Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. User has not uploaded an avatar

Denizkizi
    Üye

ben yüksekokulu gecen sene bitirdim. 2 yıllık işletme mezunuyum. 21 yaşındayım. benim dengindeki bayanlar orda ne işlerde çalışıyorlar??
    Bir de duyduğuma göre, bayanlar ve erkekler aynı işi yapsalar bile , bayanlar daha az para kazanıyorlarmış... neden ama????

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

substar
    Üye

Denizkizi, isletme mezunu olman bir sey degistirmez, onemli olan ingilizcen var ise burada ogretmenlik yapabilirsin

3. User has not uploaded an avatar

Denizkizi
    Üye

substar benim ingilizcem var. japonlarda ingilizce bilen de pek yokmuş. ben öğretebilirim. ingilizce öğretirken de japonca öğrenirim. belki işletme lisansına tamamlarım bile!! olur mu sence???

4. tokyo18

tokyo18
    Üye

bilen biri varsa ve cevaplarsa çok sevinirim : tr de ingilizce üni bitirmiş birinin japonyada iş bulma imkanı daha mı yuksek? ve orası için vize almaya etkili olur mu?

5. User has not uploaded an avatar

substar
    Üye

arkadaslar ingilizceniz varsa burada bir yerlerde ogretmenlik yapabilirsiniz ve ayni anda Japonca ogrenirsiniz.

6. User has not uploaded an avatar

dboynukara
    Üye

İngilizce çok iyiyse Tokyo'dan İngilizce kurslarıyla yazışın öğretmen alıyorlar.Öğretmenlik yapma ihtimaliniz çok yüksek vizede de zorlanmazsınız çünkü zaten okul davet edecek sizi ayrıca bildiğim kadarıyla kalacak yerde veriyorlar

7. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

arkadaslar malesef sizlere katilmiyorum..Benim burada anadili ingilizce olan avusturalya, kanada, ingiliz ve irlandali bir cok arkadasim var ama o kadar sandiginiz kadar da ogretmenlik yapmak kolay degil. Ogretmenlik ayri bir meslek diye dusunuyorum. Taninmis Dil ogreten sirketler genelde ogretmen seciminde anadili olmasina dikkat ediyor. yinede sansinizi deneyin diyorum.Ise alirlarsa vize ve ev ve dolgun ucret veriyorlar...
    Allah kolaylik versin..

8. User has not uploaded an avatar

substar
    Üye

erciyesjp arkadasim taninmis dil ogreten sirketler derken eminimki NOVA ve ECC diyorsun, ve ben NOVA da calisdim ilk Japonya'ya geldigim zaman. ECC de de calisan cok yabanci uyruklu ana dili ingilizce olmayan vardir.

Lutfen deneyimlerine dayanarak bize katilmadiginizi belirtin duyduklarinizla degil.
    Saygilar,

9. tokyo18

tokyo18
    Üye

peki birşey daha soracağım? mesela diyelim ben burdan ingilice uni. bitirdim,şansım yuksek olur mu orda vize almam için?

10. User has not uploaded an avatar

substar
    Üye

tokyo18,

buraya 3 ay (90 gun) vize almadan gezi amacli gelebilirsin, burada 90 gun boyunca www.kfm.to ve www.gaijinpot.com adresinden ve daha cok ismini hatirlamadigim kaynaklardan ekmek su gibi aranan ingilizce ogretmenligi islerine basvurup, interview icin gidersin, kabul olundumu, sana zaten bir senelik calisma vizesi alirlar, ikinci sene yeniden yenilersen 3 senelik vize alma sansin buyuk, ondan sonra daha iyi yerlere gecersin... Vize hakkinda korkma sirket sana soke soke alir o vizeyi ...

11. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

substar arkadas duyduklarima degil, pansiyon isi ile ugrastigimdan buraya Ingiltere agirlikli olarak bir cok anadili ingilizce olan yabanci geliyor. Bir kac arkadas icin o sirketlere basvuru yaptik ama o zaman icin bir cok gereksiz prosudurden bahsetmislerdi. O zaman ki ihtiyaca gorede ise giris kisitli olabiliyor.
    Uzun vadeli is aradiginiz zaman mutlaka buluyorsunuz. Vize konusunda dediginiz gibi, ise aldiktan sonra kolayca aliyorlar.

Eger su anda bildiginiz bir yer varsa bir kanadali arkadas hemen yanimda..Soze degil biraz icraatlara bakalim.
    Saygilar,

12. tokyo18

tokyo18
    Üye

:( artık biraz da sanırım "kader" demek zorunda kalıyoruz.. yada kalıcaz. belki bişeyler kaybederim belkide vs.. ama her yolu deniyceğim sanırım :)

13. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

tokyo18
    basarilar dilerim.
    Allah kolaylik versin..
    ilk etapda netten arastirsan iyi olur kanaatindeyim.

14. User has not uploaded an avatar

substar
    Üye

erciyesjp, ben coktan icraata baktim ama herhalde benim mesajimi gormemissin sen den bir onceki yolladigim mesaji biraz daha dikkatli bakarsan iki tane websitesi adresi vemisim her ne kadar da Turkler icin yazmis olsamda mesajimi Kanada'li arkadasina iletebilirsin.

www.gaijinpot.com ve www.kfm.to

15. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

dogru dikkat etmemisim..sagolun..tesekkurler
    ayrica yanilmiyorsam sizi taniyorum.

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS