Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

 1. yamaoka

  yamaoka
  Üye

  Geçen yılın sonunda göreve başlayan Japonya Başbakanı Shinzo Abe, Türkiye'ye geliyor. 28 Nisan'da Rusya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'a ziyarette bulunacak Japon Başbakanı'nın çantasında enerji projeleri olacak.
  Bölgeye yönelik ilk resmi temasına Rusya'dan başlayacak olan Abe'ye, Japon firmaların yöneticileri ve patronları da eşlik edecek. Edinilen bilgilere göre, Abe'nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşmesinde iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin gündeme gelmesi planlanıyor. Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan'da ise nükleer enerji ile petrole yönelik konuların masaya yatırılması bekleniyor.
  Enerji Bakanı Taner Yıldız, nükleerde yarışın sürdüğünü söyleyerek, "Güney Kore bu yarıştan koptu. Çin ve Japonya iki ülke olarak ön plana çıktı" demişti. Abe'nin ziyareti sırasında masaya yatırılacak diğer konular arasında finans ve altyapının da olacağı kaydediliyor. Japon başbakan Ortadoğu temaslarında petrol ve doğalgazı görüşecek.

  Sabah

  7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS