Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. User has not uploaded an avatar

hkmet
    Üye

slm sızden ıstedıgım orda (onlıne pc)uzerınden yardım alacagım sıtelerı yazarsanıy cok ıyı olur.ev kıralama veya pansıyon.bırde ıs ıcın basvuru yapacagım sıte varsa yazarsanız sevınırım.konsuluslukla korustum bu konuda benım gıtmem ıcın hıc zorluk yok dedıler.sadece kalman halınde ıs bulman lazım dedıler.saygılar

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

tokyonun göbeğinde cok uygun fiyata pansiyon, türkçe webadresini vereyim ; http://www.backpackersgh.com/contact.htm mutfağıda var , internet bağlantısı var , iş konusuna gelince işde o mümkün değil, öyle başvuracağın tüm yerlerin ilk sorduğu vizen varmı,
    başarılar ;

3. User has not uploaded an avatar

hkmet
    Üye

sıze bır soru daha soracam ama kızmayın lutfen.ne tur vıze ıle calısıla bılınır.turıst.yada baska bır vıze mı var?ayrıca 3000 euro bana ne kadar yeter.ucak bıletı harıc.tsk.

4. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

önce senin 3.000 euro yaklaşık 480 bin yen eder. yukarıda verdiğim pansiyonda aylık 40 bin yenden kalırsın, mutfağında kendin pişir kendin ye yapabilirsin (demirbaş herşeyi var) sadece ekmek pahalı diğerleri normal yani 60-70 bin yen mutfak giderin olur arkadaşım , aylık 100-120 bin arası barınma, beslenme giderin olur, buda tokyonun göbeğinde, diğer giderlerde sana kalmış bir şey , nereye gidersin , ne kadar gidersin sen bilirsin , ama idarali bir bütçeyle en az 3 ay kalırsın o para ile ,,, bizde milletin şahsi muhasebecisi olduk ama ne yapalım vatandaş meraklı, endişeli , anlamak gerekli :))), dostum şunu bilmen lazım bu dünyanın her yerinde böyle , türist vizesi ile giriş yapan kişi ziyaretini yapar ceker gider , bu vize calışmak için değildir sadece gezmen içindir , gezer gidersin ( jp turist vizesi hakkında bilgiyide yine bu forumda girişdeki problemler başlığında anlatıldı öğrenirsin) diğer vize ceşitlerine gelince , japon vatandaşı veya burda gecerli vizesi olan biri ile evlenirsen aile vizesi alırsın onunda içinde şartları var , aile vizesi olanın japon vatandaşı gibi hakları olur yani istediğin kadar kalır , istediğin yerde calışırsın, diğer vizelere gelince eğer senle burda bir işveren kontrat imzalar, seni özel statude ( aşçı,araştırmacı, sanatcı, tercüman, gazeteci, futbolcu, bilişim sektörü calışanı vb ..) vizeni alabilir bunada bussines visa denir daha cok çeşitleri varda genel olarak bunlar , maceraya atılmadan önce 2-3 sefer daha düşün derim , mağdur olma,

5. User has not uploaded an avatar

hkmet
    Üye

tes.mecera dedınızde aklıma geldı.su anda avrupadayım.saten bır macera geldı gecıyor hep kaybeden olduk.

6. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

Avrupadaysan sorun yok , ben sadece TR'den iseniz diye hatırlatma gereği duydum,
    başarılar

7. User has not uploaded an avatar

nilcicekcilik
    Üye

ertan bey öncelikle merhaba size böyle geniş bilgi verdiğiniz için size teşekkür etmek istedim . ve benimde size sorum olocak .canım kardeşim ben türkiyede ikamet etmekteyim 2 cocuk var ve evliyim .japonyada ekonomisi iyi olduğunu biliyorum . ve orda bir yerlerde çalışmak istiyorum .nerden başlamalıyım ne yapmalıyım ? japonca biraz biliyorum mesela kafasaki honda isuzu mitsubishi kelimeler biliyorum biraz daha söksem bu dili tamam şakaydı ertan bey .benim gibi insan ne yapabilir.bilgilendirirsen memmun olurum saygılarımla erkan

8. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

Bende sizin gibi düşünüyordum gelmeden önce , japonyanın ekonomisi iyidir , Türkiyeden iyidir felan gibi ama malesef hiçde sandığımız gibi değil , nasıl bir afrika ülkesi, Rus vatandaşı yada hemen yanı başımızdaki komuşumuz İran bizim ekonomiyi cok iyi görürse bizde Japon ekonomisini öyle görüyoruz , Evet doğrudur belki milli gelirleri 25.000 dolar civarıdır ama önemli olan senin bu milli gelirden ne kadar pay alacağındır ? yada burda hayatını nasıl ikame edeceğindir ? peki sosyal hayat nasıl dersen berbat, Türkiye'nin sosyal hayatı burdan kat be kat iyi örnek mi , ya herkesin üçüncü Dünya ülkesi dediği Türkiye sosyal hak yönünden burdan kat be kat iyi, işveren seni 1 ay önceden haber verir cıkarır ,hiçde bir şey vermez ama Tr'de tazminatını verir burda öyle şey yok eşime sordum 1 ay önceden haber verir cıkarır hiçde ödeme yapılmaz dedi , eğer hemen yarın cık derse ancak 1 aylık ücret verirmiş , komediye bak sen ( bu söze hala inanabilmiş değilim , yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin ltf ), sonra daha düne kadar 45 yaşında emekli oluyorduk burda 70 e merdiven dayaman gerekli peki Türkiye'de ekonomi bu kadar mı bozuk ? bence değil. eğer tr'de 1000 ytl ve üzeri maaşın varsa burdan iyisin kardeşim , ve Türkiyede 1000 ytl civarı hatta cok üzeri maaş alan o kadar insan varki, onlar inanın burdan iyiler , sakın şöyle düşünmeyin , japonya pahalımı başlığı altında japonyanın Türkiyede ucuz olduğunu anlatmıştım , şimdi diyeceksiniz ki , orda söylediğiniz ile burda söylediğiniz tezat oluşturmuyormu diye ? evet tezat oluşturuyor ama zamanla anlarsın yada 5-10 ürünün fiyatına bakıpda yorum yapmamak gerekdiğine inanıyorum, peki nasıl iş bulurum konusuna gelince işde o cok zor , sana bir örnek vereyim , Benim vizem var , 3 aydır Japon eşim, eşimin cevresi ve bazı Türk arkadaşlar beni bir işe yerleştırmeye çalışıyorlar , yani iş bulmak o kadarda kolay değil , hele vizeniz yoksa bu hemen hemen imkansız , eğer vizeniz yoksa burda kullanılmaya acıksınız , ya sizi cok düşük fiyata çalıştıracaklar , yada haftalık bir kaç saatlik part time işlerde ... onlarca fabirkaya başvurdum benden ilk istedikleri vizen varmı , japonca biliyormusun , ancak bu iki kriterin varsa 30-40 kişinin başvurduğu yere vurursun , ama vizen var , japoncan var ,mesleğin iyi , iyi bir mesleki gecmişin var işde o zaman işin kolay olabilir belki
    başarılar dilerim

9. User has not uploaded an avatar

nilcicekcilik
    Üye

ertan kardeşim çok uçuz fiyata çalıştıracak derken mesela en az kaç para verirler ? ve benim meslek iş yaparmı orda mesleğim çiçekçilik ve yetiştirme şu an hali hazırda sivasta çiçekçilik yapıyorum . ve her gecen gün kötüye gidiyor memmun değilim . ve burda benim mesleğim iş yapmıyor . avrupa ve diğer inanca sahip olan milletlerde daha revanjda mesleğim sanıyorum . öylemidir? benim düşümcem ve burda sivas gibi kırsal bir memlekette iş bulamıyoruz bulsak bile 250 ytl çalışmak zorunda kalırsın. dediğniz gibi milli gelirin 25 bin dolar olduğu ülkede normal çalışan işci kaç para alıyor çalışma vizesi olan ? ve ev kiraları kaç para ? yabancı dil iş yapıyormu orda almancam var yazar ve okurum tercüme ederim . ne yapabilirim ertan bey . burda almanca bilen çok para yapmıyor almanca. çünkü çok almanyadan gelen gurbetcilerimiz var . beni bilgilendirirsen çok memmun olurum ertan bey .saygılarımla

10. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

ya bu sitede ozel msj yokmu yada benmi bulamadim Ertan abi varsa seninle msnden konusmak isterim yoroshiko onegaisimasu

11. User has not uploaded an avatar

tokyoku
    Üye

ertan abi ben üniversiteyi tokyoda okumak istiyorum bunun için neler yapmalıyım

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  12. lmn

lmn
    Üye

he he hee sadece ascilar degillll , yakinda turk doktor da olcak orda eeeiiiiiiiii!! :))

13. merhaba arkadaslar, ben türkiyede bursada doğalgaz kombi klima ankastre ürün satışı yapıyorum, aynı zamanda.su tesisatı kalorifer tesisatı dağalgaz tesisat ustasıyım çekirdekten yetişmiş birisi olarak ve ticaret olarak japonya sizce bana uygun mu. mesela japonyada bir evin ısınması ve yakıt enerjisdi nasıl oluyor

14. User has not uploaded an avatar

omerfarukzorlu
    Üye

E.akkoc.
    Benim uzmanlik alanim degil isitma sistemleri falan ama. Burdaki butun islerin kurumsal bazda dusunuldugunu ve bireysel manada musluk tamircisi, dogalgaz ustasi, elektrikci gibi mesleklerin bir firmanin yetkili servis elemani olarak calistigini soyleyebilirim.
    Tabii ki isinde iyiysen ve egitimini de almissan bir de iyi dil biliyorsan calisabilirsin, fakat Turkiyedeki calisma ortaminin cok daha yeterli oldugu kanaatindeyim.

15. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

Merhaba;
    benim şahsi kanaatim iş sektöründe japonya fırsatlar ülkesi veya bir cazibe merkezi değil,burası neden tercih edilmeli,kelimelerle anlatamayacağım ama para için olmamalı,hayal kırıklığı yaşatır,sanırım.
    saygılarımla

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS