Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya.org

 1. Sitemiz üzerinde Japonca ile ilgili olarak,

  1) Seviyelere göre dilbilgisi
  2) Aynı seviye ve dilgibilgisi kurallarına göre okuma parçaları
  3) Okuma parçalarının site üzerinden direk olarak dinlenebilecek veya bilgisayara kayıt edilebilecek mp3 formatındaki ses kayıtları
  4) Okuma parçaları ve dilbilgisinde geçen kelime ve kanjilerin listeleri
  5) Bu listelerin Wakan ve bir başka bilgisayar programına entegre edilmesi (kelime ve kanjilerin hızlı öğrenilmesi amacıyla)
  6) Wakan içerisinde bulunan Türkçe Kanji Sözlüğüne ek olarak jptr.org'da bulunan online Japonca Türkçe sözlüğün Wakan'a eklenmesi (bu ekleme, Wakan'ın arabiriminin Türkçe'ye çevirisi bittiğinde yapılacak)

  Esas yapısına dayanan bir Japonca bölüm oluşturulacaktır. Bu projenin başlangıcı muhtemelen eylül ayıdır, ama ücretsiz olacağı ve gönüllülerle yürüyeceği için gecikmeler olabilir.

  Hatırlatma:
  1) Forumda Msn Türkçe'si kullanmayınız.
  2) Yeni bir soru soracak ya da paylaşımda bulunacaksanız yeni bir konu açınız.

  13 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 2. tokyo18

  tokyo18
  Üye

  efendim,umarım bunalar en kısa zamanda olur. çünkü gerçekten ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.yalnız wakan sözlüğü ile çok büyük bir sorunum var. ingilizce degil hic bilmedigim garip bir alfabe. bir çok kez tekrar tekrar indirdim ama değişmiyor. ne yapmalıyım efendim ? teşekkür ederim.

  12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 3. User has not uploaded an avatar

  liderboard
  Üye

  sözde japonca ögrenmek için başvurduk ama hiçbir aktiviteyle karşilaşmadık yoksa bu bir düzmecemi bilmiyorum yaksa benmi hiç birseyden habersizim

  12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 4. sen herşeyden habersizsin.

  Kurs veren yerlerin bilgileri yazıldı , faydalı kitap isimleri yazıldı , faydalı siteler yazıldı. Bir zahmet birazda sen çabala ; sitelere bak , kitapları alıp incele.

  12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 5. User has not uploaded an avatar

  nipponsensei
  Üye

  en iyi kaynaklar hep İngilizce açıklamalı. Bazı Türkçe açıklamalı Japonca öğreten kitaplar var ama sadece grameri açıklıyor. bu gramerlerin örnek cümleler, diyaloglar, alıştırmalar, okuma anlamalarla desteklenmesi gerekiyor. bu da çok kalın kitap olur ve hazırlaması uzun zaman alır. kurslarda işlenen kitaplarda sadece japonca yazıyor.Hocalar da Türkçe kullanmadan bunları anlatıryor.Öğrenciler kelimeleri sölükten bularak gramer yapılarını yavaş yavaş anlıyorlar. alıştırmalarla pekişiyor.kurslarda amaç Türkçe kullanmadan sadece Japonca kullanarak bu dili öğretmek. Bu da zamanla öğrencinin Japonca düşünmesini sağlar. Türkçe konuşulan, Türkçe açıklanan bir derste öğrenci belki daha kolay anlar ama hazır verilen çabuk unutulur. hiç bir zaman tam olarak oturmaz. her zaman Türkçe düşünerek Japonca konuşur. bu da iyi olmaz. işlenen ders kitabını Türkçe açıklamalarla yazabilirim. Fakat bu çok emek demek. ve Türkiye gibi bir ülkede, kitaplar her zaman fotokopilerle çoğaltılıyor. İş böyle olunca kimse benim gibi bir Japoncayı öğrenebilecek bir kitap yazmıyor. mehmet seyhan Tömer Japonca okutmanı.

  12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 6. Aslında japonca'yı japonca kaynaklardan da öğrenebilirsiniz.
  Ben japoncayı japonca kaynaktan öğrenmiş ve öğretilirken hiç ingilizce karıştırılmamış biri olarak ingilizce kaynaklar kullanılmaması taraftarıyım. Ancak sıfırdan başlayanlar için belli bir ivme kazanana kadar japonca kaynaklar kullanırken yardım şart.

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS