Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

sadece tokyodaki restorantlarin sayisi 60-70 diye duymustum

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

Merhaba;
    japonya da bulunan en meşhur türk restaurant TOPKAPI restaurantdır ve japonların büyük kısmı burayı bilir.Fakat malesef bu sektörde bir iki değerli şahsın çalışmalarına rağmen yeterli değiliz geleneksel tatlarımızı japonlarla paylaşamıyoruz.Bu konuda amerikan fast food zincirleri ve japon halkının çok rağbet gösterdiği İtalyan restaurant lar pastadan en büyük payı alıyor.Türkler daha çok döner minibüslerinde gıda sektöründe rol alıyorlar ve tabi festivallerde.
    Saygılarımla....

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  3. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

her yerde turk restoranti gormek mumkun.gerci bu turk restorani isini artik japonu,iranlisi,hintliside yapmaya basladi.o yuzden heryerde gorebilirsin

4. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

Evet çok haklısın kardeş. Geçen haftalarda nagoya da buluna mega kebab diye küçük bir yer var büfe gibi bir yer. Oraya genellikle giderim. Ama bu kes gittiğimde sadece bir kişi vardı. uzak doğulu birisi ilk önce japon diye düşündüm ama japoncası azdı. Sonra endonazya felan diye malezya felan diye. Ama kendisine sorunca Çin liyim dedi. Bizim dünyada en ünlü yemğimizi çinliler bile yapıyorsa ün nerede. Yemektemi yapandamı. Yani bence orda türk birinin olması dahada yakışık alır diye düşünüyorum.

Bir japaon gelse Türkiye hakkında iki sorusorsa çinli nerden bilsin...

5. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Arkadaşlar neden bir de Osmanlı Mutfağı üzerine odaklanmış Türk lokantaları açılmaz yurtdışında,evet böyle birşey için çok bilgili olmak gerek ama yani döner Türk Mutfağının en sıradan ürünlerinden biri,yani oraların daha çok dönerci yada kebapçı olduğunu varsayarak söylüyorum bunu.Osmanlı mutfağını da nasıl ki suşi dünyanın pekçok yerinde lüks bir yiyecek,o şekilde üst sınıf lokantalarla dünyaya tanıtabilsek ve bir yandan da yaşatabilsek keşke.Türkiye'de çok ustaca bu işi yapan yerler var ama acaba yurtdışına açılmayı hiç düşünüyorlar mıdır acaba neden dünyaca ünlü Nobu gibi Osmanlı mutfağı lokantalar zinciri olmasın ki?

6. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

aslinda o mega kebap restorantinin isletmecisi turk.ama nedense surekli yaninda yabanci calistiriyor.
    gecen yil gittigim bir matsuride bir hintli gormustum doner kebabi yapmis satiyordu. yaptigi donere doner demeye bin sahit gerek.
    gerci buradaki turklerde ondan geri kalir degil hani.bicagi tutmasini bilmeyen doner takip satmaya calisiyor.isin iyice suyu cikti

7. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Sulu yemeklerden de ziyade İstanbul'da bile belli başlı birkaç lokantanın ustalaştığı direk saray mutfağını kastediyorum shibuyakei mesela www.feriye.com adresinden bu tarz bir lokantayı görebilirsin.Ama bu devlet desteği de gerektirebilecek kadar büyük bir iş sanırım

8. User has not uploaded an avatar

Duyguta
    Üye

Kansai bölgesinde bulunan Nazar Restorant'ı arkadaşım denedi. http://www.nazar.jp/index1.html . buradan menüye ulaşabilirsiniz.

9. User has not uploaded an avatar

gyokuhan
    Üye

duyguta yazmıs oldugun siteye tıkladım. evet nazar oresımdeki yer cok guzel di patronunu tanıyorum arkadasımdı adı kaya japonyada kel kaya derler.. o resımdekı restorant sızlere ömür 2005 yılında kaapandı. restorantın oldugu yer gifuken gifu shi postahanesinin hemen arka tarafındaydı.. şimdi ise o arkadaş kyoto ya bir restorant açmış kansaı derlen orayımı kastettin acaba? bu arada selamlarsana ..))

10. User has not uploaded an avatar

yasin37
    Üye

Osaka/Denden Town'da bi tane şans eseri gördük döneri gayet lezzetliydi dondurmada yapıyor tabi TR dekini tutmaz ama benim hoşuma gitti 2 kere gittim toplam 4 yarım ekmek yedim :D

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS