Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. User has not uploaded an avatar

asijanjan
    Üye

merhabalar unıversıte ogrencısı olarak ben yazın 85 gun japonyada dıl kursuna gıdıcem bı dıl okuluna kayıt yaptım orda kayıt yaptıgıma daır okuldan bna orıjnal belgeler geldı ve vıze almak ıcın napmalıyım konsolosluk uygunluk belgesınden bahsedıyor o belgeyı nasıl alabılrım kac gunde cıkar kac gunde ulasır bana vize almadan gıtsem elımdekı belgeler bana yardımcı olabılrlermı oklun gonderdıgı belgeler yada ıllah vıze almam mı gerekıyor japonyaya gırıısımın kesın olabılmesı ıcın napmalıyım ?

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

kabul belgesiyle konsolosluga ogrenci vizesi basvurusunda bulunman lazim. konsolosluk seni bu konuda yonlendirecegini umuyorum. vize suresine gelince okulun baslama tarihine gore bekleme suren degisebilir. vize almadan japonyaya sadece turist olarak gelebilirsin. ve ogrenci vizesine basvuru yapamazsin.
    senin vize alip alamayacagina karar verecek olan kurum japonyadaki immigration dur. konsolosluk sadece aracidir.

3. User has not uploaded an avatar

Sabf33
    Üye

konuyla alakasız olacak belki ama hocam ne kadara başvurdunuz ve hangi kurs öğrenebilir miyim sakıncası yoksa :) ayrıca Türkçe mi? ^^

4. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

ben kurs araciligi ile gelmedim.
    ayrica yurtdisindaki hicbir dil kursu turkce olmaz.
    iyi arastirmadan gitmeye kalkarsan yolda kalirsin.

5. User has not uploaded an avatar

VATAN2020
    Üye

merhaba,kurs ücreti ne kadar?
    3 aylık veya 6 aylık ücret
    teşekkürler

6. User has not uploaded an avatar

elecom
    Üye

actigin diger konuya yazdim...dil okullarinda turkce olmaz, ben tokyo nin gobeginde gittigimde halde okulda ingilizce bilen sadece halkla iliskilerde bir bayan vardi...dersler full japonca olur...avrupadan gelen ogrenciler tatil amacli geldigi icin dersi cok kaynatir hocada ses cikarmaz ve hocalarda acikcasi fazla kaile almaz dersleri ....derslerin yarisi kakara kiki ile gecer...

otalama 100 000 yenden baslar ama ben son son 120 000 yen de sormustum aylik parasi... arti kalacak yer-yeme icme paran ve ulasim paran ve ucak paran..6 ay sana 30 000 lirayi gecer ..

okullari internette arayabilirsiniz...bu konuda yardim istemeyin..okul bulacak ve ne istedigini anlayacak kadar da ingiliceniz yoksa hoc bulasmayin derim..paraniza yazik ..okul kabul eder ama ogrenirsin ogrenmezsin alakadar olmaz ...ben gititigim sira;ar yen cok dusuktu ....ona ragmen ben verdigim paraya acidim ..simdi ise yen 2 kat artti....harcanacak para az degil..iyi dusunun karar verin ....turkiyede daha gecerli olan bir dil ogrenmeye para harcamak ilerde is seciminizdede yardimci olur ...
    kucuk yerledede dil okulu var ucreti fazla oynamsada aylik 20000 yen civari daha dusuk..ama can sikintisindan patlarsiniz.irde varsa buyuk bir alisveris merkez ve cafe t..pacinko ek dunyaniz olur..kucuk yerlerde yabanciyla pek konusmazlar ,uzak dururlar...arkadas ancak sizin gibi ogrencilerle saglanir..onun icinde ingilizceyi baslangictan biraz dah ayuksek bilemkte iletisim icin yarar var ...yoksa saglikli bir iletisim kuramadiginiz icin arkadasiniz olmaz...avrupadan gelenler turklere bakis acisi iyi degildir...acikcasi fazla da arkadaslik kurkmak istemez...genelde onlarda japon arkadas arar..malum japonca icin... karanlik bir tablo cizidigimin farkindayim..ama malasef bu sekilde oluyor ,illa olacak diye bir sartta yok...benim sansima amerikali-italyan ve isvecli kankalarim vardi..yalnizlik cekmedim...ama sadece 6 ay icin harcayacaginiz parayi iyi dusunun derim

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS