Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. User has not uploaded an avatar

asbozkurt
    Üye

merhaba ben japonyadayim!
    akrabalarimdan bir kisi japonyada is yeri kurmak istiyor!! nasil yapa biliriz kendisi hic gelmedi japonyaya!! is yeri kura biliyormu kursa oturuma muracat edebiliyormu!! yani kisacasi ne yapmasi lazim!

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

NicomediaCity
    Üye

Sn."dallamadalailar" benim japonyada iş kurma fikrim var ve kesinlikle tüm planlarımı bunun üzerine kurmaktayım tabi japonya olmazsa türkiyedede iş kurma alternatiflerim bulunuyor...ama ben ısrarla japonyada türk lokantası kurmak istiyorum...(Et Döner,Tavuk Döner,ve aklına gelebilecek diğer ülkemizin kebap çeşitleri adana kebaptan tutda urfasına kadar bir çok kebap çeşidinin yanısıra Lahmacunda menülerim arasında var...tabi tatlı çeşitleri de favorilerimiz arasında...bu konu hakkında yine bu sitede Japonyada İş kurmak adı altında bir topik açtım sağolsun bir arkadaşımız cevap yazdı sizde detaylı açıklama yapmışsınız...

bunun dışında sizinle msn den görüşebilirmiyim bana 20 dk ayırırsanız sevinirim...

Saygılar.

3. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

dallamadalailama;
    verdigin bilgiler icin tesekkur ediyorum.
    benimde bi isyeri acma durumum var.
    yardimci olabilirmisin?
    simdiden tesekkurler.

4. User has not uploaded an avatar

birtuna
    Üye

japonyada iş kurmayı düşünen arkadaşların bu konuyu iyi düşünmelerini, araştırmalar yapmalarını, en az iki kişi çalıştıracak, işyeri kiralayacak ikamet ettiği yer ile işyeri adresi ayrı olacak yani işyerinde kalamazsınız bunların tanınmak için reklam yapacak danışmanlık ve işyeri kurma masrafları olacak japonya da asgari ücret ve vergiler ne kadardır bilemiyorum ama bir kişinin 1500 dolar iki kişinin 3000 dolar kadar aylıklarının tutacağı işyeri kirasınında en az ayda 2500 dolar kendi masrafınında ayda en az 1500 dolar toplamda 7000 dolar sadece aylık giderinin olabileceğini 50000 doların daha işyeri faaliyete geçmeden bitebileceğini iş kurmak isteyenlerin bana göre en az hüsrana uğramaması için 90000-100000 dolar kendilerine piyasada tutunabilmek için 1 yıl para kazanmazsa bile ayakta kalabilecek kadar dayanabilmesi gerekir. tabi birazda şans tabi.yoksa bu macera büyük bir hüsranla sonuçlanabilir.paranızı boş yere saçmış olursunuz.

5. User has not uploaded an avatar

birtuna
    Üye

Japonya Türk Konsolosluğundan ilgili linklerden işyeri kurma ve biçimleri konusunda detaylı bilgi edinilibilir. Japonya da türklerin kurduğu işyerleri 50 tane ya var ya yok işyeri kuracak arkadaşların düşük sermayelerle işyeri kurmaya çalışıp hüsrana uğramamaları için çok iyi hesap kitap yapmalarını tavsiye ederim.

6. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

dallamadalailama
    davet daha gelmedi.bekliyorum.aksam evde olurum.

7. User has not uploaded an avatar

birtuna
    Üye

japonya da japon vatandaşları ve japonlarla evlenmiş oturum izni olanların ticari işlerde uğraşması ile buradan iş kurmak için gidenlerin bürokrasisi daha farklı.iş kurmak için gidenlerin uymak zorunda olduğu prosüdürler farklı ve masraflı oldugunhdan böyle gitmek isteyenlerin mali yapılarının güçlü olması gerekir.japonya tatlı bir pazar. çoğu yemeklerini dışarıda yiyor. işini rayına oturttuğun zaman güzel paralar kazanılabilir.
    bence önce gezi amaçlı gidip yerinde araştırmalar yapmak hesaplayıp kitaplamak daha sonra işe girişmek daha doğru gibi geliyor. her şey buradan göründüğü gibi zor da olmayabilir kolay da olmayabilir bunu gitmeden bilemeyiz. saygılar.

8. User has not uploaded an avatar

birtuna
    Üye

bir de şu var. buradan internet aracılığıyla burada işler çok kolay şöyle yardım ederiz böyle yardım ederiz gibi vaatlere pek itibar edilmemesini tavsiye ederim. kendiniz gidin görün bu işleri yapanlarla tanışın. fikir edinin. sonradan pişman olacağınız maceralara atılmayın derim.

9. User has not uploaded an avatar

birtuna
    Üye

bir de şu var. buradan internet aracılığıyla burada işler çok kolay şöyle yardım ederiz böyle yardım ederiz gibi vaatlere pek itibar edilmemesini tavsiye ederim. kendiniz gidin görün bu işleri yapanlarla tanışın. fikir edinin. sonradan pişman olacağınız maceralara atılmayın derim.

10. User has not uploaded an avatar

birtuna
    Üye

11. User has not uploaded an avatar

NicomediaCity
    Üye

değerli birtuna,

verdiğin güzel ve anlaşılır bilgilerin için sonsuz teşekkürler, önerilerini dikkate alacağım.

saygılar.

12. User has not uploaded an avatar

asbozkurt
    Üye

dallamadalailama sizinle irtibata gecmek istoiyorum!! yada bu konulari deriniyle kimle goruse bilirim acaba
    kimle konusa bilirim yardim ede bilirmisiniz!!
    bu benim msn adresim!!

13. User has not uploaded an avatar

kurtuluscapraz
    Üye

selam ben singapore da calisiyorum eger kismetse aralik ta japonyaya gelmek istiyorum ve orda tanidigim bir arkadasim yok. acaba ben oraya geldigimde zorluk cekermiyim. ve baska bir konuda acaba eger calismak istersem is bulabilirmiyim. ben asciyim turk mutfagindan doner, kebap ve firindan iyi analarim arti tatli cesitleri mevcuttur bende iki senedir singapore da calisiyorum arti turkiyedede 10 yillik deneyimim var hep buyuk restorantlardda calistim yani ascilik konusunda deneyimim yuksek.acaba bana bu konu hakkinda yardimci olabilirmisin. Dallamadalaima eger yardimci olursan bu konu hakkinda sevinirim.

14. User has not uploaded an avatar

watanabe masayoshi
    Üye

Slm
    Japonyada 9.5 yıl yaşadım. Geçen sene Tekrar japonyaya gittim, 2009 yılı. İş yapmayı düşünüyordum. Bu konuda biraz bilgim var. Ekonomi biraz kötü olduğu için düşüncelerimi erteledim. Bana göre zamanlamam kötü idi. Kriz vardı. Sizlere iş yeri açma konusunda yardımcı olabilirim. Hatta birlikte birşeyler yapma imkanımız olurmu bakmak lazım.
    Japonca konuşma konusunda hemen hemen sıkıntım yok. Yabancılar avukatı ile görüşme yaptım, İşyeri açma konusunda.
    Bazı arkadaşlar yanlış bilgi veriyorlar.Lütfen konuyu bilmiyorsanız bilmiyorum deyiniz,Kimse sizi yargılamaz ancak yanlış bilgi vermeyiniz.
    Türkiyeden Turist olarak gidip japonyada işyeri , lokanta veya diğer değişik iş yeri açabilirsiniz.
    Ancak Turist vizeniz üç ay olduğu için , ve bu sürede vize statünüz değişmesi hemen hemen mümkün olmadığı için , Japonyadan çıkıp koreye veya türkiyeye dönüp tekrar japonyaya işveren vizesi ile gelmeniz gerekiyor. Tabiiki bu işlemler bulunduğunuz bölgenin yabancılar şubesinden yapılıyor.
    1 japon yen ilede şirket kurabilirsiniz, Ancak paranızın olduğunu ispat etmeniz ve vize alımında faydası olduğu için minimum 50.000 US dolar paranızı japon bankasında göstermeniz gerekiyor.
    Şirket kurmak yaklaşık olarak 8.000 dolar civarında masraf gerekiyor. Kısaca 10.000 dolar şirket kurulum masrafı demeniz en mantıklısı.
    Türk lokantası haricinde, Türkiyeye ait olmayan iş haricinde , Mesala inşaat firması , Araba ithalatı ,ihracatı ...gibi işlerde en az iki japon veya oturumlu iki Türkü çalıştırmak zorundasınız.
    Kısaca bilgi verdim. Geniş olarak görüşmek ,tanışmak isteyen arkadaşlar için
    e-mail ve msn adresim : [email protected] veya [email protected]

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  15. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Sen turist visesi ile gir ve 10000 dolara lokanta acta bizde yemek yemeye gideriz.
    Arti koreye veya tr ye gidipte tekrar japonyaya girme garantisini size kim veriyor?
    Danismaniniz medyum mu?

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS