Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. User has not uploaded an avatar

tokyoluranger
    Üye

caba japonya'da ünivers,te okumak gibi bi imkan vrmı?vars ne gibi şartlar gerekli yardımcı olumusunuz lütfen?

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

google den "universities in japan" olarak arattir.karsina butun unv.ler cikacaktir.oradan gerekli sartlari ogrenbilirsin

3. User has not uploaded an avatar

tokyoluranger
    Üye

saol kardeş çok ii oldu yardım etmen

4. User has not uploaded an avatar

CaponBaligi
    Üye

tokyoluranger, kisisel tavsiyem sudur, lutfen dikkate al.
    Eger Tr sartlarina gore kendine ZENGIN diyebiliyosan Japonya'da okuyabilirsin.Ama orta halliysen, gerekli maddi
    yardimi biyerlerden bulmadan ,kendini riske atma.
    Cookk zorluklar cekenler var,haberin olsun arkadasim.

5. User has not uploaded an avatar

missytr
    Üye

Japonya'da universitelerde okuyabilmek icin, yabanci ogrencilere uygulanan bir sinav var.
    EJU (Examination for Japanese University Admission for International Students).
    http://www.jasso.go.jp/eju/index_e.html

6. User has not uploaded an avatar

tokyoluranger
    Üye

yardım ve taqvsiyelerinz için çok saolun ben söyldeiklerinizi bi dah düşüniyim

7. User has not uploaded an avatar

okamotokozo91
    Üye

Japonyanin Cok mesur olmayan universitelerden bana bir liste verebilirmisiniz. Mimarlik okumak istiyorum. Cok mesur olursa bana gelen burslar yetmeyebilir.

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  8. Oyle bir liste yok, cunku Japonyada cok fazla sayida universite var. O kadar coklar ki yeterince ogrenci bulamayip kapanan, baska okullarla birlesen universiteler giderek artiyor.
    Ozel universiteler pahali. Devlet universiteleri cok daha ucuz ama cogunun ucretleri de birbirine cok yakin. Ayrica devlet universiteleri daha ucuz olmalarina ragmen genelde cogu ozel universiteden daha iyiler. Bu nedenle burs iyi universiteye yetmezse kotusune yeter diye pek birsey yok.

9. User has not uploaded an avatar

chen
    Üye

ben japoyada anımasyon egıtımı almak ıstıyorum guzel sanatlar cıkıslıyım yanı 14gun sonra cıkıslı olcam(: japonyada yasayan bırısıyle konusmam gerek eger bana yardımcı olabılcek arkdaslar varsa maıl atsınlar lutfen...

10. User has not uploaded an avatar

keiko..
    Üye

selam...peki meiji üniversitesi özel mi ?

11. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Chen

Tokyo Geijutsu Daigaku googlelarsan aydinlatici bilgi sahibi olabilirsin,ozel yillik $10000 gibi,japonca examini gecmen gerekir,birde japon elciligini arayip burs imkanlarini arastirabilirsin

12. User has not uploaded an avatar

keiko..
    Üye

çook teşşekür ederim...:)

13. User has not uploaded an avatar

death note
    Üye

selam, yüksek lisans için nasıl şartlar gerekli?yüksek bi ortalama olmadan da uygun bir üni. bulnabilinir mi? yardımcı olursanız sevinirim...

14. Merhabalar gece gece;

Japonya'da okumak isteyenlerden biri de benim. Okullara girisiniz daha once belirten uyelerin dedigi gibi biraz zor. Genellikle Ingilizce yeter saniyor insanlar, ancak dogru degil bu maalesef. Onun disinda, lisans yapmaya gidiyorsaniz hele, daha da zorlasiyor isler. Benim gecen sene Monbukagakusho bursunun lisans ayagini kazanip giden arkadasim var, ki kendisi son 7 senedir Japonca ile hasir nesir, cilkinin ciktigini belirtiyor, ama tabi sevdigi icin Japonya'yi, ve daha once gidip gormuslugu var diye, gikini bile cikartmiyor.

Ama param var diyorsaniz durum degisir tabii, Turkiye'de oldugu gibi, orada da kapilar acik herkese boyle durumlarda.

Bu seneki Monbukagakusho (MEXT, Japon Devlet bursu) Yuksek Lisans bursuna basvurdum. Basvurdum derken, daha sadece kagitlari ulastirdim Ankara'daki Japonya konsolosluguna, o kadar. 17 Nisan'da aciklandi burs icin gerekli belgeler, ve son basvuru tarihi 8 Haziran. Ben daha ilk aciklandigi gun gordum yaziyi (her gun rahatsiz gibi bakiyordum sitesine), ve hazirliklarimin bitisi ile belgelerin teslimini daha bu pazartesi yapabildim (ki Field of Study yazimi basvuru aciklanmasindan cook once bitirmistim; ki o en uzun suren, sancili donemdir genelde). Dolayisiyla devlet bursu katilimi icin muhtemelen gec kaldiginizi belirtmek isterim.

Onun disinda Japonya'da burs veren ozel sirket (Japan Tobacco International bile var bunlarin arasinda), kurulus, vakif ve sehir efsanelerinden duyduguma gore kisiler var. Google'i oneriyorum bu arastirma icin; sadece "scholarship" ve "japan" yazmaniz yeterli olacaktir.

Diger burslar hakkinda pek bir bilgim olmamasina ragmen, MEXT ozellikle adaylari zor bir elemeler silsilesiyle tutmasiyla meshur. Dogal olarak demekten kendimi alamiyorum, az buz degil, devlet bursu cunku. Arti bir de size Japonya'da mukemmel bir burs desteginin disinda, sizin akademik yasantinizin da nasil etkilenecegini dusunun. Devlet bursu almis oluyorsunuz. Eger kendinize guveniyorsaniz seneye denemenizi tavsiye ederim.

Sahsen ben bir sene bekledim, konum ustune arastima yaptim (ve 3 kere Field of Study bolumunu yeniden yazdim :D) ve sansimi deniyorum (hemde bir muzik ogretmeni adayi olarak, karsimda genetik muhendisinden tutun, gida muhendisine kadar adaylar var), umarim bir yerlere gider.

Size de secim icin kolay gelsin, ne diyeyim. :D

Japonya konsoloslugu MEXT anasayfasi

15. Neden iki kere post etti ki ;_;

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS