Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. User has not uploaded an avatar

albusxl
    Üye

Arkadaşlar önümüzdeki 2 hafta içerisinde mühendislik fakültesinden bir bölümü tercih edicem. Yüksek ihtimal İstanbul Teknik, düşük ihtimal Yıldız Teknik Üniversite'lerinden birinde alıcam eğitimimi. Sormak istediğim soruya gelirsek; Ben Japonya'da yüksek lisansımı yapıp orada çalışmak ve yaşamak istiyorum. Mühendislik olarak hangi bölümü tercih etmemi önerirsiniz? Japonya'da aranan veya tercih edilen hangi bölümdür? Hangi bölüm bana yatkın derseniz farketmez sonuçta ben araştırmak, geliştirmek, üretmek için mühendis olucam; inşaat, elektrik, makine, mekatronik... Sizce hangisi?

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

senin kendi hedefin yokmu?
    neyi seviyorsan kendini neye uygun goruyorsan onu oku. gerisi bir sekilde gelir
    illaki japonya istiyor diye kendini zorlayip ilgin olmayan birsey okursan ne okulda nede okulu bitirdikten sonraki is hayatinda basarili olabilirsin
    ve sonuc japonyada mesleki manada istenmeyen kisi olursun
    bilmem anlatabildimmi

3. User has not uploaded an avatar

albusxl
    Üye

Benim kendi hedefim var o da şuydu: İyi bir üniversitede mühendislik okuyup japonyada yüksek lisans yapıp oraya yerleşmek ve orada çalışmak istiyordum. Dediğim gibi ben mühendis olurken araştırmak, geliştirmek, yeni birşeyler üretmek anlamında baktım olaya. Makine okumuşum, elektrik okumuşum o kadar önemli değil, önemli olan benim japonyada yaşamamı sağlıyacak bir meslek olması.

4. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Sen zoraki okudugun bir bolumde meslek hayatinda basarili olamazsin. Muhendislik dedigin seyin onlarca farkli dali var. once kendini tani ve ne olmak istedigine karar ver.
    Makine okumuşum, elektrik okumuşum o kadar önemli değil, önemli olan benim japonyada yaşamamı sağlıyacak bir meslek olması.
    Iste dusundugun gibi degil
    Okulunun yada gittigin dersanenin rehber hocasina bir danismani tavsiye ederim
    Hangi yone gidecegini bilmeyen bir gemiye hicbir ruzgar yardim etmez

5. User has not uploaded an avatar

mikeshinoda
    Üye

ben şuan 11. sınıfım en büyük hedefim mekatronik mühendisi veya elektirik elektronik mühendisi olup japonyaya yerleşmek ve ömrümü orda geçirmek istiyorum bilgi verirseniz çok sevinirim
    1-Öss den aldıgım puanla japonyada okumamın bi yolu varmı
    2-Türkiyede bi üniver. girer isem 2 3 4 herneyse japonyaya öğrenci değişim olayı ile gidip orda okuyabilirmiyim okuyabilirsem neler gerekiyor
    3-Türkiyede okulumu bitirirsem Japonyada çalışmak için neler gerekiyor
    4-Japonyada hangi mühendislik dallarına ihtiyaç var (bunu sormamın sebebi aklımda 1 2 tane daha var ilgimi çekeceğini düsündügüm dallar ona göre seçim yapmak istiyorum)
    cevap verirseniz sevinirim

6. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Bunu egitim danisma sirketlerine sorman en dogrusu olur.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS