Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. User has not uploaded an avatar

akiyama
    Üye

Bütün forum sakinlerine selam olsun. Yazacaklarım ile ilgili konular var; ancak, sorulan soruların ve verilen cevapların eski olmasından dolayı aklımdaki soru işaretlerini bir türlü gideremedim ve bu yüzden böyle bir konu açma gereği duydum. Umarım mazeretimi anlayışla karşılarsınız.

Uzun bir süredir Japonya'ya gidip herhangi bir işte çalışmak istiyorum. Tabi hemen yola koyulmak gibi bir niyetim de yok, Japonya hakkında orada yaşayanlardan net bilgiler almadan sözünü ettiğim bir maceraya atılmak pek akıl kârı olmayacaktır. Merak ettiğim konular;

- Japonya'ya sorun yaşamadan giriş nasıl yapılır? Kaç ay ikamet edebilirim ve bu süreyi nasıl uzatabilirim?

- Banka hesabında belirli miktarda para olması şartı var mı? Yoksa bile belirli bir miktarın altında olmaması gerekiyor mu?

- Giriş yaptıktan sonra ne tür haklarım var? Bu haklar çalışmama engel teşkil ediyor mu?

- Giriş yaptıktan sonra ne gibi kurumlara, hangi karşılıklı istekler ile gidersem çalışma izni alabilirim?

Şimdilik aklıma gelen sorular bunlar; konuyu tartıştıkça ve daha samimi bir ortam oluşunca buradan veya özelden anlatılması gerekenleri konuşabileceğimizi düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim, kısa sürede cevaplamanız ümidiyle; hoşça kalın.

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS