Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japon Filmleri, Anime, Manga

Hachiko: A Dog’s Story Bir Köpeğin Gerçek Hayat Hikayesi

(1 post)
 1. User has not uploaded an avatar

  sabunkopugu
  Üye

  Bu filme bayılıyorum köpekler hakkında anlatılan en güzel filmlerden bir tanesi bence.
  Japonya yapımı ve Amerika yapımı iki tane film var bu gerçek hikayeyi anlatan.
  Başka bir forumdan bulduğum yazıyı sizinle paylaşmak istedim:

  Daha önce 1987 yılında Hachiko Monogatari isimli japon filmine konu olan film 2009 yılında Amerikalı yapımcılar tarafından yeniden yorumlanmış.Ama bu sefer filmin başrolünde Richard Gere var..Filmin konusu bir kolej profesörü ve tren istasyonunda bulduğu köpek etrafında dönüyor..Film Japonya’dan gönderilen Akita cinsi yavru köpeğin taşıma sırasında tren istasyonunda kaybedilmesi ve Parker’ın (Richard Gere) köpeği bulmasıyla başlıyor. Profesör ve ailesi İlk başta "sadece sahibini bulana kadar bizim evde kalacak" desede köpeğin sahibi hiçbir zaman bulunamaz ve Parker ile ailesi köpeğe iyice bağlanırlar. Hachi, Parker hergün işe giderken yanında gidip onu uğurlar ve dönüşte karşılar. Fakat bir gün Hachi onunla gitmek istemez ve Parker’ın da gitmesini istemez işte o gün Parker kalp krizi geçirir ve hayatını kaybeder.

  Profesörün hayatını kaybetmesinden sonra Hachi istasyona gider ve profesörün gelmesini bekler başkaları onu sahiplendiysede yanlarında durmaz kaçarak istasyona döner, profesörün ölümünden itibaren tam 9 yıl istasyonda sahibini bekleyen Hachi en sonunda istasyonda hayata gözlerini kapar..

  Şimdi asıl mevzuya gelelim, yukarıda anlatılan film aslında yaşanmış bir hikaye, olay Japonyada 1923-1935 yılları arasında yaşanmış, ve Hachinin sadakatinden ötürü Japonyadaki Shibuya İstasyonunun önüne onun bir heykeli dikilmiş..Hachiko’nun yılmadan beklediği Japon profesörün adı ise Hidesaburō Ueno imiş..

  Aşağıdaki resimde eğer yalan değilse gerçek Hachiko’ya ait bir resimmiş..Hayvanlar insanlardan daha hayırlıdır denir de bazıları inanmaz işte bu olay hayvanların ne kadar sadık olduğunu bazen insanlardan bile daha vefalı olduğunu gösteriyor..

  Filmin Japon yapımı olanını izleyemedim fakat 2009 Amerikan yapımını izledim, Amerikan versiyon çok güzel olmuş Richard Gere’in oyunculuğu çok iyi Hachiko rolünde oynattıkları köpek çok tatlı filmin sonunda ise gözyaşlarınızı tutamayabilirsiniz :)

  7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS