Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

peki bir avukata danistinmi??veya immigration danismanina??

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

sakana75
    Üye

ogrenci degilim.turist vizesiyle girip okula kayit yaptirmak istiyordum.ama ogrenci vize basvurusuna red cevabi geldi ve ulkeden ayrilmam icin 1 ay sure verildi.bu sure icerisindede bi takim nedenlerden dolayi cikis yapamadim ve su an yasadisi konuma dustum

3. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

sakana bu durumda. çalışman için en önemli olan vize. vize alsan bile iş bulma olasılığı çok düşük.çünkü iş veren senden ehliyet bile istiye biliyo japon ehliyeti gerek görürse araban yoksa işte yok diyorlar. deneyim istiyorlar daha önce çalıştınmı fabrikada felan. tanıdık olursu bunlar biraz kolay ama en önem verdikleri viza. hatta bizden yabancı kartlarımızı daima yanımızda bulundurmamızı istiyorlar. yoksa eğer iş de yok.

4. User has not uploaded an avatar

sakura
    Üye

Arkadaşlar ben doğruyu gördüm Çin Shanghai ya kapağı attım Shanghai Tokyo'dan 10 kat daha iyi burası çin zaten MEVLANA zihniyeti ile işliyor "Gel ne olursan ol yine de gel" arkadaşlar sözümü dikkate alın isterseniz ne bir ırkçılık nede kötü bir yol var.Doğu'nun NewYork'u işte.Japonya'dan 10 kat daha ucuz.Ben kendime şöför tuttum adama telefon açıyorum her geldiğimde beni hava alanından alıyor gezdiriyor gitmek istediğim heryere götürüyor sadece 50$,hatta Shanghai ya 5 saat uzaklıkta Yiwu diye biryere gittik sadece adam benden 100$ istedi.Yani kısaca isteyen her yabancı özel şöfer tutabiliyro ve çok kolay bu.Araştırmanızı şiddetle tavsiye ederim.Çok güzel bir yer.Ama öncelikle vize alması çok kolay girmesi çok kolay insanları güzel ve çok sıcak kanlı.Ama ne varki Japonya'nın güzelliği ve havası çok farklı insanı hemen etkileyen bir yer.Sadece şunu söylemek istiyorum yaşamak ve çalışmak için Çin, turistik olarak da Japonya.

5. User has not uploaded an avatar

turkey2007
    Üye

eminmisin çin çok yoğun nufuslu hadi honk kong olsa tamam diyecemde bilmiyorum yani

6. User has not uploaded an avatar

ordulu52
    Üye

japonyada bulunan bütün vatandaşlara başarılar.
    Ben türkiyede uluslararası tır şöförlüğü yapıyorum hakkımızı
    buralarda tam olarak alamıyoruz yorucu bir işte japonyada olanaklar iyi diye duydum oralara gelsem iş olanakları nasıl
    başarılı olabilirmiyim türkiyeden ucmalarda sorun olduğunu duydum gericevrilme söz konusu imiş birde ordu ilinden çok vatandaşın oluşu problem diye duydum ne kadar doğrudur avrupadan uçuş yaparak gelmem yararıma olabilirmi birde ne kadar yanımda bulundurmalıyım nakit olarak bilgilendirirseniz sevinirim herkese iyi seneler.
    msn adresim

7. User has not uploaded an avatar

metmet-koc
    Üye

japonyada kalan arkadaşlar size msn adresimi vermek istiyorum bazı aklıma takılan ama cevap bulamadıgım sorularım var msn adresim

8. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

is bulmak o kadar da zor degil ama bizde malesef bendede bir hastalik oldu cok is seciyoruz. yer, ucret, is durumu, is konusu vs..
    bence issizlik var diye bir sey yok, bir yilda tam 20'nin uzerinde ise girmis ve bir takim nedenlerden isi birakmis bir dost var..siz yine isinizde gayret edin..

9. tabıkı herkesın kendıne gore krıterlerı var.. bu bır hastalık degıldır bence.. hayallerı gerceklestırmek ıcın amaclarımızı desteklemeyen ıs ler olursa tabıkı ınsan ısını secmelı..tokyo gıbı bır yerde evının 10 dakıka uzagında hafta sonları tatıl gunde 8 saat ayda 300 000 yen kazanılabılecek bır ıs emınım kı kımse beklemıyordur cok ıyı ozellıklerı yoksa.. ama sırf japonyanın havasını solumak ıcın sabah 09 dan gece 01 e cumartesılerı dahıl evın 1 saat uzaklıgında yurumek te dahıl saatı 400 yen e bılmem sen calısırmıydın? ercıyesjp.. bır ınsan tum gunısıgını ıste gecırıp (ozellıkle 4oo en e calısıyorsa..)1 yıl sonra farkedılemeyen agır depresyon gecırmeyı goze alamaz.. bu bu ısı secen kısının degıl bu somuruyu yapan patronların sucu ...

10. sız yınede kendı krıterlerınızı belırleyıp kendı ısınızı sectıkten sonra gayret edın.. bu tabıkı ucmanız anlamına gelmıyor.. kendınızı kandırmadan.. tabı amacınız para kazanmak degıl de mutlu ve basarılı yasamak ıse.. sayın ercıyes jp kardesım bu arada su 20 ısın yarısı kadarı konusunda bana bılgı verırsen sevınrım.. tesekkurler..

11. pinguman

pinguman
    Üye

merhaba arkadaslar osaka bolgesinde is ariyorum.haigusha vizem var.yardimci olabilecek arkadaslardan yardimlarini rica ediyorum.

bu arada umutasagaya beyin soyledigi saatlik 400yen ucret yasaya aykiridir bilginiz olsun.

ilgilenen arkadaslara simdiden cok tesekkurler.

12. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

400yen bende hic duymadim.. en dusuk 780yen falan diye biliyorum.
    ayrica o is degistiren ben degilim arkadasim. genelde vasifsiz olarak fabrika isleri..

13. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

benim bildigim en ucuz yerler guneyde olan yaerler. ordada en ucuz 600 yen arubaytu bile o kadar ucuz degil. bide o fiyata kimse calismaz o kosullarda.

14. tahmın edebılıyorum ercıyesjp.. zaten sensın yada sen olabılırsın demedım.. demek ıstedıgım o yılda 20 ıs degıstıren arkdasın yerınde olmak ıstedıgım ıcın hayıflanmıstım.. cunku fazla degıl suan ıcın hıc secenegım yok deneblır.. bu ulkede bu kadar ıs coksa vasıfsızlara bıle.. bırınıde bana ayarlayın lutfen... tesekkur ederım.. yanlıs anasıldıysam ozur dılerım ercıyes..

15. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

nerede kaldigini, japonyadaki oturum bilgilerini ve japonca durumunu iletirsen elbette seve seve yardimci oluruz..
    yalniz yarindan itibaren bir sure internet kullanamayacagim icin ozel mesajda atabilirsiniz..

Bu konu için RSS beslemesi

Konu Kilitli

Bu konu yeni mesajlara kapalı.

UNICMS