Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. egetatsuya

egetatsuya
    Üye

1) Kendinizi tanıtır mısınız, İlgi alanlarınız nelerdir, Mesleğiniz, öğrenim durumunuz nedir?

adim goksu avustralya sydney de ogrenci olrak bulunmaktayim turkiye izmir sehrinde yasadim. acick ogretim mezunuyum avustralya da information technology anaysis and design ve business management ogrenimi gordum

2) Japonya’ya hiç gittiniz mi? Gittiyseniz, yer, zaman, süre?

suan 8 gunluk tatil icin japonyadayim esimi ve yeni dogan cocugumu ziyarete geldim daha once sirasiyla 2009 yilinda 2 hafta 2010 yilinda 3 hafta ve 2011 yilinda 1 haftalik ziyaretlerim oldu ve tokyo,sendai ve kyoto sehirlerinde bulundum

3) Japonca Biliyor musunuz? Biliyorsanız, öğrendiğiniz yer, zaman, süre :)?

basit kelimeler ve az biraz hiragana ve katagana bilgim var ama sakin kanji yo sormayin ;)

4)Japonya.org'a üye olduktan sonra Japonya hakkında yeni bir şey öğrendiniz mi?

pek yeni bilgiler edindigim soylenemez amacim japonyada surekli yasayan arkadaslardan bilgi almak ve tanismak amaci ile bu sitede bulunuyorum

5) Japonya, Japonlar ya da Japonca ile ilgili ilginç bir anınız var mı?

ani degilde simdiye kadar sahip oldugum en guzel iki sey esim ve dunyalar tatlisi bir aylik oglu ege tatsuya....

6) Son olarak Japonya.org'nin olmazsa olmazlarını ve site hakkında varsa eleştirilerinizi sunar mısınız?

siteyi yeni ziyaret etmeye ve kullanmaya (yararlanmaya) basladim ama ilk tespitlerim hep olumlu yonde .... tesekkurler

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

Japon bebek... Eminim çok ama çok tatlıdır <3
    Hoşgeldin, iyi eğlenceler ^_^

3. egetatsuya

egetatsuya
    Üye

tesekkur ederim arkadasim hosbulduk evet cok tatli masallah yaklasik bir aylik ama henuz bir haftadir onunlayim insan yanindan ayrilmak istemiyor ;)

4. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

Doğrudur, Allah ayırmasın ! Maşallah, Allah analı babalı büyütsün :)
    İsmide çok şirinmiş bu arada ^_^

5. egetatsuya

egetatsuya
    Üye

amin cumlemizin cocuklarini saglikla anali babali buyumek nasip etsin ismi evet guzel bi isim oldu sanirim ;) izmirli oldugumdan dolayi ege ve japonyada dragon yilinda dogdugu icin tatsuya ismini verdik ege tatsuya

6. User has not uploaded an avatar

nikkeidake
    Üye

Allah bağışlasın rabbim analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah. benimde kuzenim var 4 tane ikisi kız ikisi erkek.Oğlunuzun ismide güzelmiş egetatsuya maşallah diyelim.

7. egetatsuya

egetatsuya
    Üye

iki yil once tokyo da evlendigim esimle 09/06/2012 tarihinde sendai de depremden dolayi geciken dugunumuzu 4 aylik oglum ege tatsuya ninda katilimiyla yapmis bulunuyoruz darisi tum bekarlarin basina ;)

8. egetatsuya

egetatsuya
    Üye

su an avustralya da ikamet ediyorum ama japonya ya yerlesmeyi dusunuyorum japonca dilim hic yok gibi ingilicem iyi ... buraya gelince nerde nasil is bulucagim konusunda japonya da yasayan arkadaslarimdan bilgi almak onlarla tanismak istiyorum yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.....

9. User has not uploaded an avatar

nikkeidake
    Üye

Avustralya da ne iş yapıyorsunuz ? mühendis yada öğretim görevlisi vb,fark etmez japonya vizeniz olduğundan dolayı her yerde iş bulma şansınız var.kendiniz bulamazsanız bile hakken kaişa denilen ( Türkiye'deki işkur gibi )şirketten iş bulabilirsiniz.Ücret olarak Avustralya'da ne kadar kazanıyorsunuz bilmiyorum ama Japonya hayat şartları pahalı bir ülke özellikle Tokyo,Osaka kiraları oldukça yüksek diye biliyorum.Tokyo ya yerleşmeyi düşünüyorsanız size Tokyo Camii ne gitmenizi tavsiye edebilirim çünkü muhakkak orada yaşayan Türklerle tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.Osaka hakkında pek birşey diyemeyeceğim.Nagoya ya gitmeyi düşünürseniz orada kaitai denilen yıkım işi( ev yıkım ve araba parçalama işlerinde çoğunlukla Türkler Çalışır)orada iş bulma şansınız biraz daha ücreti yüksek ama zor iştir.Benim düşüncem Avustralya'yı bırakıp japonya yaya yerleşmezdim.Yanlış anlamayın sadece benim fikrim.Eğer başka sormak istedikleriniz olursa kendi bildiklerimi sizlerle paylaşabilirim. Sağlıcakla kalın ...

10. egetatsuya

egetatsuya
    Üye

merhaba arkadasim oncelikle verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim ilk olarak avustralyada bende yasamak isterdim ama burda kalmak cok zor yani kalici vizeyi almak cok zor ben alti yildir ugrasiyorum almak icin ogrenci vizem var ama burda kalmak icin ya irtica ediceksiniz yada evleniceksiniz ikiside bana uygun degil esim japonyali bes ay once oglum japonyada dunyaya geldi o yuzden onlarin yaninda olmak icin japonya ya yerlesmek istiyorum meslegim yok yani alti yildir turk restoraninda calisiyorum is ayirt etmem ne is olursa yaparim sorun is bulmada ve tabiki dil konusu... biliyorum benim icin cok zor olucak ama oglumdan ailemden uzak yasamak daha zordur sanirim.......... ayrica avustralya eskisi gibi degil multeci doldu calismayan aylak gezen insanlarla doldu hergun suc orani artiyor her gun yasam zorlasiyor artik burdaki insanlar ulkelerine geri donuyor 4 defa japonyada bulundum ve cok hosuma gitti kesin kararim orda yasamak ailemle beraber olmak ..

11. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

ana dili ingilizce olan bir ulkede o kadar uzun yasaman japonyada sana dil ogretmenligi olarak iyi kapilar acacagini dusunuyorum. fabrikalarda falan calisarak kendini yipratma derim. ingilizce bilgin ve aksanin cok iyiyse direk ingilizce ogretmenligini arastirmani tavsiye ederim.

12. egetatsuya

egetatsuya
    Üye

arkadaslar uc ay once basvurdugum japonyada oturma iznim kabul edidi ! yaklasik bir ay icinde japonya ya giris yapmayi planliyorum simdi ilk hedefim tokyo da bir is bulup hemen calismaya baslamak bunun icin nerelerden yaridm almaliyim? yabancilara is bulan bir kurum oldugunu ogrendim smi hello work diye orayi bi ziyaret edip basvurucam ayrica bir cok forum da okudugum uzere tokyo camisini bulup ordaki turk arkadaslardan yardim almaya calisicagim bunlarin haricinde sizin bana verebileceginiz bilgi varmi? simdiden cok tesekkurler

13. egetatsuya

egetatsuya
    Üye

oglum ege tatsuya bu ayni 19 unda bir yasina giriyor allah kismet ederse

6 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS