Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Haber ve Etkinlikler

1. User has not uploaded an avatar

omer
    Üye

gecen hafta mc donalds larin tarihi gecmis urunleri (son

kullanma tarihi yazan etiketleri yenilemek suretiyle)

sattiklari ortaya cikti,

zaten normal sartlarda bile sattiklari seyler son derece

sagliksiz oldugu icin -ahanda simdi hapi yuttular, dedim.

cunku bu gune kadarki orneklerde gordugum kadariyla

babasinin oglu olsa bu tur durumlari japonya affetmiyor.

(en yakin ornek fujiya,pekochan i bile harcadilar:))

gelgor ki bu haber ciktiktan sonraki gunlerde ne olduysa!

mc donald s in haberine rastlayamadim,

tam tersi bangir bangir mc donald s reklamlari donmeye

basladi ekranlarda!

anliycaginiz hevesim kursagimda kaldi:)

guc demek ki boyle birsey dedim,

gelde amerika denen bu seytani sev,

bu ornegi bir baskasi yapsa inanin en az 10 gun haberlerde

baska mevzu konusulmaz,saka gibi

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Ömer:
    O zaman bizde ki gibi bir mail gönderme olayı başlatıcaksın ("Medyadan büyük mail zincirimiz var!" kıvamında.Hani burda bazı gizli mailler dönüyor ya,dikkat,önemli,şunu bilmem kaç kişiye yollayın...gibi olanlardan) "Mc Donalds amcanın ürünlerini yemeyin,ahanda bu da gazete haberidir" diye .O zaman o mail zincirine katılan ve bundan haberdar olan Japonlar ne yapardı çok merak ediyorum.Halkın tepkisi,gizli dönen mailler ve Japonyada ki Mc Donalds faciası.
    Uuuuu...Süper!=D

Deneysel psikoloji dersinde gibi hissettim kendimi.İyi ki Japonya da yaşamıyorum ben.Doğrucu davut ve Amerikadan haz etmeyen kişilik...Kesin rahat duramazdım ben,atarlardı sonra da beni ülkeden. =D

(Yarın ki sınavı için sabahlayan greentea den enstantaneler...)

3. User has not uploaded an avatar

omer
    Üye

sinavinda basarilar,

4. AiSeRu

AiSeRu
    Üye

ben osaka'da Mc Donald's da calisiyorum 1,5 sene oldu calisali..suan eskisine oranla cok siki bir denetleme var..her aldigimiz sutun,kahvenin,salatanin ve soslarinin tarihini okuyarak ve kasiyerdekine tarihi soyleme sartiyla vermekle mecburuz..mc kolay kolay bitirilecek bir guc degil cidden isini herzaman eskisine oranla dahada bir titizlikle surduren bir kurum..her hatanin bedelini biz calisan iscilerine daha siki yonetimle cikarmakla gucune guc katiyor:(

5. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

( @Omer
    Ben bu "sınavında başarılar" yazını daha yeni farkediyorum,kusura bakma.Aradan çok zaman geçmiş ama sagol!
    Şuan ki sınavlarıma saydım ben bu başarılar dilegini.
    Sevgiler..)

6. User has not uploaded an avatar

turkey2007
    Üye

bundan sonraki tüm sınavlarında başarılar dileriz kardeş.....

7. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

=D
    Teşekkür ederim!

8. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Yahudide bu para gucu oldugu muddetce Mc'e birsey olmaz!.Adamlar oyle bir sistemi hayata gecirmislerki pes dogrusu. Hem para ver mali al hemde kendin al kendin temizle vs.. Hem parani aliyor, hemde alelacik calistiriyorlar.
    Gunler teker teker hizla bitsede para gucu hergun katlayarak donmeye devam ediyor.
    ::))
    Tokyo'da Mc'de calisan arkadasimizda bize gunu gecmis sandivic ekmegi getirmeye devam ediyor. ))

9. leyla

leyla
    Üye

Ben Mc'de çalıştım. Şunu söyleyebilirim ki mcdonalds da olan prosedür başka hiç bir yerde yoktur (belki diğer yahudi kuruluşları ve büyük kuruluşlar hariç) Ama işte ne yazık ki o prosedürleri uygulayan da yoktur :) mc'de herşey için prosedür vardır artık bulaşığı nasıl yıkayacağından, yerleri nasıl sileceğinden, patatesleri nasıl tuzlayayacağından, nasıl karıştıracağından tut devem ediyor.... Bu kurallara çoğu zaman müdürler bile uymuyor. ki türkiyede bu böyle, hiç zannetmiyorum ki başka bir yerde de böyle olmasın. Çünkü mcdonalds çalışanlarının çoğu gençtir kimi lise öğrencisi kimi üniversite vs. bana kalırsa mcdonalds hiç temiz bir kuruluş değil. İstediğin kadar temizle o kalabalık varya o kalabalık senin canınla beraber yaptuğın bütün temizliğide beraberinde alıyor. Geriye kuru bir can ve yorgun bir beden bırakıyor. Ama tabii mcdonalds'ı kim sevmez!

Size tavsiyem mcdonalds'da sipariş vereceğiniz zaman (eğer bayat bir hamburger yemek istemiyorsanız) özel yani hamburgerin içine fazladan birşeyler isteğin. ( gerçi onu bile eski hamburgerin içine ilave edip veriyorlar ya ) Artık arkadakinin insafına kalmış yada eğer arkadaki çalışan acemiyse içine bol bol koyacak değilse ( ki ben çok insaflı biriydim mc'i batırmak için elimden geleni yapıyodum:) (eğer bigmac alıcaksan) içine üç tane barul azıcıkta sos sıkıp yolluycak. Bu arada bigmac yemeği çok özledim yaaa.. :) ahh ahhh.

10. ALPERTUNGA

ALPERTUNGA
    Üye

@leyla,
    taze hamburgerle ilgili aklıma bir fikir geldi.
    ekstra birşey istersek eskisinin içine koyup verebilirler dediğin gibi ama standartında var olan birşeyi istemezsek sanırım taze hazırlamak zorunda kalırlar.
    Örneğin soğansız olsun dersek eskisinin içinden ayıklamaları imkansız dimi yaa ;)(parlak Türk zekası)
    Ama ne yazıkki ben mc donalds'ta yemiyorum.
    taze hamburger isteyen arkadaşlara bir öneri sadece ;)

11. leyla

leyla
    Üye

Evet alpertunga çok haklısın!
    Soğanı ayıklayamazlar çünkü önce ketçap ve hardal onlardan sonra soğan koyulur ve sonra turşu (ki soğanlar çok küçüktür istese bile yapamaz:) bir tek soğan değil yukarıda saydığım şeyler mcdonlads'ın hamburgerinde olanlardır isterseniz bunlardan istediğinizi çıkartarak da taze hamburger yiyebilirsiniz! Bunu diğer ürünlerde de kullanabilirsiniz. Ama her ürünün içeriğide aynı değil. İçeriğine göre ürün çıkartıp ekliyebilirsiniz.

12. ALPERTUNGA

ALPERTUNGA
    Üye

@leyla sen nerdensin?

13. leyla

leyla
    Üye

İstanbul alpertunga. Ama bir süreliğine ığdırdayım. Burda mcdonalds yok Onun için bigmac yemeği özledim diyorum ya :) Ve istanbul, istanbulu da çook özledim!

14. ALPERTUNGA

ALPERTUNGA
    Üye

@sen bigmac yemeyi bense kıvıra kıvıra bir lahmacun veya bol kimyonlu bir kokoreç veya kuzu tandır veya tereyağlı iskender veya Ayvalık Tostu(aslen Ayvalıklıyımda) veya bol antepfıstıklı künefe veya bol sarımsaklı işkembe vs.
    Ne bileyim hepsini özledim işte.Balık suda yaşarmış ama kıytmetini bilmezmiş.Aslında japonyanın tapusunu verseler Türkiyemdeki yarım ekmek tükürüklü köfteye değişilmez ama yaptık bir hata işte :)
    HALK İÇİNDE MUTEBER BİR NESNE YOK DEVLET GİBİ,OLMAYA DEVLET CİHANDA AYYILDIZLI TÜRKİYEM GİBİ :)

15. leyla

leyla
    Üye

Anladığım kadarıyla japonyadasın. Doğru söze ne hacet! Eğer bende japonyada olsaydım saydıklarının hepsini ve bol bol sebze meyve yemeği çook özlerdim! Ki bazen düşünüyorum acaba birgün oraya gidersem. Ben domatessiz bibersiz ne yaparım diye. :) (Kahvaltıda peynirle domates ve biber yemeği çok seviyorum da :)

Zor çook zor!!

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS