Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

istemihan34
    Üye

Merhaba arkadaslar.THY yollari mailes tan mail gelmistir.Japonyaya gelicek olan arkadaslara onemli duyurulur...
    Degerli Uyemiz;

Japonyanin ankara Buyukelciliginden alinan bir Nota"da 23 Kasim 2007 tarihinden itibaren Japonya"ya giris yapacak olan ve asagida belirtilen kategoriler disinda kalantum yabancilardan , ulkeye girisleri sirasinda parmak izi ve fotograf alinacagi ifade edilmektedir.

1- Japonya"da daimi ikamet izni hamili olanlar.
    2- 16 yasindan kucukler.
    3-Diplomat veya Resmi statuleri altinda faaliyet gosteren kisiler
    4- Resmi idari kurumlar tarafindan davet edilen kisiler.
    5- Japonya Adalet Bakanligi tarafindan (3) veya (4) numarali katagorilere denk olarak tanimlanan kisiler.

saygilarimizla

Miles&Smiles.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Ben Japonyaya dönerken bu sisteme başlamıştı.
    Uzun sıra vardı.
    parmak izi sağ da sol da istiyorlar.
    fotoğraf da çekiyorlar.
    Ben Japonum onun için bana yoktu.
    Ama gazeteye göre en uzun 90 dakika beklemeniz lazım.
    Alışırsa daha kısa olacak galiba..
    Artık 2 kişi tutuklandı.Çinli ve Philipinli polisin black list'te adı ve parmak izini bulunmuş.

3. User has not uploaded an avatar

furui84japon
    Üye

helal olsun japonya kendi demokrasi anlayışını sonunda yürürlüge koydu; bu şekilde bir uygulama japonlar acısından haklı gereksinim olarak görüle bilir, fakat japonya ya seyahat yapacaklar şaşırmasın siz bu uygulamayı suç unsuru olan filmlerde görmüşsünüzdür! fakat japonya bunu suçluları önlemek için degil, japonyayı tekrar tekrar görmek isteyenleri engellemek için yapıyor! japonya da fazla degil az biraz kalanlar ne demek istedigimi anlamıştır. SİTE DE ÇALIŞAN ARKADAŞLARA BAŞARILAR GÜZEL ŞEYLER ÖGRENMEMİZDE YARDIMCI OLUYORLAR!!!!!!!!!!!!!!

4. Buraya kötü yabancılar da geliyorlar.Tüm yabancı iyiyse öyle sisteme başlamamalıyız değil mi?Japonların çoğu daha erken başlamamız lazımdı diye düşünüyorlar.
    Aslında Türkiye'den çıkarken pasaportkontrolunda beni çektiler.polise sordum 'beni çektiniz mi?''evet çektim'dedi.
    Tekrar gelmek isterseniz 30dakika falan neden bekleyemezsiniz?

5. Ben Türk dış işlerinin yerinde olsam, Japon ve Amerikalılara bilmukabele yapardım. Belki bu sayede Japon ve Amerikalı teroristleri yakalama şansımız olabilirdi.

6. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Japonya'ya gitmekten vazgeçtim,bir turist olarak gidip Japonya'ya para kazandırmayı düşünüyordum,ama kalsın,suçlu muamelesi görmeyi kaldıramayacak kadar gururlu bir Türk'üm.

7. dis islerinin yerinde olmak istemezsin sanirim.. doraemon.. onemli olan onlari yakalamak degil yakaladiktan sonra onlari ne yapip ne yapamayabilecegindir.. anladin mi?daha anlayamadiysan msn de goruselim..

8. User has not uploaded an avatar

sakura
    Üye

Japon ve Amerikalı teroristler mi?

9. Bu uygulamayla Japonya'nın terorist yakalayacağını düşünmüyorum. Amaçları yabancıları daha yakından takip etmek. Parmak izi alınması ve fotoğraf çekilme olayı, insan haklarına aykırı bir uygulama. Türkiye'de ve birçok ülkede sadece hükümlülere karşı yapılan bir uygulama. Benim bahsettiğim konu, Japonya bu uygulamaya geçtiği gün, dışişlerinin Japonlara bilmukabele yapması. Yani onur, haysiyet meselesi, terorist meselesi değil.

Nasıl bugün kırmızı bültenle aranan, pkklıyı avrupa parlamentosu konuşmacı olarak davet ettiğinde, dışişleri gerekli cevabı veriyorsa; bu konuda da dışişleri birşeyler yapmalıydı. Tabi iş işten geçti artık.

10. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

bu uygulamanin diger bir amaci ise sinirdisi edilmis bir yabanci isim ve soyismini degistirerek tekrar japonyaya rahat bir sekilde gelebiliyordu.bunu ve teror olaylarini onlemek icin giris yapan ve yasayan yabancilar fislenmeye basladi.uygulama ilk meyvesini coktan vermeye basladi.
    daha once bir takim suclardan dolayi sinirdisi edilmis bir koreli ve cinli sahte pasaportla giris yapmaya calisirken havaalaninda yakalandi.

11. yakuzanalbant

yakuzanalbant
    Üye

japonlar bizi çok arayacaklar arkadaslar çünkü dunyanın en iyi ve en kaliteli insanları türkiyede yasayanlardır bir gun onlar bizim peşimizden koşacaklar buna eminim

12. User has not uploaded an avatar

sakura
    Üye

Yakuzanalbant bir az fazla aşırıya kaçmışsın Türkler nereden Dünyanın en kaliteli insanları oluyor.Araştırmalarda mı söyleniyor yoksa, çok komik.Göz var nizam var ;) Merak etme Japonlar kimin kaliteli kimin olmadığını iyi biliyorlar ve görüyorlar.

13. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

sakura sana gore kim kaliteli??? Herkes kendisini gordugu yerdedir bana gorede en kaliteliler Turkler

14. iş için gelen Türkler de kötüler varmış.
    Tercumenlik yapan arkadaşımdan kötü hikayesi duydum.
    Çok şaşırdım ve utandım

15. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Mogocum neden utandın Türkleri sevmekten mi?Utanmanın nedenini açıklarsan sevinirim.Türk milletinden de serseri çıkabilir hepimiz insanız Japon serseriler hiç mi yok?Japonya'da herkes mükemmel mi yani?Yani iş güç tutturamayan bir işten çıkıp öbürüne giren dürüst olmayan Japonlar hiç yok mu?

Bu konu için RSS beslemesi

Konu Kilitli

Bu konu yeni mesajlara kapalı.

UNICMS