Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. User has not uploaded an avatar

vaybe
    Üye

arkadaslar japonyada dil okulu dusunuyorum inşallah fakat bir yerde merakim var.bildiginiz gibi bu isler maliyetli sirf ucak bileti pahali ! ama dort sehir olatak elimde var secenek bunlar

Kyoto
    Osaka
    Tokyo
    Fukuoka

simdi arkadaslar sorunum su nette sehirler hakkinda cok bilgi bulamadim tokyo ve osaka haric ama benim icin onemli olan sehrin yasam maliyeti ve hangisinden kalabalik daha az ? yardim ederseniz sevinirim

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Kyoto

Kalinacak yer konusunda Kyoto'daki fiyatlardan cok emin degilim ama dil egitimi icin ve dil egitimi boyunca yasamak icin en guzel yer Kyoto.

Kyoto pahalliysa o zaman Osaka. Tokyo'yu listeden sil, cok pahalli ve kalabalik. Fukuoka hakkinda bilgim yok.

Senin yerinde olsam ve eger yazin gidiyor olsam, denize girilebilen, ucuz kalacak yer ayarliyabilecegim ve dil okulu olan biryer bakardim. Japonca'dan bunalinca deniz, denizden bunalinca Japonca kombinasyonu eglenceli olabilir.

3. User has not uploaded an avatar

vaybe
    Üye

aslinda tokyo yu elemistim kafamda ama yinede bir fikir almak istemistim.osaka da oma yakin galiba kyoto aklima yatti gibi ama yasam maliyeti hakkinda bilginiz varmi ?ama deniz bolumu hosum gitti:D

4. Yasam maliyeti olarak biraz baktim aylik 40 bin yen ve biraz daha kasarsan ya da kalma surene bagli olarak 30 bin yen civarina kalacak yer bulabilirsin gibi. Onun disindaki yasam maliyeti Kyoto nun turistik yerleri disinda Osaka dan cok farkli olacagini sanmiyorum.

Japonya ada bir ulke, yazin sicak olur, eylul den sonra gidersen sicaklik problem olmaz.

Al sana Kyoto Osaka bolgesindeki dil okullari listesi ;
    http://www.aikgroup.co.jp/j-school/english/area/section/kinki.htm

Kyoto daki en ciddi dil okulu ;
    http://www.kicl.ac.jp/en/

5. User has not uploaded an avatar

vaybe
    Üye

arkadas cok tesekkur ederim dil okullarina baya bi baktim turk acenteleri ve okulla direk baglantisi olanlari buldum eger Allah korusun bir aksilik cikarsa bir turkle gorusmek isterim onerdigin okullari benim su anki buldugumla karsilastiracam ve burda acentesi varmi onemli olanda o

ben nihongo center adinda buldum aylik 22 bin yen konaklama ucreti istiyor yurtta konaklma

6. Acenteler, okul fiyatlari, kalacak yer seçeneklerini araştırmak sana kalıyor, kolay gelsin.

7. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

bazi dil okullarinin cuzzi bir fiyata odalari var. aylik 20-30 bin yen gibi
    onuda arastirirsan daha kolay olur. osaka da ymca diye bir dil okulu vardi. o okulun konaklama odalari var olarak hatirliyorum.
    kyoto nun sehir merkezi oldukca pahali. uc bucak koylerine gidersen ucuz olur
    fukuoka yi bende bilmiyorum. ama oldukca inaka bir yer. ucuz olabilir.
    sehir gurultusunden uzak,serin ve doganin tadini cikarmak istiyorsan hokkaido. ustelik hayat cok ucuz.
    veya sicagi seviyorsan okinawa.surekli denize girebilirsin.orasida ucuz

8. User has not uploaded an avatar

vaybe
    Üye

hokkaido bolgesinde hic okul onerilmedi su amd kyoto bolgesinde nihongo center kafama yatan ama gundelik yqsamdaki maliyet benim icin daha inemli nihongo center okulu fiyati konaklama +okul +materyal+ucak biletlerim toplamda 10bin tl civari (Onhaftalik)yanima fazladan inşallah imkan olursa 1500almayi dusunuyorum ordaki yasam icin yetermi sizce?

9. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

1500 dolar asagi yukari 100-120 bin yen yapar. 3 ay gibi bir okul icin biraz kasar.
    ama haftada 20 saat yasal calisma hakkin olacagindan farki belkide kapatabilirsin.
    peki okul sana ogrenci vizesi sagliyormu? okulun pansiyonu varmi? pansiyon olup olmamasi cok onemli. aksi halde 120 bin yen oldugu gibi ev kirasina gider. ha bu arada evi kendin kiralamak istersen o basli basina bir dert. yeni bir ev kiralamak icin 150 bin yen depozit odemen ve bir ay beklemen gerekebilir.

10. User has not uploaded an avatar

vaybe
    Üye

kusura bakmak belirtmeyi unutmuşum 1500 aslında türk lirası cinsinden.okulu 10 haftalık düşündüğüm için vizem ne kadar olur bilemiyorum tabi ama japonyada çalışma kuralları biraz katıymış.Sorduğum yerlerden biri evet çalışabilirsin dedi bir kaçı ise 6 aylık vize gerekiyor ona dediler.tüm okullar konaklama imkanı veriyor bunlar şöyle
    1-aile yanı(aslında bunu istiyordum japon gelenek ve görgüleri için ama :D)
    2yurt(burayı okul belirler ya kampüs içidir yada şehrin içinde genelde okul tarafından belirtilir okula şu kadar dakika uzaklıkta şehir merkezne şu kadar daikak uzaktlıtadiye aile yanı konaklmadada öyle)
    3-otel tutmak
    4-kendi evine çıkmak (bunuda oul sağlıyor belli fiyatlara tabi haftalık ödemeler galiba yurt ve aile hariç sanırım :D)

aslında çalışmayı düşünüyordum ama 10 haftalık olduğu için izin çıkmayabilir japonyadan

11. User has not uploaded an avatar

danielsan
    Üye

kesinlikle osaka,
    kobe,nara,kyoto hepsi çok yakın
    büyük şehir imkanları
    kalabalık sorun değil, şehirler düzenli

birçok türk restoranı var,yemekleri özledikçe yersin
    japonya genelde pahalı, fukuoka biraz daha ucuz olabilir,güneye doğru herşey ucuzluyor.

kansai bölgesi çok güzel, kyoto ya da osakadan birini seç derim.

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  12. User has not uploaded an avatar

vaybe
    Üye

oneri icin tesekkurler birader :)aslinda kyoto dan yana tecihim ama suan biraz beklemeye aldim once parayi tamamlamaliyim :Dturk yerleri hakkindaki bilgiler iyi oldu cidden sagolasin

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS