Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. User has not uploaded an avatar

usagi
    Üye

Selam Arkadaşlar

Ben bir Ünv.öğrencisiyim ve yaz tatilimizde bir kız arkadaşımla birlikte Japonyada 3 ay süreyle kalıp çalışmak ve para biriktirmek gibi fikrimiz var.
    Bu fikir nerden çıktı derseniz Amerika Ünv öğrencilerine Wat,Work and Travel adı altında bir program sunuyor.Amacı kültürel değişim gibi görünüyor fakat çoğu arkadaş oraya para kazanmak için yani bir nevi öğrenci işci olmak için gidiyor,sonunda da biraz gezip geliyor.

Merakım aynı şeyi Japonyada da yapabilir miyiz?
    Arkadaşımında benimde çok iyi ingilizcelerimiz var ama hiç Japonca bilmiyoruz.Bize uygun herhangi bir işte çalışabiliriz.Atıyorum,mesela bi oyuncak mağzasında tezgahtar olabiliriz...?

İlk sorum böyle bişi mümkün mü?Eğer olursa vize almamız gerekir mi?Vize yanında sağlık güvencesi için ne yapabiliriz?(Ayrıca benim ailemden dolayı yeşil pasaport alma hakkım da var ama Amerika da yeşil pasaportla çalışılamadığı için şuan pasaportum lacivert.)

İlla japonca bilmememiz gerekir mi?Sadece Ing. bilmemiz yeterli olur mu?

Eğer gidersek üç aylık kalacak yeri nasıl ayarlayabiliriz?Yeme içme gibi problemleri nasıl halledebiliriz?Gitmeden önce Türkiye de çalışacağımız işi ayarlayabilir miyiz ve nasıl?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Biraz araşıtırıp meraklı olsan cevabını bulurdun dostum..Ama yinede yardımcı olayım... Gidemezsin, İmkansız....
    Gitmen için Alman, İngiliz yada Australya'lı olman gerekirdi. Türk oldugun için WAT vizesi ile gitmeyi unut..Bize öyle bir vize yok..Zaten olsaydı şuan Japonya Türk yurdu olurdu herhalde...
    Üzgünüm...

İlla Japonya'yı görmek istersen, WAT ile Amerika'ya git...Biraz para yap. Japonya'ya git..Hem Amerika'dan uçak biletleri ucuz, hem de Japonya'ya girişin daha kolay olur..Ama sadece gezmeye gitmek istersen oraya..Tıpkı benim geçen sene yaptıgım gibi....

3. User has not uploaded an avatar

usagi
    Üye

Ben bire bir Wat vizesi altında Japonya dan bişey talep etmiyorum.Sadece Japonyada kaldığım süre içinde çalışmak istiyorum ve bunu yasal yoldan yapabilir miyim onu merak ediyorum.Japon arkadaşlarım dil bilmeyen bir sürü adamın gelip Japonyada çalışabildiğini sölemişti bana.

Amerikaya 3 defa gittim Wat programıyla.Ekonomik sebeblerden dolayı (hatta Amerikada tanıştışımız Japon arkadaşlarımızın ortaya böle bir fikir atmasından dolayı) Japonyada da çalışabilir miyiz merak ediyorum.Ama amacım kaçak kalmak falan değil,vize lazımsa vizemle ve çalışma iznimle üç ay kalıp çalışıp geri dönmek Türkiye'ye.

Hepsi bu.Bu doğrultuda bir bilgilendirme verirseniz çok mutlu olurum çünkü orda ki yasal düzenlemeden çok fazla haberim yok.Tesekkurler şimdiden!=)

4. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

japonyanin turklere uyguladigi boyle bir program yok.avustralya,kanada,usa ve bildigim kadari ile koreye uyguluyor.3 ay ancak turist vizesiyle kalabilirsin.ve turist vizesi ile calisman imkansiz

5. User has not uploaded an avatar

FEDERAL
    Üye

Çalısırsın her turlu kardesim. Bos sozlere inanma Japonya vize uygulamayan bir ulke tabiki kapıda soracak adamlar butun ulkelerde aynı prosedur ne icin geldin ne yapacaksın ABD de bulunmussun daha ne iste kapıda soracakları nerde kalacaksın ne kadar paran var voucher gosterirsin tamamdır . İs konusu zor bence bi japon arkadas ara ondan yardım iste cunku japonlar fazla ingilizce anlamaz latin dilleri zor onlar icin 2 yıl hazırlık gorerek baslıyorlar cogu diger ulkelerde ki fakultelere.Hic olmadı git toptancıdan birsey al sokakta onu sat yada kandır japonları anladıgın bir is ac kar ortagı ol yaratıcı olduktan sonra is sıkıntı olmaz Her turlu calısırsın ama yasal hakkın olmaz. herseyi ayarla bir sirketten davetiye ayarlayabilirsen calısma vizesi alır devam edersin polis meselesi de cok abartılı eger topluma kulture zarar vermeyecek davranıslar yapmadıgın surece senle pek ilgilenmezler... Hayat kazanca gore normal sadece konut fiyatları cok pahalı tren ve bir kac meyve turleri ama ucuza alacagın yerler var ... Bunlar İcin Gerekli Ne Lazım Diyorsan Tek kelimeyle CESARET...

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS