Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

Motobaiku!!!

(15 posts)

Etiketler:

, ,
  1. User has not uploaded an avatar

CaponBaligi
    Üye

Arkadaslar bi sorum var benim. Japonya'da normal ufak
    Turkiye'de bizim mobilet dedigimiz,japonlarin moto baiku dedikleri motorlar icin ehliyet gerekiyor mu? Gerekiyorsa
    almak kac paraya mal olur ve cok zaman alir mi bu tarz ufak
    motorlar icin ehliyet almak????
    Bilgi verebilecek arkadas var mi?? Kursa filan gitmek gerekiyor mu? Acilen bisikletten daha hizli
    bi araca ihtiyacim var. Yeni arbaytom biraz uzak ve birkac yokus gecmem gerekiyorda:((

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

cavemanjp
    Üye

50cc ye kadar olan mopetler icin gerekmiyo ama japon ehliyetin varsa ..japon ehliyetin var ve 50 cc ustunde motor kullanmayi dusunuyosan kursa gitmen lazim test yok sadece suruculuk kursu ve testi yapilir yaklasik 1 veya 2 ay surer ve 100000 yen kadar fiyati ..

3. akuyle calisan elektrik motorlu bisikletlerden alabilirsin. ehliyet gerekmiyor ve cok populerler. pedal cevirince akusu kendi kendini de sarj ediyor. yokus icin iyi.

4. User has not uploaded an avatar

CaponBaligi
    Üye

Arkadaslar saolun. Alpcim tavsiyen benimde aklima gelmisti.
    Arastirmaktayim.Saolasin.

5. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Selam arkadaslar,

Ben motorsiklet ehliyeti almayi dusunuyorum, cevirme degil 0 dan.Acaba bu konuda tecrubesi olan arkadaslar bilgi verebilirmi ? Kurs ve sinav sistemi hakkinda ve nelere dikkat etmem gerekir ?

simdiden tesekkurler.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  6. caveman

caveman
    Üye

kizildeniz kardesim 0dan demek istedigin nedir?japon araba surucu ehliyetin varmi ?yok mu?eger varsa motor ehliyeti ni motor yazili sinavina girmeden sadece ufak bir dikkat ve reflek olcen birazda kisilik testi gibi basit bi testte tutulur ondan sonra sadece motor surumu nu hedef aln dersler yeter eger biraz motor surduysen kisa bir surede bu suruculuk egitimini gecer ehliyetini alirsin eger hic japon surucu belgen yoksa sinava girmen (yazili sinav)bunada iyi bir japonca okuyup yazman gerekir ..motor ehliyetleri 125 cc ye kadarotomatik ve manuel fiyatlar farklidir (kurs ucretleri)125cc den 250cc ye kadar 400cc ye kadar .umarim yardimi olur. benim 400 cc ye kadar motor surebilir ehliyetim var 0 gata denilen her buyuklukteki motoru surebilen sinif kalkmis oyuzden 400 cc su an alinabilen en buyuk hacimli motor ehliyeti. daha fazla bilgi istersen sorunu daha acik bisekilde yaz belki yardim edebilirim tecrubelerim elverdigince .. kelime hatalari icin kusura bakmayin.. saygilar

7. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

tesekkurler caveman,

0 dan kastim hic bir ehliyetim yok, bildigim kadari ile otomobil ehliyetinde ingilizce yazili sinava girebiliyorsunuz. (bazi bolgelerde), motor icinde soz konusumu acaba ?

Tesekkurler tekrar.

8. User has not uploaded an avatar

japonydakiturk
    Üye

merhaba kizildeniz
    otomobil ehliyetindemi yok?

9. caveman

caveman
    Üye

benim oturdugum bolgede o dan ehliyet almak icin japon surucu kursuna kayid olman gerek .bildigim kadariyla verilen egitim yazili ,testler hocalarin sozlu anlatimlari hepsi japonca kursu tamamlayip ehliyeti almak icin japoncayi okumak yazmak ve o anlatilan lari anlamak gerekir eskiden tanidigim bir bayan almisti bu yolla ve cok zorlandi.benim gibi tr de araba surus ehliyeti olan japonyada ki yetkili kursta ingilizce ve diger bikac dil de test (10 sorudan olusan )uygulaniyo ama ..0 dan alinacak ehliyet kursunun ingilizce egitim veren kurs duymadim kusura bakma yardimci olamicam..saygilar

10. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Japonyadaki Turk,

Hic bir ehliyetim yok. Tesekkurler.

Caveman ,

aichi bolgesinde otomobil ehliyeti sinavina ingilizce girebiliyorsunuz,ama surucu kursu sizin dediginiz gibi tamami ile japonca anlatimli.35 man yen odediginiz icin ne yapip edip ehliyeti aliyorsunuz,benim tanidim bir filipinli bayan kursa gitti aldi, yazili sinavinada ingilizce girdi.benim merak ettigim acaba motor icinde ingilizce sinav secenegi varmidir.Tokyoda bir kurs var orada ingilizce egitim veriliyor yalniz 40 man civari bir ucreti varmis.

http://www.koyama.co.jp/english.htm

ilgilendiginiz icin her ikinizede tesekkur ederim.

11. Temhem

Temhem
    Üye

kızıldeniz mrb yaş olarak benden büyüksünüz öyle tahmin ediyorum.1988 dogumluyum.abiniyetim jp gitmek.şu an tavsiye edrmisiniz.iş imkanları nelerdir,çalışma şartları,ücretleri tabiki geçiş esnasındaki güven için neler söylersiniz bir büyüğüm olarak neler tavsiye edersiniz.teşk.ederim

12. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Temhem konu ile alakasiz bir yerde sormussun ama bana hitaben bir soru sordugun icin cevaplamak durumundayim.

Seni hayalkirikligina ugratmak istemem ama eger hic bir kimseyle organik bagin yoksa (Es-dost-tanidik)ya da olsa bile kendini legale edebilecek bir konumda (calisma vizeli)olamayacaksan, boyle bir maceraya atilma derim.siniri gecemezsen maddi zarara ugrarsin, gecersen hem maddi hem manevi hasar alirsin.Eskiden buraya calismaya gelen yabancilara deyim yerinde ise kirmizi hali sererlermis.Ben bile o donemin uzatmalarina yetistim.Burada bende cok cok daha uzun donem yasamis agabeylerim (yas 35) var,onlar ilk donemleri keske anlatsalar.simdi ekmek karin doyuruyor ama sismanlatmiyor.

13. Temhem

Temhem
    Üye

teşk. ederim abi

14. User has not uploaded an avatar

japonydakiturk
    Üye

eger japoncanın yeterli olduguna inaniyorsan hic dusunme bir kursa yazıl derim
    ben oyle yaptım ve normal ehlıyet ve chuugata motor ehliyeti aldım simdi 400cc bir motorum bile var
    kurallar her ne kadar sert olsada cok net kurallara uydugun surece basarırsın

birde kusura bakmazsan sana birsey sormak istiyorum biraz kafam karıstıda
    konu baslıgı JAPONYADA VE TURKIYEDE EVLENMEK olan forumda bir ara asagıdaki acıklamayı yapmıssın

Burada 1994 model toyota corollam var. orada onun jantini bile alamayacagim."
    Japonyayi Afrika ulkesi yaptiginiz icin 2 karma puani almaya hak kazandiniz.

inanıyorumki siz bu arabayı ehliyet alana kadar garajda yatırıcaksınız hatta nagoyada satılan sahte uluslar arası ehliyetleride kullanmazsınız yinede
    cogu zaman japonyayı, japonları, KURAL ve yasam duzenini savunan hatta bozmaya yeltenen yabancılara ates puskuren birine ehliyetsiz araba .........

aman seytana uyupta trafıge sakına cıkma cezası buyuk bir cok kisi birsey olmaz diyor yakalanınca polise dertlerini bile anlatamıyorlar
    hic belli olmaz eger yakalanırsan emniyet mudurlugundeki tercumanlıgınıda ben yaparım kim bilir

ehliyetin almanda basarılar umarım hersey diledigin gibi olur

15. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Japonyadaki turk,

siz o aciklamayi yanlis anlamissiniz.o soz bana ait degil.oradaki araba baskasinin ornegidi,ben o ornege karma puani verdim.dolayisi ile arabada bana ait degil,turkiyede birine ait.

Yaptiginiz nazik uyari icin cok tesekkurler.Umarim tercumanlik bir duruma dusmem onun ne anlama geldigini biliyorum,zaten bugune kadarda allaha sukur oyle bir durumda olmadi.Size calismalarinizda kolay gelsin.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS