bir anlama gelmeyen bir kelime.
    genel olarak japonlar konsere gitmeyi cok severler. japoyaya yurtdisindan konser vermeye kim gelirse gelsin meshur olmasa bile binlerce kisi izlemeye gider. baris manco hikayeside orada basladigini ve birazda bizim medyada abartildigini dusunuyorum.

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS