Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

evox700
    Üye

Bu arada ist de anadolu yakasındayım yukarda yazmyı unuttum dil için yardım ederseniz özelliklee....

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. evox700 daha önce japonya'ya gitmek ve orada yaşamak için gerekenler ve istanbul'da ki japonca kursları ile alakalı mesajlar yazılmıştı. Forumu incelersen aradığın cevapları hemen bulursun.

3. User has not uploaded an avatar

young_hakan_18
    Üye

ewet banada aynı şey oldu.ben üniversiteyi Japonyada okumaya gittim.ama sadece ingilizce biliyordum.ama ingilizceleri fazla iyi değil Japonların biraz Japoncaya kacıyo dilleri ne kadar da bilseler sonuçta.gitim bende işte tokyoya gittim..cok güzel bir şehir.resmen ışık şehri veya elektonik şehir diyebiliriz.üniversitede türkiyeden gelenler fln buldum.onlarla arkadaslık yaptım genelde. her ayda 1 kere türkiyeye geliyodum.ama ucaktan da korkuyorum. O yuzden fazla sevmiyorum.insanın canıda sıkılıyo.Japonca biliyorsanız gidin.ben 4 yıllık üniv. okudum ama sonra türkiyeye geldim.artık dünya dili İngilizce,çince,japonca yani Japoncada öğrendim biraz kendimi ifade edecek kadar.sonra türkiyede bi japonca kursuna gittim ve artık rahatlıkla konusabiliyorum.ama ben su yönden sıkıntı cekmedim.türkiyedeki bir eğitim firmasıyla anlastım .danısmanlar oluyorya onlarla kalıcak yerimi yemek fln üniv. yakın bir yerde yerleri oluyo genelde.benim gittim devlet üniversitesiydi.özel üniv. gitmeyin çünkü dersane gibi gelio bana. ben 2004 gitim 2008 de geldim . çok güzel bi şeydi benmi çin japonyanın büsbüyük korkutucu ürkütücü metroları,cekik gözlü güzel kızları,:) osaka ya gittim arkadaslarla orasıda güzel ama fabrika çok var.shinkansenle gittim. cok hızlı gidiyo ucak gibi :D sonra değişik oteller var kapsül oteleer sadece yatak fln onlar ucuz ama.gökdelenler var çok yüksek binaları var.Bazı yerleer ıssız olabiliyo o yuzden belli saatler dısında cıkmayın. Gece hayatı fazla yok.bilgilerim bu kadar.İstanbul kadar güzel olamaz ama boğazı ,tarihi fln . japonyada fazla tarihhi eser yok o kötü.Şimdiki gezmek için gitmek istediğim ülke izlanda(iceland) orasıda süper bi ülke . Aranızda giden fln var mı arkadası yakını fln? türkiyedede izlanda fazla bilinmiyor.aralarındaki ilişki yok denecek kadar az. izlandalılar türkleri fazla tanımıyo türkler izlandalıları.türkiyede izlanda konsolosluğu yok.. direkt uçak yok.ancak almanya -izlanda yada isveç-izlanda yapmak gerekiyor.tur şirketler yok izlandaya tur düzenleme şirketi fln da yok napıcam bilmiyorum ama izlandaya cok gitmek istiyorum İzlanda hakkında bilgisi var sa paylaşabilir mi=?

4. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

mrb

gemici bir arkadasim izlandaya bir kac kez gitdi, hayatin cok pahali ve sokaklarda insanin fazla olmadigini, soylemisdi..cok enterasan bir yer imis..halkin cogu balik isleri ile mesgul imis..

5. User has not uploaded an avatar

young_hakan_18
    Üye

hmm şey çok güzel bir yer ama doğa fln iç içe bide buzul ülkesi oldugu için insanlar az.ewet pahalı bi ülke japonya kadar olmasada:) gayserler fln mesela 100 C derece su cıkıyo ama üstünde karlar var.erimiyor yani o yüzden izlandaya ateşler buzulun dansı diolar.inş giderim yaaa:Dmesela irlandada cok güzel bir yer?

6. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

ozeline arkadasin mailini atiyorum
    asagi yukari gitmedigi ulke azdir

7. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Note: Mail adresi forum kuralları gereğince moderatör tarafından silinmiştir.

arkadasin adi serhat eftekin

japonyadan hasan dan aldim dersiniz.

izlanda, irlanda vs bir cok yere gidip gezmis bir arkadas

8. User has not uploaded an avatar

young_hakan_18
    Üye

sen japonyadamısın?

9. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

evet tokyoda yasiyorum

10. User has not uploaded an avatar

young_hakan_18
    Üye

ben üniv. okudum. japonyada

11. SERHAT

SERHAT
    Üye

hasanim napiyorsun:))her hangi bir avrupa birligi ulkesinden alicaginiz shengen vizesi yeterli ben 2008 mart ayinda 10 gunlugune gitmistim hotel bjorkte kalmistim reykjavikte,guzel turlar var eger ben stress atmak istiyorum diyorsanız gidin sıcak akuneyrideki su kaynaklari muaazzam vede icine girip cikasi gelmiyor demir gibi oluyor insan,eger degisiklik ariyorsaniz gidin derim ama yoksa fazla bi beklentiniz olmasın evler yapılar heryer prefabrik:))dısarda insan yokki konusasin sohbet edesin:)).ben isvec uzerinden icelandair ile aktarmalı gitmiştim.oraya gitmeden önce otel reservasyonunu yaptırıp veya çok sağlam yerinizi ayarlamanızı tavsiye ederim,izlanda polonyalı istiyor çoğu balık fabrikası ve hotellerde çalışıyor,dili icelandictir ingilizceden farklıdır ama ingilizcelerine çok hakimler hepsi ingilizce konuşabiliyorlar tabi konuşurlarsa!!!!.TC VEYA AB her ne ülke vatandaşı olduğun önemli değil ülkenin seçtiği insanlar 100%90 genellikle polonyalıdır (ucuz işçi)ordan sıkıntı yaşar gidecek olan iş konusunda problem yaşar.Ama giden varsa gitsin burayada yazsın bence genede bir denesi kim bilir belki benim göremediğim şeyleri giden görür.

12. User has not uploaded an avatar

ruslanmsgsu
    Üye

Merhaba, Japonyada mimarlık üzerinde Master yapmak istiyorum, neler yapmam gerekiyor? Bana biri yardımcı olabilse çok sevinirim, teşekkürler arkadaşlar!!

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  13. User has not uploaded an avatar

shirosaki
    Üye

Merhabalar,

2011 yılı itibari ile japonyaya giriş yapmış olan kimse var mı acaba aranızda ?

Bir başka konudada(uçak biletleri ile alakalı idi) belirttiğim gibi yaz mevsiminde kısa bir japonya turu yapacağız. bilet vesaireyi ayarladık(karar verdik henüz satın almadık bu gün yarın alacağız). Vizesiz gidebilmek içinde pasaportlarıda biyometrik olanalar ile değiştiriyoruz.

Direk narita'ya inip tokyo da bir otele kapağı atıp eyalet olarak kanto nun dışına çıkmayacağız gibi. bizim derdimiz pek öyle tarih falan değil aslında. akihabara shibuya shinjuku vs taraflarında zaman geçireceğiz.

Kendim derdimi izah edebilecek ölçüde japonca konuşabiliyorum, 2 arkadaş gideceğiz 2mizde ingilizce konuşuyor oslakda ingilizce bize orda ne kadar yeter bilmiyorum.

Otel rezervasyonunu sanıyorum gitmeden halletmek gerekiyor ? naritada polis nerde kalacağımızı soruyor sanıyorum.

Otel tavsiye edebilecek olanınız varmıdır, dikkat etmemiz gereken önemli bir şey varmıdır vs.

belirttiğim hususlarda tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.

İlginiz için teşekkür ederim.

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS