Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. arkadaşlar acilen yardıma ihtiyacım var..japonlarda geleneksel evlilik teklifi nasıl yapılır..?yani eski usüle göre..bilgisi olan arkadaşların paylaşımına lütfen..

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

cok eskiye gitmek istersen kızın babasından istemen lazım , '' kızınızla evlenmeme izin verirmisiniz kudasai '' diye , onun için sen eskiyi yeniyi karıştırma direkt kendine de :)). benimle evlenirmisin kudasai de :)

3. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

weheauhahhahaahahahhaha evlen ulen benimle :D

4. bu kıza nasıl denır ve babasına nasıl sorulur japonca ve egılme kuralları yada nebilim bi kaç yapılması gerekenler nelerdir bi şiy falan almalı yada ne yapmalı.. yardımınıza lutfen.. 7 kasımda orda olcam.. ve buna hazırlanmalıyım kız yanımda yokken.. aslına bakarsanız bız yüzükleri coktan gecırdık ama bunu ona geleneksel nasıl yapacagımı bılmıyorum..

5. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Turkiyedeki evlilik ile pek farki yok Annesinin Babasinin yanina hediye alarak ayni agizdan ( evlenecegin kisi ile siz ) evlenmeye karar verdik, Musade etmenizi rica ediyoruz vs.. ( daha sonra cevap beklerken Onegai shimasu diyerek ayni anda egilip selam vermeniz gerekecek..)

Not = Eger evleneceginiz kisinin haberi yoksa isin biraz zor olabilir..Onceden onu ikna etmeni tavsiye ederim. Bir de o "ok" dedikten sonra ailesinden onay alman gerekecek..Bir cok japon ailesi, yabanci ile evlilige sicak bakmiyor..KOlay gelsin

6. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

erciyesjp abi bence kare wa zenzen nanimonai wakaranai :D:D eheha furuino yarikoto kiteru ehehe tabun obaki :dldl

7. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

dogrudur emrex..
    ayrica haftaya kobeye gezmeye gelecegim..))

8. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

abi kobe bana 2 3 saat uzak ben --inari-- dedikleri tapinak war ordayim toyohashi diye bi yer belki duymussundur.. kobe ye hic gitmedim

9. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

toyohashiyi biliyorum.
    aichi-ken toyohashi-shi..cok brezilyali var oralarda..is alanida cok..

10. peki kıza ne söyliyeceğimi söylermisiniz..? japonca..

11. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

kizin haberi yoksa pat diye soylenmez ki ama arkadas.. kiz ile nasil iliskiniz var bilmiyorum.. illaki japonca soylemenede gerek yokki ingilizcede soylebilirsin..feel to feel and face to face bence en iyisi.. yani goz goze his, hise herseyi konus...

Soylemek istediklerini kisaca belirtirsen ister japonca istersen ingilizceye cevireyim

buraya mail at lutfen...basarilar

12. sayın ercıyes kardesım ben japonyada gecen kıs 3 ay kaldım kız arkadsım da 3 er ay olmak uzere 4 kez bende kaldı yanı tr de.. 2 yıllık ılıskımız var.. bız kafada ewlılıgı zaten yaptık.. 4 gun sonra oraya tekrar gelıyorum.. yuzuklerı de taktıkmıstık zaten.. yanı zaten gönlü var.. sadece bı de bunu geleneksel yapmak ıstedım yanı kendı dılınde ve kendı görenegınde.. aılesının ewınde 4 gun kaldık.. onlar zaten sıcak bakıyolar..

13. tokyo18

tokyo18
    Üye

ya nasıl teklif edilir bilmem ama benim bir japon a cevabım : HAİ, UN, YEY, YUP :d artık hangisi olursa :D:Dhuhhehe

14. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

EHUEHUEHUEHUE!
    Tokyo18'e
    Komik kız ya! =D
    Burda da yapmış yapacağını.
    Adam ciddi bi soru sormuş,niye sulandırdın sen gene!?=D

İlk önce kız arkadaşına sormak zorundasın.
    Şöle söyle kız arkadaşına romantik olsun birazda,

--Zutto issho ni iyou.Eien ni aishiteru.Kekkon shite kudasai.
    (Sonsuza dek benim ol,seni sonsuza dek sevicem,lütfen evlen benimle)

Hatta şunu da ekle o teklife (bu sana bir Japondan tavsiye):
    --Ore no tame ni issho meshi wo tsukutte kure.
    (Bunun anlamı "Make me dinner for the rest of my life demek." Ben çok güldüm bu lafa ama işe yarıyor demek ki onlarda,tavsiye edildi bilmiyorum artık... ;D )
    Kız Hai! derse (bence bu laflara bi kaç defa Hai diyecek!)

Sonra hediyelerini al ve arkadaşının ailesine git de ki:

--Musumesan wo totemo aishitemasu. Kekkon sasete kudasai.
    (Kızınızı çok seviyorum onunla evlenmeme izniniz var mı?) de.

Japon babaları bu durumda çok önemlidir.Giderken anne babasına küçük bir hediye almayı unutma!Kızı sana verirlerse hafifçe kafanı ey ve "domo arigato gozaimasu" yani çok teşekkür ederim de,tamam mı?Çok eğilme ama =)

Nişanlı mı da ben mi istesem annesinden acaba?=P Ben bu işi biliyorum yav!?
    Ehueehue!=D =D

Kolay Gelsiinnn!!!!
    Dönüşte bize de anlat nasıl olduğunu!!!

15. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Bu arada bir şey duydum ben.Kadınlarında bi Japon erkeğine evlenme teklif etmesi gerekiyomuş bu iş tek taraflı olmuyormuş diye.. =S
    Çok şaşırdım,Ne kadar doğru bu?

Mogo-san,
    Ne diyosun var mı böyle bir şey!?

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS