Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. sonunda geldi japonyaya..uzun zahmetli bir yolculuktan sonra ( bingol-ankara-istanbul-moskova-tokyo 41 saat ) sonunda buradayim asakusada kaiyorum burasi mukemmel...yarin sanirim tokyo towerden baslayip roppongi yada shibuyada devam edecem gune =)

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

ssyavuz
    Üye

selam Lee_Hooker...3-4 yıl once foruma bakıyordum arada bır ..şimdi tekrar bakmak ıstedim.
    Bende 4 yıl once 23 gunluk bır japonya ziyaret, yapmıştım.Odaıba da bulunan tokyo balcony ısımlı sık bır otelde bırkac gece kaldım sonrasında Asakusa da bır hostel de kaldım...sensujı tapınagı yakınlarında...sen nerelerdesin su an...anılarım canlandı..onumuzdekı gunlerde tekrar 10 gunluk felan bır gezi yapmak ıstıyorum oralara....roppongi başarılı ama ben shıbuya yı daha cok sevdım..)umarım ıyı vakıt gecırırsın..tecrubelerını paylaş...ıyı eglenceler.

3. bende su an sensuji tapinaginin yaninda bir hotelde kaliyorum sakura...guzel bir yer tertemiz bir sehir hakikaten ilk gunden hayran kaldim =)

4. User has not uploaded an avatar

ssyavuz
    Üye

evet benım de kaldıgım yer..sakura hostel...)gözlüklü bir kız vardı ıdareci gibi..halen duruyormu bilmiyorum...

5. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Umarim yemekler konusunda bir sikintin olmaz.
    Bol bol sushi ye. Tokyo nun tadini cikar :)
    Gece hayatini seviyorsan roppongi dunyanin en guzel yeri diyebilirim

6. User has not uploaded an avatar

ssyavuz
    Üye

unforgıven dogru soyluyor roppongi için...yemekte sıkıntı cekersen yanas yıne bır turk donercıye....
    unforgıven sen sanırım orada yasıyorsun...su an durum nasıl tsunami sonrası?
    ben geldigim zaman tokyo ve civarını gezebilmiştim..aslında diğer şehirlere..köylerine gitmeyide istiyorum..bakalım kısmet belki bir ziyaret yapma şansım olur yine...

7. WALLA YEMEKTE BIRAZ SIKNTI YASIYORUM AMA ROPPONGIDEDEDE ASKUSADADA TURK DONERCI BULDUM SIMDIYE KDAR ONLARDA YEDIM..SUSI DAHA YEMEDIM GITM,EYE YAKIN YIYECEM MIDEMI BOARSAM YOLDA BOZULSUN BARI =) SINCUKUDA TURK DONERCISI VARMI YADA TOKYO CAMII CEVERSINDE YARIN ORALARA GOTMEYI DUSUNUYORUM

8. BIRDE SEHRIYENIN JAPONCASI NEDIR ACEP....SEHRIYE YEMEK ISTIYORUM MESELA =)

9. tebrik ederim :) japonyanın tadını çıkar bol bol :))

10. şehriye noodle deşen olur sanırım (eğer makarna anlamında dedinse)
    ama bu şehriye çorbasındaki gibi bişey anlamındaysa valla bende bilmiyorum bi google translate soralım bakalım :)

11. çıkan sonuçlar Şehriye : Menrui , Men , Rāmen , Udon , Nūdoru (son 3ün olacağını sanmıyorum ama belki ilk 2si tutar :)

12. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Shinjuku da onlarca turk restorani var. gezerken bir yerlerde karsina cikar
    Sushi olayina gelincede mideni falan bozmaz. Pismis baliga ziyade yemesi ve sindirimi daha kolay
    Sehriyer olarak bizim Turkiyedeki yedigimiz sehriyeri bulamazsin.
    Ramen olayina gelince uzak dur. Tamami domuzdan yapiliyor.
    Turk damak tadina yakin ve sevecegini umdugum yemekler tori no karaage(japon usulu kizarmis tavuk)
    Yaki tori (izgara tavuk)
    Yakiniku ( kendin pisir kendin ye japon usulu et izgara)
    Shabu shabu (yine kendin pisir kendin ye et haslama)
    Aklima gelen yemekler bunlar. Hatirladikca yazarm

13. User has not uploaded an avatar

elecom
    Üye

roppongi japonyanin en berbat yeri , (barlarin oldugu yer ) ve bence uzak durulmasi gereken bir yer .. ben ilk kez o sokaga adimimi attigimda nelerin dondugu nu anladim... bana gore degil kesinlikle...
    birde ropponginin diger yuzu var ben muze vs icin gidiyorum..daha elit kaliyor...illaki gidecem diyorsan elit barlarina git...zencilerin oldugu bir sokak var kesinle ugrama derim ...

14. gittim gördüm geldim :D kesinlikle harika bir geziydi bence.......tek başıma internetten aldım biletlerimi otel rezervasyonumu yaptım....gezdim ve geldim...en baştan başlayayım....bence rus hava yoları söylendiği gibi değil...bence harikaydı..acaip bir izzeti ikram yedik içtik ilgi gördük sağolsunlar....asakusada sakura hıtelde kaldım sensoji templenin hemen yanında.....hotel harikaydı...ucuz olmasına rağmen lokalizasyonu harikaydı ve tertemizdi...bir çok ülkeden turist olduğu için international arkadaşlar edindim...brezilya amerika meksika avusturalya vs vs vs :D sağolsun görüüğüm tüm türkler ve türk dönerciler yardımcı oldu..izzeti ikramda bulundular sağolsunlar...özellikle asakusadaki saray dönerde aydın beye teşekkrüler :D tokyo harika bir şehir....en çok shibuya shinjuku harajuku empeerial palace odaiba ve asakusaya hayran kaldım....Ginza street mukemmeldi...ikebukuro roppongi kawagoi ueno çok güzel yerlerdi.skytreeye çıktım panaroma harikyadı :D ...tokyo camiine gittim herkes çok sıcaktı vs vs vs vs ...yani kesinlikle harika bir gezydi...kesisnlikle tekrar gideceğim

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS