Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. zero074

zero074
    Üye

arkadaşlar ben 3 aylık vizesiz girişimde evlensem sınır dışı edilme gibi bi durum varmı . yoksa vize alıp girmeyi planlıyorumda net bi bicimde cevaplarsanız cok sevinirim.

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

O isin yuzde yuz garantisi yok. Japonyaya turist vizesi ile gelipte evlenince immigrationun tavri cok farkli oluyor. Vize basvuru suren boyunca takip seni takip edip bazi engel durumlar cikarabiliyor. En iyisi kiz arkadasinin turkiyeye gelmesi ve turkiyede evlenip vizeni turkiyedeyken almak. Bunun garantisi yuzde doksan dokuz diyebilirim.

3. zero074

zero074
    Üye

teşekkür ederim daha önce bir arkadaşım benim üyeliğle grubumuz adına bi konu açmıştı yamuk yumuk cevap vermişlerdi. dalga geçmeden ciddiye aldığınız için gerçekten teşekkür ederim.sayenizde japonyaya 1 adım daha yakınım :)

4. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

japonyada evlendiginde vize alamazsin diye bir durum soz konusu degil.immigration naylon evlilik konusunda o kadar titizki en ufak bir kuskuda vizeni askiya alabiliyor veya seni ulkene geri gonderebiliyor.
    bu durumu yasamak istemiyorsan en garantili yol yukardada dedigim gibi turkiyede evlenmen olur. ayni sey benim basimada gelmisti. immigration un kucuk bir kuskusundan ve yanlis anlamasindan dolayi 1 yil vize alamamistim.ilk vizemi almam aslanin midesinden ekmegi almak gibi olmus ve mahkeme mahkeme ugrasmistim

5. zero074

zero074
    Üye

peki japonyada evlensem yerleşsek immigrationun a bilgi versem evliliğimin gerçek oldugunuda onaylamam beni ne kadar zorlar acaba ? zor olması gerçekten sorun değil zaten yapacağım evlilik gerçek olacağı icin hiç bir sorun olmayacağına inanıyorum.ayrıca turist vizesi 90 gündü değilmi ?

ayrıca aklımda işle ilgili bir kaç soru var her işi yapabilirim. japonyada olmam yeterli mail adresinizi alabilirsem uçak konusundada bir yön tarifi ve olabilcek sorunları konusmak istiyorum teşekkürler.

6. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Japonya dada evlenip vize alabilirsin. Ama immigration bu yontemi kesinlikle tavsiye etmiyor. Isini yuzde yuz garantili yapmak istiyorsan turkiyede evlenmen en uygunu. Neticede kimse naylon evlilik yapmiyor. Japonyada evlendiginde senin vizenin 6 ay surebilecegini soylerler.ve bu sure icerisinde esinin sana bakip bakamayacagina inanmak isterler. Vs vs
    Sorunsuz bir evlilik vize basvurusunun neticesi 2 haftada cikar. Ama vize badvurusu boyunca en kucuk bir problemde 6 ay kadar surer. Veya sinirdisi edilmekle sonuclanir.
    Karar yinede senin.
    Mail adresimi ozeline yazacagim
    illaki japonyada evlenmeyi kafana koyduysan sana bazi onemli ve ise yarar bilgiler verecegim

7. zero074

zero074
    Üye

özel mesaj atıcaktınız sanırım gitmedi.

8. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

Selam
    Birde japonyaya 90 gunluk gelip kacak kalip ondan sonra evlenip vize alanlarda var. Benim en son bildigim bi arkadas 2 sene once geldi kacak kaldi hemde 3 dereceden japon bir perulu ile evlendi vize aldi hic sorun yasamadi adam. Japonlarin sagi solu belli olmuyo. Genede kolay gelsin
    Selametle

9. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Ozeline mesaj atmistim

Gitmedimi

10. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

Vize isi kolay helebi sen evlen gerisi cok kolay.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS