Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

chiaki
    Üye

herkese merhaba, 12 gun tatil icin Japonya gezisi planliyorum. Kalacak yerim var. Tek telasim yanimda ne kadar para getirmem gerektigi ve butcemi nasil ayarlamam gerektigi.
    Arkadaslar asagidaki sorularima kisacikta olsa cevap verebilirseniz cok memnun olurum. Simdiden tesekkurler
    1) en ucuz ucak biletini nereden bulabilirim. Yaklasik ne kadardir? soyle bir baktim da 2bin kusur euro.larda gordum. Cok korktum. :)
    2) Kalacagim sehir Osaka. Bunun disinda gorebildigim kadar cok sehir ve tapinak gormek istiyorum. Japonya sehirlerarasi ulasim ucretleri yaklasik ne kadardir?
    3) Sehir ici ulasim ucretleri yaklasik ne kadardir?
    4) Yeme icme yaklasik gunluk olarak ne kadar tutar. Yeni tatlar yemegi seven biriyim. Ama butcemi bu konuda sıkabilirim.
    5) Elektronik esyalar ucuz diye duydum dogru mudur?

Bunun disinda butce yaparken bilmem gerekenler varsa iletirseniz cok sevinirim.
    Herkese sevgiler

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Mrb..Daha önce baska bir bölümde kendi tecrübelerimi aktarmıştım..Eger daha fazla bilgi ve oradaki tecrübelerimi aktarmamı istersen msn den yardımcı olurum.-->

Bu linkte benim yazımı bulabilirsin.
    http://www.japonya.org/forum/topic/220/page/7?replies=75

3. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

1-en ucuz ucak bileti aktarmali emirates ve malaysian airlinestir.gecen yil bu zamanlar gidis-donus 850 euroya emiratesten almistim.bilet fiyatlari hergun degisiyor.
    2-eger tapinak ve tarih gormek istiyorsan osaka dan 30-40 dk uzaklikta kyoto sehri var.oraya gidebilirsin
    3-sehir ici ulasimi metro ile en yakin mesafe 200 yen den baslayan fiyatlarla yapabilirsin
    4-restoranda normal yemek fiyatlari 800-2000 yen arasinda degismektedir.ve ayrica bu ne yemek istedigine baglidir.
    5-elektronik fiyatlari tr ye gore kiyaslarsan hemen hemen ayni fiyattir.farkli olan orn; tr deki maasinla 1 tane tv alabilirken buradaki maasinla 3-4 tv satinalabilirsin.

4. User has not uploaded an avatar

chiaki
    Üye

Merhaba Airboy ve Unforgiven,
    Cevaplariniz icin tesekkur ederim. 12 gun icin kalacak yer ve ucak bileti disinda, yaklasik ne kadar butce ayirmaliyim. Gunluk su kadar rakam yeterli olabilir diyebilir misiniz. Biliyorum bu yapacaklarimla degisecektir ama bir fikirde verecektir. Birkac sehir gormek, muzelere girmek, tapinaklara girmek ve yapabildigim kadar cok yolculuk yapmak istiyorum. Tum bunlar icin asagi yukari ne kadarlik bir butce yeterli olur.
    Ayrica Aralik ayinda Japonya'da hava nasil olur? Cok mu soguk? Cok kalin giysiler mi goturmeliyim yanimda. Kar yagar mi?
    Airboy msn. adresin icin tesekkurler. Ekledim.
    Tesekkur ederim simdiden
    Sevgiler

5. bence elektronıc fiyatları tr den daha ucuz.. tr manyak vergı alıyo...

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS