Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. User has not uploaded an avatar

hlyaakyldz
    Üye

konnıchıwa watashıwa furıa des.kamaru san.watashı mo nıhon go o benkyou şhite ımas:))3nen seı des.ıı tomodachı nı narou:)

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

hlyaakyldz
    Üye

slm cuneyd.ya hayran kaldım basarına vallahı harıkasın.bırakta japnlar sana ozensın agbı ya.hulya ben bugun katıldın aranıza.cok hoş bı sayfa bu ya.japonca okuyoorum senın ogrendıgın kanjılerden gunde 100 200 tane oğrenıyooruz ya.artık içim dısım kanjı oldu.cok zor . e maıl adresım ,sormak ıstedıgın bışey olursa maıl atman yeterlı

3. User has not uploaded an avatar

SaFinAzZ
    Üye

konnichiwa hlyaakyldz...watashiwa safinaz desu.dozo yoroshiku onegai shimasu.Teşekkür ederim.Japon dili ve edeiyatı okuma çok güzel.nerde yaşadığımı sormuşsun.Kuşadasında yaşıyorum ben.seyehat işletmeciliği ve turizm rehberliği bölünde olduğum için ikinci yabancı dil olarak japonca seçtim.Çok eğlenceli ve aslında öğrenmesi kolay bri dil türkçeye çok benziyor.hiragana yazısına hayranım.şiir gibi bir görüntüsü var.

4. User has not uploaded an avatar

hlyaakyldz
    Üye

safınaz kochıra koso:)ne gusell kuşadasında oturuyosun turızmın merkezı neredeyse oralar ya.benımde sınıf arkadasım var kusadasından zekıye kavalcı ısmınde.gercı bız konusmuyooruz kustuk:)ama belkı tanıyosundur.kanjı oğrenıyomusunuz pekı orda safınaz kardes.bız burda valla en ince ayrıntısına kadar oğrenıyoruz.saat 3 de edebıyat dersımız var hatta.sabahın 8ınden berı okuldayım ya.aksam 5e kadar kımı zaman.sduan sen kacıncı sınıftasın acaba?ben de aslında turızm okumayı cok ısterdım ama bulundugum konum ıtıbarıyle olmadı.aılem olmaz dedı anlarsın:)
    ama yazın kapadokyada calıştım 3ay boyunca.pek de hosuma gıtmedı.mıllet bırbırını ezme peşınde.yukselme yarısması var resmen.ama hayırlısı bende ınşallah normal bı iş bulup mezun olduktan sonra calışabılırım.şoyle gusel bı bursd bulupta japonya turu yapabılsek daha yararlı oluur ama kısmet ınşallah.hadı optum gorusuruz.

5. User has not uploaded an avatar

hlyaakyldz
    Üye

merhaba atılla hayırdır bu japon merakı sana nerden estı.japonca oğrenıyomusun pekı.ben ızmıtlıyım.hulya.ercıyeste japon dılı okuyorum.3sınıftayım bu sene.cok eglencelı bı iş aslında kanjı oğrenmek ve japonca konusabılmek ama maalesef bı okadarada caba gerektıren bı uğras.ama hoby olaraak gusel.işin içine not karısınca zor oluyo.japonlar aslında hemen cok sıcak dııller.kımse ınkar edemez bunu.sadece ole davranırlar.japonların ınsanlara guvenmelerı oldukca zaman alır.ama bı guvenınce tam guvenırler.ayrıca tokyolular daha soguk olurken osakalılar bı okadar sıcak denılebılır.ama sen sanslısın cunku japonlar turklerı ve turkıyeyı severler:).oğrenmek ıstedgn baska seyler varsa maıl yazabılırsın

6. User has not uploaded an avatar

SaFinAzZ
    Üye

hlyaakyldz ,evet kanji de öğreniyorum son sınıfım.bayada ilerlettim japoncamı.çok fazla japon var burda ve çok enteresan bri millet her köşe başındna çıkıorlar. ve biz onları çekik gözlüler birbirlerine benziyorlar diyoruz ya.Onlarda bizi o şekilde görüyorlar hulya. gecen yaz, izmire giderken otobiste japonlar vardı
    biri benim yanıma oturdu ve bana ne dedi biliyormusun.siz ne kadar birbirinize benziyorsunuz hepinizin gözleir kocaman kocaman. ayırt edemiyorum sizi dedi
    :)
    dondum kaldım neyse öptümm bende bye

7. User has not uploaded an avatar

hlyaakyldz
    Üye

o ne gusel safiş sen son sınıf olmussun kurtuldunmu desem ne:)))demek bız cok benzıomusuz bırbırımıze:)ben olsam gera gera şimas yapardım:)onlar pek aynaya bakmıyolar galıba.ah ah keske aynı olan sadevce goruntulerı olsa.hepsı aynı.valla ben hayatımda bu yaz gordugum kadar hıç bukadar japonu bır arada gormemıstım yaaa.kapadokya korelı ıspanyol ve japon kaynıyo.orda rehber olacan var ya koşe olur ınsan.ben de ıyıkı bu sıteyı buldum ya maıl adreslkerını vermıs cogu sagolsunlar.bende onları eklıyıp bılgı edınıyorum.sende ekle ıstersen canım..ayrıca benımde gozlerım kocaman ve daha cok azerı kızlarına benzetırler yabancılar:)

8. User has not uploaded an avatar

kasugai41
    Üye

mrh.emilli52.ben muammer orduluyum. ben o memleketi gördüm.arkadaşların yazılarını da çoğunu okudum yanlız bu sayfada yazısı bulunan arkadaşlar değil oranın mudavimi biz ordulular.ama yaşanacak yer insan ömrüne ömür katacak bir memleket yaşam biçimiyle
    insan iki sene orda yaşasa türkiye de10yıldaki kadar yıpranmaz.saygılar

9. User has not uploaded an avatar

bluemandream
    Üye

singapurda türk sayın abdulhamit bey merhaba arkadaşım sizin tecrubelerinize güvenerekden size bir sorum olacak singapura gitmek için vize gerekiyormu oradaki yaşam nasıl zorlukları elbette olmalı fakat trabzondan iyidir herhalde bende trabzonlu olarakdan yardımlarınız şimdiden teşekkür ederim .Görüşmek üzere msn adresim eklersen sevinirim

10. User has not uploaded an avatar

bluemandream
    Üye

merhaba japonya org sitesine üye olan arkadaşlar siteyi dolaşırken bakıyorumda baya içimizde japonyalı var :)))) benim gibi japonya merakı herkezi sarmış ama farklı bir kültür farklı bir yaşamı farklı bir lisanı merak eden bizler kovuğumuza çekilmiş birisi olmamak için değişik aktivitelerde bulunmak hayatımızı şekillendirmek için capa sarfediyoruz.japonlara küçüklüğümden beri taşıdığım ayrı bir sempatim olduğunu biliyorum fakat bu sempatiyi içimde tutmak istemediğimi ve bir gün japonya'ya gitmek sabırsızlandığımı söylemek istiyorum.Araştırmalarım neticesinde forumda yazılanlar içerisinde okuduğum kadarıyla japonya'ya gitmek için vize gerekmiyor sadece japonya hava alanından giriş yaparken pasaportunuza vize uyguluyorlar 3 ay turist vizesi , çalışmak ve orada oturum almak içinde 3 sene beklemeniz ve japon vatandışlığı almanız içinde japon bir bayanla evlilik yapmanız veya sponsorluk yardımıyla vatandaşlık almanız gerekiyormuş.yazdıklarımda bir yanlışlık varsa düzeltilmesini rica ediyorum.Herkeze hayatlarında bol şanslar dilerim (hızlı yaşa genç öl) tabiri ile

11. User has not uploaded an avatar

turkey2007
    Üye

BENDE JAPONYAYA GEZmek için gidiyorum antalyadan katılıyorum adım yoldaş.........

12. User has not uploaded an avatar

rabia
    Üye

selem ben rabia.ben japon arkadaşlarımdan japonca öğrenmek istiyorum.18yaşındayım anadolu meslek lisesinde turizm bölümünde okumaktayım.ve tek hayalim japonya ya gitmek ve japonca öğrenmek.bana yardımcı olun lütfen

13. User has not uploaded an avatar

dada
    Üye

merhaba bende japonya ya gitmek ve orada yaşamak istiyorum birşey öğrenirseniz banada haber verin olur mu? teşekkür ederim

14. User has not uploaded an avatar

asker
    Üye

hiç baska işiniz yok dimi.orada bulunanlar memleket askıyla yanıyorlar,gittiklerıne pismanlar...japonyayı merak edene kadar türkiyeyi gezin...hayat bulundugunuz şehirden ibaret degıl...edırneye gıdın,yozgata gıdın,artvıne gıdın,karsa gıdın hataya gıdın ,antalyaya gıdın,muglaya gıdın,ızmıre gıdın ,ankaraya gıdın konyaya gıdın...gecen hafta bıtırdıgım ŞU ÇILGIN TÜRKLER adında bır kıtap var.okuyun memleketımız yıllar önce nasıl düsmanlarıyla savasmıs bu ulke ıcın ve bızler ıcın ....okuyun ve ondan sonra kara verın...ardınızda onbınlerce kefensız yatanı bırakmak dokunmuyorsa eger gıdın be...
    gıdın...gezmek görmek ıçınse gıdın...yok kalmak dusuncesındeysenız ben dusuncelerımı yazdım...
    bu benım fıkrım...katılmak sıze dusmus
    ımkanım olsa canım kadar sevdıgım ınsan osakada gıtmem...bu vatanı onun ıcın bıle olsa bırakmam...gezmekse maksat canım turkıyemde okadar guzel yerler varkı...o bıraksın osakayı gelsın burda gezelım...
    allah bılıyorya sabrım onun ıçın...gelecek...

15. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Arkadaşlar evinde uydusu olanlara bir tavsiyem var.Güney Kore'nin Arirang adında ingilizce yayın yapan bir kanalı var.İzlemesi çok keyifli.Hepinize tavsiye ederim.Korelilerin misyonerliğini unutacak değiliz ama sıcak kanlı insanlar.

Bu konu için RSS beslemesi

Konu Kilitli

Bu konu yeni mesajlara kapalı.

UNICMS