Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. muhtemelen Osaka'lıdır. Gece saat 2'de, ara sokaktaki kırmızı ışıkta, durduğu yerden sokakta ne bir araç ne de hareket eden bir insan olmadığını görmesine rağmen, gayet ciddiyetle yeşil ışığın yanmasını bekleyen birilerini Tokyo'da görebilirsiniz.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Bu,kırmızı ışıkta durmayan Osakalının Türk olma ihtimalini,kırmızı ışıkta duran Osakalının Türk olmama ihtimaline oranladığımızda çıkabilecek yüzdelik değeri çok merak ediyorum ben.
    =P =D

3. Türkiyeye giderken ben de durmıyorum.
    Ama Japonya'da döndükten sonra yaparsam eşim bana 'Burası Türkiye değil!Bekle!'diyor(*_*)

Osaka'da tren için de bekleme sırası yokmuş.
    Doğru mu arkadaşlar?

4. Osaka'da sira kavrami var ama o kadar kuvvetli degil. Osaka'daki Universal Studios'a gittigimde giriste bayagi sasirmistim. Sira diye birsey yoktu neredeyse. Hatta biletleri onceden alip normal siraya girdigimiz icin baskalarindan daha gec girebilmistik iceri. Tokyo'daki Disneyland'da cok duzgun isleyen bir sira vardi halbuki.

Kirmizi isikta, eger yol bossa diger Japonlarin aksine Osaka'da yayalar genelde durmaz, isigi iplemeden gecer.

Ayrica, Osaka tum dunyada yayalarin yolda ortalama olarak en hizli yurudugu sehir. Bilimsel bir arastirmasi bile yapilip Osakalilarin en hizli oldugu ilan edilmisti.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS