Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. User has not uploaded an avatar

saripapatya2012
    Üye

nerede ve ne kadar ücretle?

6 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. yamaoka

yamaoka
    Üye

neden kaçak çalışmak istiyorsun ki?

3. User has not uploaded an avatar

kimchi
    Üye

kacak olayı bıttı artık, cok kolay bır sekılde vıze alma yolu var(kımılerı tasvıp etmesede) sonrasındada zaman ıcınde kendınce bırseyler bulup vızenı degıstırebılırsın...
    onemlı olan kacak olmamak....(bence nerde nasıl oldugun degıl 1. etken asıl olan kımın yanında oldugun )

4. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Kacak olayi artik yok. Vizesi olanlarda is bulmakta zorlaniyor.
    Bazi kendini bilmez satilmis vatan hainleri iltica ederek yolunu bulmaya calisiyor. Ama oda bitti sayilir. Hergun konsolosluk,adalet bakanligi,immigrationla goruserek bu olayin kaldirilmasi ve turk kimligiyle ortalikta ilticaciyim diye cirit atan satilmis hainleri Turkiye ye tekrar gonderilmesi icin tum gucumle konsolosluguda yanima alarak calismaktayim.
    Adalet bakanligi turkiyeden iltica edenleri sinirdisi etmek icin calisma baslatacak.

5. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

2 ay once baslattigim ve Tokyo buyukelciligine iltica ile ilgili yazmis oldugum mektuptur
    japon adalet bakanligi diplomatik bir dilde buyukelcimiz tarafindan bilgilendirilmis olup kendini satip japonyaya gelipte iltica edenlerin hazin sonu olmasini umarim

Turkiye Cumhuriyeti Tokyo Buyukelcligine

Japonyada yasayan bir Turk vatandasi olarak Japonya ya Turkiye den Yasadisi goc ve Iltica Olaylari Gun gectikce Artmakta Olup Bu Durum Turkiye nin Japonyadaki imajini zedelemesi, Turkiye nin Japon makamlarinda Ucuncu bir Dunya ulkesi Gorunumu Kazandirmaktadir.
    Duyarli bir Turkiye Cumhuriyeti Vatandasi olarak Bu durumun devaminin Saglanmamasi icin Japon makamlarina Turkiye Cumhuriyetinin Yonetim sisteminin CUMHURIYET Oldugunu ve Turkiye den Iltica etmek icinse hicbir Gecerli neden bulunmadigini,Iltica edenlerin veya etme eyleminde bulunan sahislarin, sahsi Ekonomik cikarlari dogrultusunda iltica etme gibi bir eyleme basvurduklarini,Mevcut konunun Avrupa Birligi Ulkelerinde Duyarliliginin Saglanip Turkiye den yapilan Iltica basvurulari gozardi edildigini.
    Turkiye Cumhuriyeti nin imajinin daha fazla onyargiya ugramamasi icin Turkiye Cumhuriyeti Tokyo Buyukelciliginin Gekekli onlemleri alarak ilgili Japon Makamlarini Diplomatik Bir Dilde Bilgilendirmedini Arz/Talep Etmekte olup Konu ile ilgili yardim ve eylemlere hazir oldugumu bilginize sunar arz ederim

6. User has not uploaded an avatar

kimchi
    Üye

unforgiven01 ille bu konuyuda sildireceksin yani;) su bır gercektır kı bu ıslemın hangı mercılerde nerelerde sıkıntı yaratıp nerde sıkıntı yaratmayacagını cok ıyı bılıyoruz, sen arkana ıstersen butun japonyayı al, bu olayın dogru olmadıgını uygulayan herkez bılır(ama sartlar oyle gerektırıyor) senın ve sızın gıbılerde adım kadar emınımkı bu olaya kolay vıze gozuyle bakıyorsunuz ve evlı olan, sırket vızesıne sahıp olan arkadaslarımda var, onlarda aynısını duusundugu ıcın bu kanıya varıyorum,gelıyorsunuz ıkı kagıtla vızeyle alıyorsunuz hep derler(ama olay sudurkı sadece ıkı kagıttan ıbarettır) herkezı ulkeyı satar statusune koyarsan yanlıs yapmıs olursun, bu on yargıdan vazgec...

ayrıca buraya kım gelırse gelsın, nasıptır ayrı bır olay ama ınanınkı herkeeze yetecek kadar ıs var, sadece (ıstenılen ıs ve ıstenılmeyen ıs olayından dolayı, ıssız vızelıler coktur) eee dogal olarak ıs secen bır mılletız, ben elım cebımde ıs ıstıyorum dersen, ustum kırlenmeyecek dıyorsan, mılyonda bırlık yaabancı statusunde ıs bulma ımkanın var...

tekrar hatırlatıyorum kı , nerde oldugun degıl... kımın yanına geldıgın ve kımın yanında oldugun onemli...

7. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Benim amacim konuyu sildirmekten daha buyuk.sen ve sinin gibilerini japonyadan sildirmek istiyorum .Sen bekle ve gor. Japonyada sen ve senden kactane satilmis sirf vize almak icin ulkesini iftira eden 70 milyon insani iftira edip kendisini satanlarin Ne bu dunyada nede obur dunyada verecek hesabi yok.Kardesim eger satliksaniz gidin kendinizi avrupaya satin. Onlar aliskinlar adam alip satmaya.
    Yakinda sen ve senin gibi satlik sermayeler sinirdisi edilecek. Buyukelcilikle konustugumda oda sinirlendi bu olaya ve gereken girisimleri baslatti

8. User has not uploaded an avatar

kimchi
    Üye

ne sen ne bir baskası, ne beni ne bir baskasını bu sekılde sildirebilirsiniz...gunu geldıgınde ınternatıonal yasalar cercevesınde(........) kendiliginden bu statude kalan herkez sılınır zaten ;)

9. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Ne yazikki boyle egitimsiz ve cahil sefil insanlar yuzunden turkiye suriye ve iran gibi bir imaja sahip oluyor. Birde demezlermiki ah ulkem ah vatanim diye. Atasini tanimayanin cobani ancak kopek olur.

10. User has not uploaded an avatar

Terim
    Üye

Kardesim eger satliksaniz gidin kendinizi avrupaya satin. Onlar aliskinlar adam alip satmaya.

Senin derdin belli ,sen istiyorsunki insanlar japonyaya gelmesin de nereye giderse gitsin,yani vatan sevgisi vs hikaye anlatiyorsun,takmiyorsun bile.Öyle olsa niye Avrupaya iltica etmelerine olumlu bakiyorsunda ,japonyaya degil.

Japonya senin babanin malimi,kazikmi cakacan japonyaya.

Millet gelecek,sadece sen yemiyecen,herkes faydalanacak .

11. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Japonya nin turkiyeye karsi cok iyi bir bakisi var. avrupa gibi degil.
    O yuzden bu cahillerle japonyanin turkiyeye olan bu guzel bakis acisi ve dostlugunun bozulmasini istemiyorum
    Dunyada turkiyeye vize uygulamayan kac zengin ulke var

12. User has not uploaded an avatar

kimchi
    Üye

nıcelerıne kaldıya ! bu ve benzeri kişilere kalır bu japonya...

gozluklerını degıstır ;)

13. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Sen ve senin gibilerine kalacagina kacak namuslu turklere kalsin

14. Makro

Makro
    Üye

Bence boşuna tartışmayın arkadaşlar hiç kimseye kalmaz japonya,giden gitsin kalan kalsın.Bu bir gerçek sadece türkler değil bir ton ülkeden adam gidiyor iltica ediyor sağlam sebebi olanlar oturum alabiliyor artık çok kolay değil o işler.

15. egetatsuya

egetatsuya
    Üye

Fatih Altaylı'nın "Teke tek" programında yaptığı açıklamalar ile gündeme oturan iki öğrenciden Nuray Canan Bezirgan, Kanada ilticacısıymış. Bu çok önemli bir ipucu yurtdışında tahsil eden diğer türbanlılar için. Şimdi sıkı durun! Önce İLTİCA'nın ne olduğuna açıklık getirelim. İlticanın basit anlamı bir yere sığınmak, güvenli bir yer bulmaktır.

Bir insanın yabancı bir ülkeye iltica etmesi için, kendi ülkesinde hayatının veya hürriyetinin ırkı, dini, milliyeti, belirli bir toplumsal gruba üyeliği veya siyasi düşünceleri nedeniyle tehlikede olması gerekir.

Kısacası kendi ülkesini, iltica etmek istediği ülkede kötüleme, suçlama zorunluluğu var. Yani "Ben ekonomik durumlardan ötürü daha fazla kazanmak için burada çalışmaya veya daha iyi imkânlarla tahsil etmeye geldim." diyemez.

Irk konusunu suiistimal edip PKK'lıyım diye iltica eden 500 binin üzerinde Kürt asıllı vatandaşımız vardı Avrupa'da! Daha sonra mezhep konusu suiistimal edildi. "Aleviyim, Süryaniyim, Hristiyanım, Türkiye'de zulüm görüyorum." diyerek iltica edenlerin sayısı onbinleri geçti. 12 Eylül İhtilalinden önce ve sonra da, "Ülkücüyüm, komünistim, Türkiye'de zulüm görüyorum." diye iltica edenler oldu.

İltica edenler önceleri sadece bir dilekçe verip senelerce "Vatansız" olarak o ülkede kalıyorlar, 5-6 yıl sonra ilticaları kabul edilmese de ceplerinde biriktirmiş oldukları paralarla ülkelerine dönüyorlardı.

Şimdiye kadar ülkesini kötüleyerek, kendine şahsi çıkar sağlamak için iltica edenlere kimse hesap sormadı. İltica ettiği için vatana ihanetten vs yargılananına rastlamadım. Gelmiş geçmiş tüm hükümetler, ülkemizin iltica edenler tarafından karalandığını bilmelerine rağmen, hiçbir önlem almadılar.

Şimdi de TÜRBAN bahane edilerek iltica ediliyor. "Türkiye'de inancımı tam olarak ifa edemiyorum, başımı örtemiyorum, örttüğümde de ceza alıyorum yani hürriyetim tehlikede!" dendiğinde ve belge de gösterildiğinde ilticanın kabul edilmemesi söz konusu değil.

Neden mi? İLTİCA, devletlerin keyiflerine göre hareket edebilecekleri bir durum değil. Kendi ülkesi dışındaki bir yere iltica etmek isteyen insanlar, Mültecilerin Statüsüyle İlgili Birleşmiş Milletler Anlaşması - 1951 (Cenevre Anlaşması) hükümlerine göre muamele görürler. Bu uluslararası anlaşmaya imza atan her ülke uymak zorundadır.

Nuray Canan Bezirgan, İstanbul Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tibbi Dökümantasyon Bölümü ikinci sınıf öğrencisiyken başörtülü sınava girmek isteyince 6 ay ceza almış. Belki de bu cezayı kasıtlı aldı, zira iltica etmek Kanada'da devlet desteğiyle bedava tahsil etmek için belgeye ihtiyacı vardı. Cezası ertelenince Kanada'ya iltica etti ve 7 yıl orada yaşadı.

İnternet sitelerine girip incelerseniz yurtdışında tahsil etmek, çalışmak için her imkânı zorlayan gençlerin birbirlerine forum sitelerinde yardımcı olduklarını görürsünüz. Her şey planlı. Destekleyiciler, aracılar, bilgilendiriciler çok.

Atatürk'ü sevmeyip Humeyni'yi seven kızımız, 7 yıl aradan sonra Türkiye’ye dönme kararını şöyle açıklıyor: <ı>"Oğlum kardeşleri, arkadaşları ve bizimle iletişim kurarken İngilizce’yi tercih etmeye başladı. Müslüman nüfusun az olması da diğer bir etken oldu. Kanada vatandaşlarıyla bu bağlamda ortak paydamız az olduğundan Türkiye’yi özlüyordum. Hem çocuklarımın kültürel erozyona uğramalarının önüne geçmek hem de kendi kökümüz Türkiye’de olduğu için dönme kararı aldım."

Vay be, uyum sağlayamadığı, dinî özgürlük bulamadığı Türkiye'yi özlemiş. İnandırıcı değil. İltica edenlerin durumları yabancı ülkelerde çok da ahım şahım olmayabiliyor. Sıkıntılara katlanamıyor, oralardaki çağdaş yaşama ayak uyduramıyor, yine kürkçü dükkanına. Öyle ya burası Yolgeçen Han. Kafan bozulduğunda git istediğin ülkeye, Türkiye'yi yerin dibine geçirecek ifadelere imza at. Sonra oralara uyum sağlayamayınca "Ver elini Türkiye!"

Bezirgan, 2.5 saat içinde kabul edildiği Kanada vatandaşlığını neden kabul ettiğine dair soruya ise şöyle cevap veriyor: <ı>"Yasak beni kaçırtmadı. Amacım, bu mücadeleyi yurt dışına taşımaktı. Kaçacak kadar korkak olsaydım zaten Türkiye'de bu kadar kendimi öne atmazdım."

<ı>2.5 saatte sonuçlandı. Normalde bir başka mahkeme için bu bir öngörüşmeydi. Ama artık bu sonuç da bir emsal oldu. Onlara, "Türkiye'de inanç özgürlüğü gasp edilen bizleriz. İnancını yaşamanın bedeli bunlar olmamalı" dedim. Aynı şeyleri üç yıl boyunca girdiğim tüm mahkemelerde de söylemiştim ama fayda vermemişti. Hakim "Haklısınız" dedi, .."

Aslında 2, 5 saat içinde kimsenin ilticası kabul edilmez, demek ki bir destek var. Evraklar tamamlanmış, her şey hazır ve şipşak olmuş işler.

Başka ülkelere iltica edip de Türkiye'yi kötüleyenlerin hangi yüzle kötüledikleri, hayatlarının, hürriyetlerinin tehlikede olduğunu belirttikleri ülkelerine geri geldiklerini hep merak ederim. Bu konuda bir çalışma yapılıp da, kendi çıkarları için ülkesini kötüleyenlerden hesap sorulacak mı?

Yurtdışında türbanlı olarak tahsil edenlerin büyük bölümünün ülkelerini kötüleyerek iltica ettiklerini, türbanı bir malzeme olarak kullandıklarını düşünüyorum.
    Böyle yapanların Allah cezalarını verecek! Hükümetler vermiyor nasıl olsa!

Türkiye'yi şahsi çıkarları için yabancı ülkelerde kötüleyip, iltica ediyorlar, sonra da sıkılmadan kötüledikleri ülkelerine dönüyorlar. İLTİCA edenleri yakın takibe almalı!

Mustafa Mumcu 12. 06. 2008 http://blog.milliyet.com.tr/iltica-etmis-/Blog/?BlogNo=114269

Bu konu için RSS beslemesi

Konu Kilitli

Bu konu yeni mesajlara kapalı.

UNICMS