Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

Leon_99
    Üye

Merhaba şimdiye kadar okuduğum yazılarda japonyaya girişte gümrükte çok fazla türk geri çevriliyormuş sanırım tipine bakıp bi değerlendirmede bulunuyorlarmış güvenilir bulmazlarsa sorguya alıyolarmış ama sorgu pek olumlu sonuçlanmıyo diye duydum bir kaç sene sonra arkadaşımla beraber japonyaya gitmeyi planlıyoruz yanımızda yaklaşık 30bin tl gibi bir para olucak,ikimizinde sicili tertemiz ve japoncamızda fena değil geri çevrilme ihtimalimiz nedir? Birde gümrükteki muhafızlarla japonca konuşmamız içeri girmemizde bize bi + sağlarmı? 3 aylık giriş yapıcaz.

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Karadeniz bolgesinden geliyorsan inandirmak zor olabiliyor. Bazan geri cevirebiliyorlarda. Ama ordulu olupta giriste vize alamayanlarin sayisida az degil.
    Amac senin tatil amacli geldigini,tatil icin yeterli paraya sahip oldugunu tatilin bitincese turkiyeye donecegine inandirmak

3. User has not uploaded an avatar

Leon_99
    Üye

Arkadaşımda bende trabzonluyuz peki vize alsak kalıcı olarak gitsek dahamı zor olur girmemiz.30bin tl 1.5 milyon yen gibi birşey oluyor sanırım normal şartlarda yaşayarak bizi ne kadar süre idare eder.

4. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Anlasilan vize ile ilgili yeterli bilgin yok. Forumun vize kismini oku

5. User has not uploaded an avatar

blackeagle
    Üye

Japonya'da iş imkanı nedir yurt dışında çalışmayı düşünüyorum Japonya bana göre en uygunu ilgi de duyuyorum oraya çalışma imkanları nasıl ordaki Türk arkadaşlar iş konusunda zorluk yaşıyorlar mı ayrıca dili öğrenme şartı var mı gerçi çalışıp yaşıcaksan dili de az buçuk bilmen lazımdır turistik amaçlı gelsek sonra iş bulsak iş vizesi alabilir miyiz? oraya gitmeyi düşünüyorum okulum bittiğinde ciddi ciddi düşünüyorum oraya gitmeyi ama işte iş konusu sıkıntıdır Türk şirketi falan var mıdır acaba yardımcı olursanız sorularıma sevinirim arkadaşlar.

6. User has not uploaded an avatar

elecom
    Üye

morelini bozmak gibi olmasin ama is bulmak zor....japonca sartmi diye sormussun..evet sart hele ben is ararken kanji onume kac defa engel oldu..en son fabrika isi vardi... gorusmeye gittim...kanji lafi acildi egitim icin dokumanlari okuyabilmen lazim dedi...oylece bitti gorusme ...bu basima en az 30 defa geldi ...
    uzaktan gozuktugu gibi degil inan....dili ingilizce olan bir ulkede yasasaydim yada en kotu latin harfleri kullanan bir ulke olsaydi simdiye ana dilim gibi konusur yazardim...ama japonca-cince gibi diller gercekten kasiyor adami

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS