Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

1. deni_su

deni_su
    Üye

Merhabalar. Siteye önceden üye olmuştum ama uzun süredir bakmıyordum. Bilgi almak istiyordum. Yds'ye çok az kaldı. Bölüm olarak Japonca düşünüyorum. Uzun süredir aklımda aslında. Sitede Japon Dili okuyanlar ya da mezunlar varsa bana eğitim sisteminden biraz bahsedebilirler mi acaba? Malum sınava da az kaldı. Biraz fikrim olsun istiyorum.

Kayseri-Erciyes Üni.'de Japonca'nın yanında Korece yan dal yapmak mümkün mü?
    Ankara'yı pek düşünmedim zaten puanım da yetmeyecektir büyük olasılıkla.. Çanakkale'de eğitim süresi 5 yıl. Hazırlık var ilk yıl.. Yaşım 22, o yüzden 5 sene biraz düşündürüyor açıkçası. Zaman kaybetmek istemiyorum daha fazla. Japonca önceliğim ama endişelerim yok değil. Zor olacağını biliyorum ama çok da seviyorum. Üniversite seçimi bir yere kadar önemli, farkındayım; ama 1-2 tercih arasından benim için en doğru olanını seçmem gerek. O yüzden fikirlerinize ihtiyacım var. Bildiklerinizi aktarırsanız sevinirim.

Cevaplarınızı bekliyorum. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler!

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

bu bolumun turkiyede sana nasil bir faydasi olur bilemicem. ama japonyada tahsiline devam etmek istersen 1 yillik dil egitimi ve 1 milyon yen den fazla paranin cebinde kalacagina eminim.

3. deni_su

deni_su
    Üye

Cevap için teşekkürler ancak benim soruma yanıt gelmemiş. Japonya'ya gitmem için imkan yok ki... Dernek ya da kurs da düşünebilirdim ancak hem zaman hem masraf açısından değmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca 3-4 ay kadar derneğe gittim ve de 1 senede oradan alacağım bilgi ile üniversitede göreceğim eğitim aynı olmayacaktır. Japonca okuyan da Türkiye'de iş bulabilir ama ben burada kalmayı düşünmüyorum zaten... Hala sorularıma yanıt verebilecek arkadaşları bekliyorum.

4. deni_su

deni_su
    Üye

Forum nedense pek aktif değil. Bazı sorulara hiç cevap verilmiyor bile. Sanırım ya sorulanlara dair fikri olan yok ya da kimse denk gelmiyor... Sırf kendi açtığım konu için söylemiyorum bunu. Her neyse ne istediğimi biliyorum artık, az çok sorularıma cevap da buldum aslında. Yine de ilgilenip bakanlara teşekkür ederim. İyi forumlar herkese.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS