Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. User has not uploaded an avatar

size58
    Üye

Merhaba arkadaşlarım bu forumda birçok japonyada yaşayan türkler olduğunu biliyorum ben bir türk vatandaşıyım nerdeyse bütün konulara baktım tek sorunum arkadaş bulmak oldu orayaen kısa süre içinde geleceim neyi nasıl yapcamı bilmiyorum uzun zamandırda gelmeye çalışıyorum bana orda yaşayan arkadaşar mail yada tel verebilir mi ,moderetör kardeşim senin daha bilgilisin seninki olsa çok iyi olur yanlışım olduysa affola formun yabancısıyım.

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

elecom
    Üye

selam, ben forumun pek takipcisi degilim arada bir bakiyorum
    yazini okudum,ama daha genis kapsamli yazarsna belki birileri sana yardimci olur...mesela hangi sehire geliyorsun?kimsin nesin? vs gibi ....

birde ben japonyaya ilk geldigimde kimseyi tanimiyordum ,acikcasi birileriyle tanisma heyecanim hala da yok.... sende eger kendine bir yol cizeceksen bunu yalniz basarmalisin(buyuk bir kismini) , sonucta kimse seni tanimiyor sende burdaki insanlari... ya iyi birine denk gelirsin yada kotu..bilemezsin. yurt disinda bu tip seylerin kumari cok riskli bence....
    bence bu konuyu bir daha dusun ..

ama genel anlamda bilgi almak icin burasi oldukca uygun ...birde forumda bende soyle bir gzo gezdirdim ,oldukca faydali bilgiler var...en azindan senin ilk etapta isine yarayacak seyler....bu tip forumlarda ilk once forumdaki yazilari mumkun meltebe okumakta yarar var

3. User has not uploaded an avatar

size58
    Üye

öcelikle yazın için tesekkür ederim,mail adresini alabilirmiyim bunu nasıl yaptın çok haklısın bence senden biraz bilgi almak iyi olurdu.

4. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

japonyada calismak icin vizen varmi? artik eskisi gibi degil. yakalandigin halde sinirdisi edilirsin. vizen yoksa herseyden mahsur kalirsin. sigortan olmaz,telefon alamzsin,banka hesabi acamazsin, ev kiralayamazsin
    elecom un da dedigi gibi geldiginde yalnizsin ve yalniz kalacaksin.kimse seni tanimaz
    zaten japonyada birbirine en uzak ve en uyumsuz olan millet turklerdir

5. User has not uploaded an avatar

sakana07
    Üye

Ben 10 yildir japonyadayim. ilk geldigimde bende vizesizdim. Ama o zamanlar durum farkliydi. Kotu islere bulasmadigin surece kimse sana karismiyor kimsede vize sormuyordu. Simdi ise vizen yoksa allah yardimcin olsun. Hergun yuzlerce kisiyi yakalayip sinirdisi ediyorlar. Arkadaslarinda dedigi gibi kimsenin ipiyle bu kuyuya inme. Buradaki en iyi arkadasin kendinden baskasi degil.
    Vizesiz is kolay kolay bulamazsin bulsan bile insanin yapacagi isler degildir.sigortasiz Hastaneye adim bile atmak 200 dolardan baslar.
    Bu kumari bu kadsr buyuk riskle oynamani tavsiye etmem
    Japonyada hicbirsey eskisi gibi degil

6. User has not uploaded an avatar

elecom
    Üye

dostum sorun varsa buradan mail atabilirsin , benim hikayem farkli birazda komik...ama sansliydim,sans disindada buyuk sehirli olmam dolasiyla insanlari gordugumde iyi mi kotumi hissedebiliyorum..geneldede yanilmiyorum ...

is bulmak gercekten de zor , ben arbaito isi yapiyorum , ama elle tutulur maasim yok . vizesiz hic bir sey yapamazsin . muattap olacagin kimseler cok onemli..koylerden gelip ne oldum delisi insan cok var burda .gozlemlemem yada ara sirada denk gelirse kisa konusmalardan bunu anlayabiliyorsun.
    bak ksiaca bir sey anlatim...
    yalanci cok var . bir gun barda fransiz arkadaslarla sohbet ediyorduk, biriyle (cocuk yasta biri) barda denk geldik ..japon bir kiz nereden oldugumu sordu , bende nereli olmam istiyrosan oraliyim (sonucta kizla 10 dakka muhabbetim olacakti, cunku fransiz bir arkadasim beni almaya gelecekti ) gereksiz ayrintiya girmeye gerek yok .. kiz fransizmisin dedi? hayir dedim

ama yanimdaki ne ya neden beni [email protected] fransizlara benzetirler anlamiyorum , nereye gitsem fransizmisin diye sorup hayir desem de fransizca konusmaya calisyorlar cok komik dedim :) ertesi gun bir arkadasima beni tarif edip , benden su sekilde soz etmis "ben sozde kendim icin fransiz demisim kiza asilmisim" .kizla ingilizce konusyordum. 1 cocuk ne ingilizce neden japonca biliyor.ne konustugumu nasil anlamis?arti kizlar kalktiginda cocuk peslerine takildi bende bu sekild e asilma kendini kucuk dusurursun demistim
    bu kadar yalanci insanlar var.bunun gibi bir kac ornek daha yasayinca insanlardan uzak durmaya calisyorsun..

eger bir seyler yapmak istiyorsan isi oluruna birak ,kaderin sana yol gostersin..

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS