Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

Japonyada en cok sevdiginiz sehirler ve hangi sehirde yasiyorsunuz ,

(10 posts)

Etiketler:

, , ,
  1. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

encok begendigim yer osakadaki universal studios ve kyoto city,inuyama daki little world nagashimadaki buyuk luna park ve nagashima onsen.okinawa ve hokkaido merkeze cok uzak.ama birgun kesinlikle gidicem...

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

en sevdigim sehirler kobe, fukuoka, hiroshima ve sapporo

tokyoyu hem seviyorum hemde nefret ediyorum.. i hate tokyo because i like tokyo...

3. Sen de olmasan bu forumların tadı çıkmaz..Acayip güzel anlatıyorsun. Hiç gitmeyen biri, Japonya'da yaşamış gibi oluyor.

Kalabalığı, carcunayı sevenler için Tokyo ideal..Bide Japonya'nın kırsal kesimleri yabancılara göre deil, oyle deil mi? Zorluk çekebilirler dil konusunda...

Bi de Tokyo Disneyland sevenler için ideal tabi. Ama ben begenmedim. Çünkü Mickey Mouse manyagı bu Japon kızları bana çok çocuksu geldi. Ve kendimi Tokyo Disneyland da aptal gibi hissetim. Fakat sevgilisiyle iyi bir gün geçirmek isteyenler için Tokyo Disneyland fena bir yer deil... Biraz daha ciddi eglence için Kasuga Tokyo Dome olabilir..Merkezede yakın üstelik..Benim bildiklerim bunlar...

4. Harbiden oyle bunlar acayip Mickey Mouse manyagi..Kızlar acımadan sıradan mickey mouse t-shirtüne 2000 yen veriyorlar. Kafalarına acayip acayip bide mickey kulagı takıyorlar...Komedi yaw...harbi komedii..Nerdeyse altıma yapacaktım gülmekten.. Manevi Ablam dedigim yanımdaki Japon arkadasıma ayıp oluyordu ama ne yapayım tutamıyordum kendimi. Fotograflara buradan bakabilirsiniz. sagdaki siyah t-shirt lü şahısta benim..

http://www.hataykralkunefe.com.tr/pics/939.jpg
    http://www.hataykralkunefe.com.tr/pics/CIMG0128.jpg

Tokyo'ya sen kirli diyorsan demekki diger sehirlerdeki asfatları yalamak lazım herhalde....Tokyo gördügüm Metropol sehirler arasında en temizi. Sen bide New York'u gör, Mexico City'i gör.. kusarsın...

5. Bravo wallah. Hibiya Line.... Iriya istasyonuydu hatırladığım kadarıyla...Nereden anladın birader? Ezberlemişşin herhalde :)

Los Angles'taki Disneylandi gördüm.. Belki biraz Tokyo'dan daha iyi ama yinede bana hitap etmiyor bu tür şeyler. Büyüdük artık....

Bizimkilerde para olsa herhalde tüm paraların ya At yarışına yada İddaaa ya verirlerdi..heheheh

6. Evet Japon kızların bazı Disneyland'da çok çocuk oluyorlar.
    Ben pek ilgilenmiyorum.
    Disney'e hayran olan kızlara önce dedimki
    Neden o fareyi okadar seviyorsunuz??
    Onlar çok kızdılarki 'Fare deme!!' (-_-)
    Ofisimde Disney'e hayran olan erkek de var.
    Sık sık oraya gidiyormuş.

Kamikouchi(Nagano) çok güzel bir yerdir.Tavsiye ediyorum.
    Çevrisinde Onsen de var.
    http://www.kamikochi.or.jp/english/?PHPSESSID=ecc9c310d8a449e3b83e15d5d5d6e31c

7. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

geleli 5 ay oluyor, vize geldi gelecek , iş buldum bulacağım derken hiç bir yeri gezme fırsatım olmadı ama her şey yerleşince (iş , imkan ) bende göreceğim her yerini , burda böyle bir başlık altında gördükleri yerleri anlatan, öneride bulunan arkadaşlara teşekkürler, benim vazgecilmezim şehitliğimiz olacak , bu ramazan bayramı daha girdiğim işimde 3 gunluk olduğum için izin isteme yüzüm olmadı ama bundan sonra her ramazan bayramı , kurban bayramı( en azından birisi ) şehitlik benim mekanım olacak inşallah ( TR'ye gidemediğim bayramlarda). O şehitlerimize , gazilerimize kucak acan, kaza anında her türlü yardımı yapan o yöre insanının cocuklarınıda aynı heyecanla göreceğim , buda ayrı bir zevk olacak , Allah'dan orda yatanlarımıza rahmet dileklerimle. peki şehitliğimize giden arkadaşlar varsa paylaşırlarmı düşüncelerini *

8. Walla bende çok istedim Kushimoto'ya gitmek fakat nasip olmadı..Hem kısıtlı süreden, hem de kızlar bırakmadılar beni Tokyo'dayken...İnşallah bidaki gelişimde ne zaman olur bilemem, kesin gidecem.

Bu arada mogo'ya teşekkürler link için. Umarım o Onsen'e gitme fırsatım olur.Harika bir yere benziyor. Ah Japonya ah.. Çok uzak olmasan gezecek çok yer var ama....

Herhalde bir sonraki gelişimde Tokyo Disney'landa çocuklarımı götürürüm o zaman olursa... :)))

9. kirazky

kirazky
    Üye

ben Tokyo/Akihabara yi cok gidmek isterim. :D
    Otaku Sehiri. :b

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  10. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

Selam

Gerçi bu konu bir yıl önce açıldığı için. Şimdilerde kimse bir yere gitmek istemez. Malum kriz var. Ama gene japonya kendini toparlarda işler çoğalırda Wakayama kushımoto ya gitmek isteyen arkadaşlara tavsiyem var. Kısmet olurda giderseniz yaz aylarında biraz kushimoto dan wakayama shi ye doğru gidildiğinde Shira hama (beyaz kumsal) çok güzel bir plaj. Shira hama da Sandan peki (uçurum) yalnız bu güzel panaromik okyanus görüntüsü var. Konaklama 3 yıldız 4 yıldız oteller var. Onların fiyatları geceliği 10000-15000yen. Tabi bunun alternatifi pansiyonlar var. Onlarda 2500yen felan. Kushimoto da kaichuukoen (deniz altı parkı) var. Ben fazla deniz ürünü ile ilgilenmem ama deniz hayvanları ilgisi olan arkadaşlar için iyi olabilir. Kushimoto da bulunan oshima adasında bulunan deniz fenerine gidildiğinde orada Türk müzesini gezebilir. Osmanlı İmpr. Ertuğrul fıtkateynin battığı bölgeyi görebilirsiniz. Ayrıca müzede Fırkateyn ve murettebat hakkında bilgide bulunmakta. Orada bulunan 2 tane felan türk dükkanı bulunmakta.

Ayrıyeten Mie ken tarafından arabayla gitmek isteyen ve şelale seven arkadaşlar için güzel bir şelale var. Tabi bide burda eski bir tapınak var tarih sevenler için. Japonyada burası ünlü bir yer Nachikatsuura cho burada söylentiye göre Yatakarasu (3 ayaklı karga) varmış. Bu karganın amlemi Japon milli futbol takımının alemi.

Olurda kushimoto ya giderseniz bunlar benim tavsiyelerim. Giden arkadaşlar dileğim şehitlerimizin ruhlarına birer fatiha okumalarıdır.

Selametle

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS