Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. User has not uploaded an avatar

hlyaakyldz
    Üye

Arkadaslar Hulya ben .Bu 3.yılım ercıyes unv japon dılı ve edebıyatı..Mezun olan arkadaslarımızın coğu işsız halbukı cok iyi dereceelrle mezun oluyorlar.4 yıl okuyup iş bulamamak cok kotu bırsey.Gecen elçiliğe gıttık.Bır yemegee davetlıydık orda da dıle getırdım bunu.Elçimizede soyledım.Bunu dusunecegız dedıler.Lutfen bu konuda bırbırımıze yardımcı olalım.Mezun olunca alakasız bır meslekle uğraşmak ıstemıyoorum ya sız??Eger mezun olduktan sonra calışabılecegım bı yerler onerırsenız sevınırım.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Hülya:
    Çok umutsuz bir tablo çizmek istemem ama aynı problemleri "bölümümüz her ne olursa olsun" hepimiz yaşıyoruz Türkiyede,biliyorsun.Ben ikinci ünv.mi okuyorum ama hala kaygım bitmedi ki ilk ünv.mi Amerikada okumama rağmen hemde.

Elçilik düşüneceğiz dediyse o iş yaş.

Benim bildiğim kadarıyla,Japon dili edebiyatı mezunları yurt dışına ya da Japonlarla çalışan bir şirkete kapağı atmadıklarsa ya işleriyle çok alakasız işlerede çalışıyorlar ya da sürekli/bazen çeviri yaparak para kazanıyorlar.Keza ufak bir Japonca çeviri için fazlaca bir para ödemek zorundasın.İyi kazananlar var bu işten yani.

Benim Japon dilinden mezun iki tane arkadaşım var ve şuan ikiside bankacı.Malesef durum bu.Umarım sen şanslı olanlardansındır.

Kolay Gelsin.

3. User has not uploaded an avatar

hlyaakyldz
    Üye

ben de ınsallah sanslı olanlardanımdır dıye dusunuyorum.aslında turızm de iş cok .bu yaz staj yaptım kapadokyada.eger akıcı bır dılın varsa orda para kazanabılmen cok kolay.ama yenıysen ve tıcaretten anlamıyorsan işte işin orada yas.ve bıraz tehlıkelı bır iş yanı bayanlar için.ben aslında turk-japon hava yolu seferlerınde calışmak ısterım hostes vs.ama nasıl yapacam onu bılmıyorum.basvurular falan.kocaelı'nde oturuyorum.bırsuru japon fabrıkası var ama mezun olan bı arkadsım orda ve hala işsız.neyapacak oda bılmıyor.hepımıze kolay gelsın.tesekkur ettım.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS