Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. User has not uploaded an avatar

Sabf33
    Üye

Konnichiwa, watashi wa Ahmet desu.Watashi wa juukyusai desu.Watashi wa gakusei desu.
    Diye zırvalayarak başlayayım konuma.Kıytırık japonca bilgimle anca bu kadar yazabildim.Gerçi bir kaç kalıp vs daha biliyorum ama neyse.Öncelikle kendimden bahsedeyim arkadaşlar.Ben Ahmet.19 yaşında, Mersinde yaşıyorum.Lise son sınıf sayısal öğrencisiyim.Bilgisayarla aram çok iyidir.Bu yüzden bilgisayar mühendisliği hedefim oldu.Japonyada bir bilgisayar firmasında çalışmayı istiyorum.Bir oyun firmasında oyun programcısı olmak isterim.Japonyaya ne yazık ki hiç gitmedim.Fakat gitmeyi ne kadar çok istediğimi bilemezsiniz.Çocukluk hayalim deseniz yeridir.Orta düzeyde ingilizcem var.Derdimi anlatabiliyorum ve bilgisayarla ilgili her türlü ingilizce metinleri anlayabiliyorum en azından.Japonca öğrenmeye başladım.Kız arkadaşımda Japon.Bana japonca dersi veriyor.Hiragana ve katakana biliyorum.Bende ona Türkçe öğretiyorum.(Farkettimde dilimiz cidden zormuş)Japonca öğrenmeyi de çok istiyorum, Japonyaya gitmeyi de, orada yaşamayı da.Buraya üye olmadan zaten forumu uzun süredir takip ediyordum.Bana bayağı faydası oldu.Japonya ile ilgili ilginç anı sadece deli gibi anime fanı olmam ve arkadaşlarımın benimle bu konuda dalga geçmesi olabilir.Japonya.org un olmazsa olmazları siz değerli üyeleri ve onların güzel yorumlarıdır bence.Eleştirim pek yok şuana kadar.Birde siz Japonya'da yaşayan arkadaşlarımızdan, abilerimizden bir ricam olacak.Japonya'da fazla tanınmamış(Konami vs gibi) oyun veya yazılım firmalarından bildiklerinizin isimlerini buraya yazabilirseniz çok mutlu olurum.Kendilerinden destek talep etmeyi planlıyorumda :)

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS