Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. User has not uploaded an avatar

Ritsu
    Üye

Hangi Japon Dil ve Edebiyat Bölümü olan üniversite daha iyi fikri olan var mı?
    Ankara mı Erciyes mi?

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Bence Ankara'ya git. Çünkü büyük şehrin olmanında getirdiği avantajlardan faydalanırsın. kütüphaneler, kurslar, konuşma klüpleri vb. , aradığın kitapları daha rahat bulma, izmir / istanbul'da ki etkinliklere / seminerlere daha rahat katılabilme....
    Ben olsam direkt olarak Ankara yazardım Erciyes üniversitesine bakmazdım bile (şehir avantajları yüzünden. Eğitimde fark olacağını sanmıyorum çünkü grammer değişmez ki :) ikisi de aynı şeyi anlatacak)

3. User has not uploaded an avatar

Ritsu
    Üye

Teşekkürler cevap için bende Ankara düşünüyorum zaten ama Erciyes üniversitesinide öven çok olmuş başka forumlarda , ondan bir buradada sorayım dedim ^^

4. deni_su

deni_su
    Üye

Çanakkale'de Japonca Öğretmenliği(5 sene) var. Orayı da düşünebilirsin aslında. Ben Kayseri diyordum ama puanım Çanakkale'ye yeterse orayı da değerlendirebilirim. Erciyes Üniversitesi'nin eğitiminin iyi olduğunu söylüyorlar, evet. İmkan olarak bence 3 şehir de iyidir.. Zaten Japonca toplamda 3 yerde var ve hepsinde de burs imkanı olduğunu biliyorum. Seminerlere nerede olursan ol katılabilirsin. Kayseri mesafe olarak daha ters diğerlerine göre ama bunun engel oluşturacağını sanmam. Eğitim hepsinde de kaliteli diye düşünüyorum. Seçiminizde bol şans. Hakkımızda hayırlısı.. :)

5. User has not uploaded an avatar

Ritsu
    Üye

Teşekkürler , hayırlısı olsun :) Ankara'da Japon konsolosluğu olması da bir artı puan bence , o yüzden orası daha ağır basıyor ama eğitim olarak hepsi iyi biliyorum :) Puanım hangisine yeterse artık :D

6. deni_su

deni_su
    Üye

Benim de puanım hangisine yetecek acaba :)

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS