Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. turker.ozata

turker.ozata
    Üye

müslüman olmuş japon aileler varmı türklerin türk ailelerin birbirlerine gidip geldikleri,hoş sohbet ettikleri. (hatta sofi olan aileler var diyede duydum acaba aslı varmı.

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

elecom
    Üye

sofi ne demek? birde sofu (asiri dindar) manasinda yaziyorsan.bence herseyin fazlasi kisiye zarardir...ben musluman olmus japon gordum ama arap islami ve gelenekleri yansitilmis kisiye(anlatan Turk ama neden baska bir milletin kulturunu asilamis anlamis da degilim) birde benim abi diye hitap ettigim bir japon ahbabim var,islama mehilli ama olmadi , onada anlatan kisiler arap kulturundeki islamiyeti anlatmis...buda haret verici bir olay ..ilginc geldi bana

not:islamin arabi,almani,amerikalisi olurmu vs gibi yorummlar yazilmadan ben ek not yazim..toplumlar bir dine toplu halde gectikleri zaman ,adaptasyon daha kolay ve yumusak olsun diye bir onceki dini ogretilerinden de buna katarlar ve uzerine toplumsal geleneklerinide..bu sekilde inandiklari din (islamiyet yada hristiyanlik) diger uleklerdekinden biraz farkli olur
    mesela Turk islam anlayisinda orta asya dan kalma geleneklerde ciddi bicimde hala mevcut .ve baskin rol oynuyor..bunlarin ne olduguna girmiyecem..cok merak eden biraz okusa bulur..ama yinede bir ornek verecem

iznik konsulunde roma impartorlugu resmi dinini hristiyanlik olarak kabul ettiginde ( ki konstantin pagandi ve pagan olarak oldu) orta asyadaki pagan ve samanist kulturleride bunun icine dahil etti..ornegin gok tanri inancindaki (bu Turklerin orta asyadaki dini inanci, agac susleme sini aldi..ama iznik konsulunden (m.s 320 li yillardi sanirim) kabulunden oratala 600 sene sonra kullanilmaya baslandi (almanyanin kuzeyinde ordan fransa ve yayildi) cunku hristiyanlikta bugun ki adiyla yilbasi agaci suslemesi yoktur...)

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS