Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya Diğer / Çeşitli Yardım Konuları

1. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

YArin yani 4 Kasim Pazar gunu Tokyo da teroru protesto eylemi varmis nagoyadan otobus kaldircaklarmis.bende kesin bisey bilmiyorum bu konu hakkinda kesin bisey bilen varsa acele yazsin

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

ertantokyo
    Üye

slm emre bende messangerden bakdım, yokdun dun gece boyunca , ben dün tokyoda olmama rağmen böyle bir şey duymadım ama şimdi aldığım habere göre gecen hafta PKK proğandası yapan NHK tvsi önünde bugun eylem yapılmış, eyleme katılamayanlara telefon nosu verilerek , Tv kanalını arayarak tepkilerimizi koyalım .
    NHK Tv teli : 03-3481 4694

3. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

evet arkadaslar Nhk onune 150 kisiye yakin kisi gelmis. biz gitdik ama yetisemedik.. Arkadaslar tepkilerini gostermisler. Katilan herkese tesekkur ediyorum..

NHk'in mail form adresi
    http://www.nhk.or.jp/css/goiken/
    japonca bilmeyenler icin
    ==>> メールフォーム???らヘ 
    yesil alanda ustdeki yazili yere click yapin
    karsiniza yeni bir sayfa cikacaktir.

4. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

bana cumartesi gunu tel geldi nagoyadan ama arada bi kopukluk oldu gidemedik Nagoyadakilere helal olsun ben yakinda herseyini deteylica ogrenirim cok guzel organizasyonlar yapiyolar mesela her yil Turk sehitligine Tur duzenliyolar Tokyo dakileri bilmiyorum nasil organize oluyolar yada niye olamiyolar..valla tepkimizi koymazsak terorisleri masum isyanci olarak gostermeye devam edecekler..Bide ben bu konuyu actiktan sonra bu basligi gordugu halde en ufak bi yazi bile yazmayip sacma sapan seylere yok japonlari seviyorum evlenme teklif edecem yok is ariyorum en azindan bi noluyo diye merak eder bi sey yazar dusmusler bi japonyaya gelme sevdasina yok nasi gelecem yok is varmi tobe tobeeeeeeee

5. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

haklisin. emrecigim.. bizde haberi nagoyada olan arkadasi arayarak aldik ama malesef yetisemedik. Oraya giden arkadasla telefon ile gorustuk.. Cok iyi oldu dedi..

Tokyo'da bir sekilde kopukluk doruk derecede..
    Ozellikle bu konuyu ayrica konusmak gerekir.

Hele Turk Konsoloslugu ayakta uyuyor. Hic bir yazili yada sozlu tepki vermis durumda degil.Yaziklar olsun onlarin aldiklari paraya!..
    Onlar ancak roppongi hills'deki barlarda gobegini kasiyarak kizi yasindaki kizlarla laka luka yaparlar...

6. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Süpersiniz arkadaşlar,katılan herkesi yürekten tebrik ediyorum.Vatana sahip çıkmanın bir koluda böyle oluyor işte.
    Benim bir diğer başlıkta anlatmaya çalıştığım da aslında tam olarak buydu.
    =)

7. Buyukelciligin uyudugu konusunda erciyesjp arkadasima katilmiyorum.
    Buyukelcilik websitesinde NHK ye gonderilen mektubun metni var. Programin yanliligi, Buyukelciligin verdigi cekim izninin koyuye kullanildigi, ve tekrarinin yayindan kaldirilmasi gerektigi gayet net.
    Isteyenler bakabilir (Turkce)

http://www.turkey.jp/tr/duyurular.htm

8. oradaki türklermi düzenlemiş

9. User has not uploaded an avatar

omer
    Üye

gidenlerin ayaklarina saglik,

emre arkadasima katilmakla beraber cihangir arkadasa katilmiyorum,neticede elciligin nagoya daki kardeslerimizden daha fazlasini yapabilmesi lazim!
    benim gidebilme sansim yoktu ama hem telefonla hemde maille
    tepkimi gostermeye calistim,japonca yazabilen arkadaslarin vakti musait oldugunda manidar bir mesaj assalar foruma ve ayni mesaji nhk nin adresine gondersek,hatta Turkiye deki tanidiklarimizada durumu anlatarak ayni maili onlarada yollattirsak bir faydasi olur mu?

saygilar

aklima takilan elcilik websayfasindaki tepki yazisi Turkce,cumhuriyet bayrami tebrigi ingilizce!!normalmidir anliyamadim...

10. User has not uploaded an avatar

esrarengiz
    Üye

yaw anlayamadim ucunude az cok taniyorum..
    pkkli olan sena adinda bir donerci imis.tanimiyorum ama?

11. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Uc kardesi bende taniyorum. Kesinlikle iliskileri soz konusu degil!..

12. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

Ben hicbirini tanimiyorum ama neyse geregi yapariz

13. User has not uploaded an avatar

omer
    Üye

"izleniyor" derken kim izliyor,bunlara burdada 3-5 capulcu muhabbeti yapilmiyor insallah,serefsizler

14. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

devletin istihbarati sadece turkiyede degil japonyadada aktif haldedir.vatan millet bekcileri japonyada cok iciniz rahat olsun.

15. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

benim gozumle gordugum bi olay var gercekten elcilik istihbarat yapiyo ama elcilikte calisanlarin alayi uyuyo oda ayri bi mevzu adam bana telefonda tosunum diyo olaya bak

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS