Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. User has not uploaded an avatar

YaseminElif
    Üye

Merhaba bu yazıyı okuyan arkadaş abi abla ve kardeşlerim; :)
    Sırf bu konuyu açmak için üye oldum, Japonya'ya turistik olarak gitmek için araştırma yaparken burada bir konuya rastladım, orada yaşayanlar hayatın çok zor olduğunu, gelmek istiyorsa gezi ya da eğitim için gelmesinin daha iyi olacağını söylüyordu.
    Ben 8. sınıf öğrencisi SBS için hazırlanan asıl amacı iyi bir yer tutturup Japonya'yı bi şekilde görmek olan biriyim. Eğitim için gitmeyi daha çok istiyorum. Bunun için hangi liseye gitmeliyim (Türkiye'de) Yani hangi liseye gidersem ilerde üniden ya da sonrasında eğitim için Japonya'ya gidebilirim? Bir de japonca öğrenmeyi çok istiyorum, kitap aradım ama Konya'da pek bulamadım, bildiğiniz Japonca öğrenim siteleri neler? Tıp okumayı istiyorum, 1-2 senelik bi master vs. öneri alabilr miyim rica etsem??
    Şimdiden arigato gosaimastha..

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

YaseminElif
    Üye

vazgeçtim ben, kimse de cevaplamıyo zaten, yöneticilerde kilitlesin kaldırsın atsın konuyu, hepinize bai..

3. User has not uploaded an avatar

elecom
    Üye

merhaba elif, bu siteye giren insanlar genellikle calisan ve mesgul olan insanlar..bu yuzden yazini gormemis olabilirler ve diger bir konuda sordugun soruyla alakali inan onlarca cevap suanda hali ahzirda sitede bulunmakta..sanirim uye olur olmaz hemen bir konu acma yerine bira bu konuyu sitede inceleyip o sekilde kafanda takilan seyleri sorsan daha iyi olurdu..kimseyede bu sekilde firca atmazdin :) ayni tip sorular o kadar sik soruluyor ki kimsenin buna cevap verecek zamani ve taakati kalmiyor....

tipla la ilgili yazmisin, benim tipta okuyan bir arkadasim staja bu ulkeye gelmisti...ve burada bu bu isin kanji ve japonca ii bilmeden yapilamiyacagini soyledi ...

oncelikle sen ne okumak istedigine hangi meslegi secmek istedigine yonel..ondan sonra bunu baska bir ulkede yapabilirmiyim diye arastir...

ve okudugun okulda iyi dereceler almaya calis.sonucta basvurularinda gozukecek...bunun disinda tip harici olarak istanbulda japonca egitim veren bir lise var diye hatirliyorum..onuda arastirabilirsin

4. User has not uploaded an avatar

elecom
    Üye

japonca kitap istedigin ise minna no nihongo diye bir kitap var, pratik ve aktif ogretici..bulabilirsen sana yardimci olur..fono nun sozlugune bes para verme, japona gosteriyorum o bile ordaki kelimeleri bilmiyor..muharrem demirci veya japon vakfindan daha iyilerini bulabilirsin ...ayrica calisma kitaplarida edinebilirsin

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS