Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. User has not uploaded an avatar

anys
    Üye

Bildiğiniz gibi tokyo üniversitesi gibi üniversiteler yüksek lisansa alınacak adaylar için sınav yapıyorlar.Benim sorum şu: biz bu sınavları olmak için japonyaya mı gideceğiz yani bu kendi ülkemizde büyükelçilik aracılığıyla yapılamıyor mu? Çünkü kazanıp kazanamayacağımızı bile bilmediğimiz bir sınav için japonyalara kadar gitmek o kadar masrafa girmek biraz saçma değil mi? Bi de sizce mext bursuna başvurup kazanıp kazanmadığımızı görmeden gitmek mantıklı mı? Not: mext bursunu kazanamazsam gitme imkanım yok çünkü.

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

anys
    Üye

bu konuya dair bilgisi olan bir arkadaş yok mu acaba??

3. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

en dogrusunu senin kendin arastirman olacak. benimde bilgim yok
    gitmek istedigin univ ile baglantiya gecerek ogrenebilirsin

4. User has not uploaded an avatar

anys
    Üye

pekala bi mail atayım o zaman

5. User has not uploaded an avatar

anys
    Üye

arkadaşlar konunun nasıl olduğunu öğrendim. Tokyo üniversitesinden bir doçentle irtibat kurdum.Ona sordum bu iş böyle nasıl olacak diye? Bana şunu söyledi: Regular Selection ve Special Selection diye ayrı iki prosedür uygulanıyormuş. Eğer regular selection seçersen japonyaya gelmek zorundasın ve sınava girersin dedi. Ama eğer special selection seçersen japonyaya gelmene gerek yok ve sınava girmezsin dedi. Ancak şiddetle öneririz ki bölümümüzdeki bir profesörden kabul kağıdı alman gerekir ve ayrıca toefl ile gre sınavlarına girip belirlediğimiz barajı geçmen gerekir dedi.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS