Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

hkmet
    Üye

merhabalar sıtenıze tesadufen buldum aslında bana mısafır gelen bır arkadasımla japonyaya gelmeyı dusunuyoruz.ben ve arkadasım ıkımızde avrupa oturumluyuz.ben bır almanla evlıyım olursa orda yasamayı dusunuyoruz.ıs bulabılırmıyım meslegım pızzacılık arkadasımda ıyı ascı.bızede gırıste problem yaratılarmı?ılk etapta kalacak yer bulabılırmıyız calısmak ıcın ne gerekıyor.bana cevap yazarsanız sevınırım.teprıkler.tesekurler

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

burada vize alip calismak icin bir japonla evli olman gerek.aksi halde isin cok ama cok zor

3. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

uluslararası ilişkilerde karşılıklılık esastır coğu zaman , bu şu demek , '' ben senin ülke vanatndaşlarına şu hakları veriyorum, aynı haklarıda sen benim vatandaşlarıma tanıyacaksın '' gibi anlaşmalar imzalanır , mesala almanyada son cıkan yabancılar yasasında gündeme gelen '' bir japon vatandaşı almanyaya şartsız yerleşebilir, iş bulabilir, landrassamdan çalışma müsadesi dahi almasına gerek yok yada sadece formalite icabı gidip 1 saatte japon pasaportunu gösterip alıyorsun '' japonlara bu kadar kolaylık varda neden biz türklere vermiyorsunuz gibi tartışmalrın içinde öğrendimki bir japon vatandaşı yukarda anlattığım gibi iken ve karşılılık esas iken belkide aynen alman vatandaşıda japonyada aynı şekildedir ( eşinizden dolayı diyorum ), yani kısacası japon oraya yerleşiyorsa alman neden buraya yerleşemesin ? eğer bu hak tek taraflı ise o zaman japon vatandaşı almanyaya yerleşir ama alman japonyaya yerleşemez , bununda olma ihtimali az olduğuna göre sen ordan yada almanyada netten araştır , bu konu almanca nette yazıyordur , yada japon elçiliğine sor ,ama türk vatandaşı olarak dersen ancak evlenerek buraya yerleşmen mümkün, aksi takdirde mümkün değil. diğer kısma iş bulabilme konusuna gelince bu konuda bu forumda diğer başlıklar altında bir cok arkadaşımız tarafından anlatıldı , okursan gerekli bilgi sahibi olursunuz ,
    başarılar

4. User has not uploaded an avatar

hkmet
    Üye

sızın ilginize tsk.ederım.ama gercekten bu konuda haklısınız.sıze bu konuda katılıyorum.orada cok turk arkadas var mı?sızın de belırtıgınız gıbıse esımle gelmem gerek hıc problem degıl ancak orada yasadıgınıza gore sız cok daha ıyı bılyorsunuz sorum gene ıs 3 tane dıl bılıyorum en onemlısı ıng.alm.ıtalyanca bunlar yeterlı mı?bıraz daha yazarsanız ıyı olur saygılar

5. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Burada yaklasik kayitli 10.000 civarinda turk var.esinizin alman olmasi belki isi kolaylastirabilir.dil konusuna gelince bu ulkede japoncadan baska dil konusulmuyor.ilk geldigim gunler japonca ogrenene kadar cok buyuk zorluklar yasadim.kimse ingilizce konusmuyor,derdini anlatamiyorsun vs.vize konusunda japonya en kati ulke.ama tabi bircok vize cesidi var.acikcasi burada gordugum alman sayisi bir kac kisiyi gecmez.almanlarin direk calisma yollu gelip gelemiyeceklerini bilmiyorum.ama vize cesitlerini arastirisan bir cok kategoride vize var.eger burda is yeri acmak istiyorsan yatirimci vizesini arastirabilirsin.onun disinda burada oturum ve calisma almak bir iskence

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS